FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować Easy Mac Care?

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Easy Mac Care
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Easy Mac Care z Mac?

Czym jest Easy Mac Care?

Easy Mac Care to aplikacja reklamowana jako narzędzie, dzięki któremu komputery Mac są szybkie i bezpieczne. Jednak badania pokazują, że jest dystrybuowana za pośrednictwem innych programów. Programy dystrybuowane w ten sposób są sklasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Oprogramowaniu tego typu nie należy ufać. Warto również wspomnieć, że użytkownicy zwykle nieumyślnie pobierają i instalują PUA.

Easy Mac Care unwanted application

Easy Mac Care oferuje takie narzędzia, jak Menedżer Pamięci Podręcznej, Narzędzie Czyszczenia Różnych Plików, Menedżer Wpisów Dziennia i Dodatkowych Języków. Mówiąc wprost, obiecuje użytkownikom skanowanie systemów w poszukiwaniu różnych plików i problemów, które mogą spowalniać komputer, a nawet narażać go na problemy związane z bezpieczeństwem, prywatnością i inne. Aby jednak rozwiązać problemy wykryte przez program Easy Mac Care, użytkownicy muszą go aktywować/kupić. Dość często aplikacje sklasyfikowane jako PUA wyświetlają fałszywe rezultaty, znajdują fałszywe problemy. Głównym celem fałszywych skanów jest nakłonienie użytkowników do uwierzenia, że ​​ich systemy są spowalniane, zawierają błędy i inne problemy oraz do zakupu oprogramowania, które powinno usunąć/naprawić wszystkie te problemy. Nie wiadomo, czy Easy Mac Care prezentuje użytkownikom fałszywe wyniki, jednak robi to wiele aplikacji, które są również sklasyfikowane jako PUA. Jak wspomnieliśmy na początku, Easy Mac Care jest dystrybuowana za pośrednictwem innych programów. Jest bardzo prawdopodobne, że rozsyła się razem z innym rodzajem PUA (lub PUA), takim jak porywacze przeglądarki lub adware. Porywacze przeglądarki mają na celu promowanie fałszywych wyszukiwarek poprzez zmianę wybranych ustawień przeglądarki i zbieranie informacji związanych z przeglądaniem sieci przez użytkownika. Zbierane dane obejmują zwykle informacje związane z przeglądaniem, takie jak geolokalizację użytkownika, wprowadzone zapytania, adresy URL odwiedzanych witryn, adresy IP i inne dane przeglądania. Ich programiści sprzedają zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je w inny sposób. Możliwe, że porywacz przeglądarki może zostać zaprojektowany do zbierania danych, które mogą również zawierać dane osobowe i wrażliwe. Adware to rodzaj oprogramowania, które wyświetla różne natrętne reklamy. Przykładami są reklamy kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itd. W większości przypadków osoby, które klikną te reklamy, zostaną przekierowane na podejrzane witryny internetowe. Czasami powodują pobieranie i/lub instalowanie różnych PUA (a nawet malware) przez uruchamianie określonych skryptów. Są to główne powody, dla których żadnej z PUA nie można ufać i nie należy ich pobierać ani instalować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja Easy Mac Care
Typ zagrożenia PUP (potencjalnie niechciany program), PUA (potencjalnie niechciana aplikacja), malware Mac, wirus Mac
Rzekoma funkcjonalność Ta aplikacja ma rzekomo czyścić i optymalizować komputery Mac
Nazwy wykrycia (Easy Mac Care.app.zip) Avast (MacOS:UnwantedSig [PUP]), AVG (MacOS:UnwantedSig [PUP]), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (złośliwy instalator) Arcabit (Trojan.Application.MAC.Koiot.939), BitDefender (Gen:Variant.Application.MAC.Koiot.939), ESET-NOD32 (OSX/Adware.MaxOfferDeal.M), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Ketin.d), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Na twoim komputerze pojawił się program, którego instalacji sobie nie przypominasz. Nowa aplikacja wykonue skanowanie komputera i wyświetla wiadomości z ostrzeżeniem o "znalezionych problemach". Prosi o zapłatę okupu za usunięcie rzekomych błędów.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Strata pieniężna (niepotrzebne zakupy fałszywego oprogramowania), niechciane pop-upy z ostrzeżeniami, wolna wydajność komputera.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

MacReviver, MacRepair i Total Mac Care to przykłady PUA, które są podobne do Easy Mac Care. Zwykle PUA są reklamowane jako przydatne i legalne aplikacje, które powinny zapewniać różne funkcje. Jednak często zdarza się, że nie działają one tak, jak powinny (np. wykrywają fałszywe problemy) i są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Dlatego wszelkie zainstalowane PUA należy natychmiast odinstalować.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Większość osób pobiera i instaluje PUA poprzez zwodnicze reklamy lub razem z innymi, zwykle bezpłatnymi programami. Mówiąc dokładniej, gdy PUA są dołączone do różnych konfiguratorów pobierania i/lub instalacji innych programów. Ta metoda dystrybucji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Zwykle informacje o dodatkowych aplikacjach są umieszczane w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach konfiguratorów. Osoby, które pobierają i/lub instalują programy bez sprawdzania (i zmiany) tych ustawień, często pobierają i/lub instalują nie tylko pożądane oprogramowanie, ale także PUA do pobrania i/lub zainstalowania. Niechciane pobierania (i instalacje) mogą być również spowodowane klikaniem zwodniczych reklam. Dotyczy to reklam zaprojektowanych do uruchamiania pewnych skryptów. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy użytkownicy je klikną.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Oprogramowanie (i pliki) należy pobierać wyłącznie za pośrednictwem oficjalnych i wiarygodnych witryn internetowych oraz bezpośrednich linków. Nie należy ufać innym źródłom, narzędziom, takim jak zewnętrzne narzędzia do pobierania, instalatory, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule) i nieoficjalnym witrynom internetowym. Dość często są one wykorzystywane do oszukiwania użytkowników do pobrania i/lub zainstalowaniu niechcianego, potencjalnie złośliwego oprogramowania. Ponadto niechcianym pobraniom i instalacjom można zapobiec sprawdzając ustawienia „Niestandardowe", „Zaawansowane" dowolnego konfiguratora pobierania lub instalacji oraz odrzucając oferty pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Oprócz tego nie zaleca się klikania natrętnych reklam. Zwłaszcza, gdy są wyświetlane na podejrzanych witrynach. Reklamy tego rodzaju zwykle otwierają potencjalnie złośliwe strony internetowe lub powodują pobieranie, instalacje niechcianych aplikacji. Jeśli w twojej przeglądarce lub na komputerze są zainstalowane niechciane i podejrzane rozszerzenia, wtyczki i/lub dodatki, należy je jak najszybciej odinstalować. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie je usunąć.

Strona pobierania Easy Mac Care:

easy mac care download website

Fałszywy instalator Adobe Flash Player, który zawiera Easy Mac Care:

Easy Mac Care installation setup

Instalator Easy Mac Care:

easy mac care installer

Wygląd aplikacji Easy Mac Care (GIF):

appearance of easy mac care unwanted application

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja easy mac care:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja easy mac care z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja easy mac care z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja easy mac care z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja easy mac care z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Easy Mac Care kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Easy Mac Care na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.