FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać przeglądarkę przed otwieraniem hecktasit.club?

Znany również jako: Porywacz przeglądarki hecktasit.club
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki hecktasit.club z Mac?

Czym jest hecktasit.club?

Hecktasit.club to adres fałszywej wyszukiwarki i witryny internetowej, która, jeśli jest bezpośrednio otwierana, otwiera nicetab.live. Nicetab.live to strona pobierania porywacza przeglądarki NiceTab StartPage. Zwykle fałszywe wyszukiwarki są promowane przez nieuczciwe narzędzia pobierania i instalacji zaprojektowane do zmiany ustawień przeglądarki. Innymi słowy, użytkownicy zwykle nie używają fałszywych wyszukiwarek celowo. Ponadto większość z nich ma na celu zbieranie informacji związanych z nawykami/działaniami użytkownika w sieci.

hecktasit.club browser hijacker on a Mac computer

Fałszywe narzędzie pobierania i instalacji powiązane z hecktasit.club, promują ją, zmieniając ustawienia przeglądarki. W większości przypadków zmieniają adres domyślnej wyszukiwarki, strony domowej i nowej karty. W takim przypadku ustawienia te zostają przypisane do nicetab.live. Jednak konfiguratory promujące nicetab.live nie zawsze wprowadzają zmiany w ustawieniach przeglądarki. Tak czy inaczej porwana przeglądarka nadal wykrywa, gdy użytkownicy wprowadzają wyszukiwane hasła i przekierowuje ich do nicetab.live. Ta fałszywa wyszukiwarka nie generuje unikalnych wyników, przekierowuje użytkowników do Google (zapewnia wyniki wyszukiwania wygenerowane przez legalną wyszukiwarkę). Warto wspomnieć, że większość nieuczciwych konfiguratorów jest zaprojektowana do instalowania „obiektów pomocniczych" (rozszerzeń, wtyczek lub dodatków), które zapobiegają cofnięciu wprowadzonych przez nich zmian. Innymi słowy, te „obiekty pomocnicze" nie pozwalają użytkownikom na usunięcie określonego adresu (jak nicetab.live) z wyżej wymienionych ustawień. Zazwyczaj można to zrobić dopiero po ich usunięciu. Co więcej, zarówno nicetab.live, jak i „obiekty pomocnicze" są zaprojektowane do zbierania danych przeglądania. Na przykład adresy IP, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzonych stron, geolokalizacje itd. Zawsze istnieje możliwość, że zebrane dane mogą również zawierać dane osobowe i wrażliwe. Jakby tego było mało, osoby stojące za fałszywymi wyszukiwarkami (i promującymi je aplikacjami) zwykle sprzedają zebrane informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów w inny sposób. Oznacza to, że użytkownicy są narażeni na ryzyko problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością, a nawet kradzieżą tożsamości. Jeśli nicetab.live zostanie otwarta podczas przeglądania Internetu przy użyciu domyślnej przeglądarki, wówczas wszystkie niechciane aplikacje (rozszerzenia, wtyczki i/lub dodatki), które są na niej zainstalowane, powinny zostać jak najszybciej usunięte. Warto również wspomnieć, że ten sam konfigurator, który porywa przeglądarki i promuje nicetab.live, jest również używany do promowania mc.fastsearch.me.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki hecktasit.club
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Pełna lista (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 162.255.119.130
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

W Internecie jest wiele różnych fałszywych wyszukiwarek. Mają poprawić przeglądanie, a czasem udostępnić użytkownikom przydatne funkcje. Jednak fałszywe wyszukiwarki nie przynoszą żadnej wartości zwykłym użytkownikom. Z reguły mają one na celu przekierowywanie użytkowników na podejrzane witryny i zbieranie różnych informacji. Użytkownicy korzystający z wyszukiwarek tego rodzaju mogą napotykać różne problemy. Dlatego nie można ufać fałszywej wyszukiwarce i nie należy jej używać.

Jak zainstalowałem hecktasit.club na moim komputerze?

Programiści promują fałszywe wyszukiwarki za pośrednictwem nieuczciwych programów pobierania i/lub instalacji (konfiguratorów pobierania i/lub instalacji). Ta zwodnicza metoda promocji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Ta metoda służy do nakłaniania użytkowników do zmiany ustawień przeglądarki i/lub zainstalowania niechcianego oprogramowania. Z reguły informacje o zmianie ustawień przeglądarki są umieszczane w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach różnych konfiguratorów pobierania i/lub instalacji. Gdy użytkownicy pobierają i instalują programy bez sprawdzania tych ustawień, wyrażają zgodę na zmianę ustawień przeglądarki (pobranie/zainstalowanie różnego niechcianego oprogramowania) przez nieuczciwe konfiguratory pobierania i/lub instalacji. Zwodnicze reklamy mogą również prowadzić do niechcianych pobrań i/lub instalacji. Jest to jednak możliwe wyłącznie wtedy, gdy ludzie je klikną i są zaprojektowane do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie zaleca się pobierania (i instalowania) za pośrednictwem nieoficjalnych witryn internetowych, sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrent, eMule, zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów i innych tego rodzaju kanałów. Najbezpieczniejszym sposobem pobierania plików i programów jest korzystanie z oficjalnych witryn internetowych i bezpośrednich linków. Ważne jest również sprawdzenie wszystkich ustawień dostępnych w dowolnym konfiguratorze pobierania lub instalacji oraz odrzucenie ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianego (dodatkowo dołączonego) oprogramowania i/lub zmiany ustawień przeglądarki. Nie powinno się ufać (klikać) natrętnym reklamom wyświetlanym na podejrzanych witrynach internetowych. Przekierowują one użytkowników na niewiarygodne strony internetowe lub powodują niechciane pobieranie, instalacje. Aby powstrzymać przeglądarkę przed otwieraniem niewiarygodnych witryn i/lub wyświetlaniem reklam, należy odinstalować wszystkie niechciane, nieznane lub podejrzane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki, które są na niej zainstalowane. Należy również odinstalować oprogramowanie tego rodzaju zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Zwodniczy instalator zaprojektowany do promowania hecktasit.club:

installer that promotes hecktasit.club fake search engine

Gdy zostanie odwiedzona bezpośrednio, hecktasit.club otwiera nicetab.live (GIF):

hecktasit.club leads to a website promoting NicetTab Startpage browser hijacker

WAŻNA UWAGA! Fałszywe konfiguratory/aplikacje promujące witrynę hecktasit.club mają na celu utworzenie nowego profilu urządzenia. Dlatego przed podjęciem dalszych kroków usuwania wykonaj następujące czynności:

1) Na pasku menu kliknij "Preferencje" i wybierz "Profile"

hecktasit.club preferences step 1

2) Wybierz profil "MC Search"  i usuń go.

hecktasit.club preferences step 2

3) Wykonaj pełne skanowanie systemu za pomocą oprogramowania antywirusowego Combo Cleaner.

Po wykonaniu tych czynności możesz przejść do dalszych kroków usuwania tego porywacza przeglądarki.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania hecktasit.club:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z hecktasit.club z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki hecktasit.club:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki hecktasit.club z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki hecktasit.club z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki hecktasit.club z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki hecktasit.club z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki hecktasit.club kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki hecktasit.club na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.