Oszustwo This Is A VIRUS. You Computer Is Blocked (File)

Znany również jako: Wirus "This is a VIRUS. You computer is blocked"
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "This is a VIRUS. You computer is blocked"

Czym jest "This is a VIRUS. You computer is blocked"?

"This is a VIRUS. You computer is blocked" to kolejne oszustwo związane z pomocą techniczną stosowane przez cyberprzestępców, którzy twierdzą, że oferują legalne „wsparcie techniczne". Próbują oszukać ludzi, aby uwierzyli, że ich komputery są zainfekowane/zablokowane, i nawiązali z nimi kontakt za pośrednictwem podanego numeru telefonu. Większość osób nie otwiera witryn tego typu celowo - są zmuszone do odwiedzenia ich przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) zainstalowane w ich systemach. Te aplikacje zwykle powodują niechciane przekierowania, generują reklamy i zapisują informacje.

This is a VIRUS. You computer is blocked scam

Ta zwodnicza witryna może włączyć tryb pełnoekranowy. Po otwarciu wyświetla okienko pop-up z fałszywym ostrzeżeniem o wirusie informującym, że komputer odwiedzającego jest zablokowany. Według okienka pop-up stało się tak, ponieważ klucz rejestracyjny systemu Windows jest nielegalny, system Windows jest zhakowany i używany z nieokreślonej lokalizacji, w systemie są zainstalowane pirackie programy lub rozsyła się wirusy przez Internet. Aby rozwiązać problem i odblokować komputery, odwiedzający są zachęcani do skontaktowania się z „Infolinią pomocy Microsoft/Bezpieczeństwa Microsoft" pod numerem "+1-800-278-6064". Ponadto ta zwodnicza witryna uruchamia okienka pop-up, które zachęcają użytkowników do zapisania lub otworzenia podejrzanych plików (HTML). Jest prawdopodobne, że wyrażając zgodę, ludzie wymuszą awarię przeglądarki. Nie ufaj temu oszustwu i zamknij okno. Jeśli to możliwe, zrób to w zwykły sposób. W przeciwnym razie użyj Menedżera zadań i stamtąd zakończ proces przeglądarki. Pamiętaj, że nie należy przywracać zamkniętej sesji. Ponadto, jeśli niektóre z wyżej wymienionych plików zostały pobrane, należy je natychmiast usunąć.

PUA, które często prowadzą do tych witryn internetowych, zwykle zbierają informacje związane z przeglądaniem. Niektóre przykłady danych, które zbierają, to adresy IP, wyszukiwane hasła, adresy URL odwiedzanych witryn internetowych, geolokalizacje itp. Niektóre mogą być również wykorzystywane do zbierania danych wrażliwych (osobistych). Osoby, które tworzą te aplikacje, udostępniają dane innym podmiotom, które niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów. Strony trzecie mogą obejmować cyberprzestępców. Ponadto zainstalowane PUA mogą generować użytkownikom reklamy kuponowe, banerowe, pop-up, ankietowe i inne natrętne reklamy. Zwykle zakrywają one treści odwiedzanych stron internetowych, co może być denerwujące. Ludzie, którzy je klikają, są zwykle przekierowywani na podejrzane witryny internetowe (takie jak ta oszukańcza strona) lub nieumyślnie powodują niechciane pobrania/instalacje innych niechcianych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "This is a VIRUS. You computer is blocked"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe.
Fałszywa obietnica Cyberprzestępcy twierdzą, że system jest zablokowany z powodów bezpieczeństwa i zachęca użytkowników do zadzwonienia do wsparcia technicznego Microsoft pod podany numer telefonu.
Numer telefonu fałszywego wsparcia technicznego +1800-278-6064, +1-844-317-1155
Powiązana domena(y) d896x7yezpd5y.cloudfront[.]net
Obsługiwany adres IP (d896x7yezpd5y.cloudfront[.]net) 99.84.240.225
Nazwy wykrycia (d896x7yezpd5y.cloudfront[.]net) Avira (Phishing), Emsisoft (Phishing), Kaspersky (Phishing), Netcraft (złośliwy) Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, złośliwe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus This is a VIRUS. You computer is blocked, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Internet jest pełen oszustw „wsparcia technicznego" i innych. Inne przykłady innych podobnych oszustw to "Windows Protected Your PC", "Hard Drive Safety Delete" i "Backdoor Virus Detected". Zwykle są one wykorzystywane do wyłudzania pieniędzy od niczego niepodejrzewających ludzi. Oszuści udają oficjalnych przedstawicieli i próbują nakłonić ludzi do przekonania, że muszą zapłacić za usługi techniczne lub oprogramowanie, aby rozwiązać problemy. Niechciane aplikacje, które prowadzą do tych oszustw, są bardzo podobne. Większość generuje przychody dla swoich programistów (i innych podmiotów), zbierając dane, powodując niechciane przekierowania i karmiąc użytkowników reklamami. Programiści promują je jako legalne i użyteczne aplikacje, jednak jest to część oszustwa.

Jak zainstalowałem potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Te aplikacje są zwykle instalowane bez wiedzy użytkowników - pobierają i instalują je przypadkowo lub gdy programiści wykorzystują metodę „sprzedaży wiązanej". Sprzedaż wiązana służy do oszukiwania użytkowników do pobrania/zainstalowania PUA z innym, regularnym oprogramowaniem. Aby to osiągnąć, ukrywają informacje dotyczące dołączenia PUA w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach konfiguratorów oprogramowania. Pamiętaj, że niechcianych aplikacji nie można pobrać ani zainstalować bez zgody użytkowników (nawet jeśli zostanie ona przypadkowo udzielona). Ponadto wielu użytkowników udziela tego uprawnienia po prostu pomijając kroki pobierania/instalacji oprogramowania bez sprawdzania i zmiany dostępnych ustawień.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj wszystkie aplikacje z renomowanych, oficjalnych witryn internetowych. Nie używaj zewnętrznych programów do pobierania/instalowania oprogramowania, klientów torrent, eMule (i innych sieci peer-to-peer), nieoficjalnych witryn internetowych lub innych podobnych źródeł. Sprawdź wszystkie dostępne „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne ustawienia konfiguratorów pobierania lub instalacji. Odrzuć oferty pobrania/zainstalowania niechcianych aplikacji przed zakończeniem instalacji. Nie klikaj natrętnych reklam wyświetlanych na podejrzanych witrynach internetowych - mogą prowadzić do innych, potencjalnie złośliwych stron lub uruchamiać skrypty, które pobierają/instalują niechciane aplikacje. Jeśli twoja przeglądarka powoduje niechciane przekierowania lub natrętne reklamy pojawiają się na wszystkich odwiedzanych stronach, sprawdź, czy w twojej domyślnej przeglądarce nie ma zainstalowanych niechcianych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków. Natychmiast usuń niechciane wpisy. Sprawdź także listę programów zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst prezentowany w oknie pop-up i witrynie "This is a VIRUS. You computer is blocked":

Tekst prezentowany w oknie pop-up:

 

ALERT WIRUSOWY OD MICROSOFT

Ten komputer jest ZABLOKOWANY

Nie zamykaj tego okna i nie uruchamiaj ponownie komputera.

Klucz rejestracyjny komputera jest zablokowany.

Dlaczego zablokowaliśmy twój komputer?

Klucz rejestracyjny Windows jest nielegalny.

Ten Windows używa pirackiego oprogramowania.

Ten Windows wysyła wirusa przez Internet.

Ten Windows został zhakowany lub użyty z nieokreślonej lokalizacji.

Blokujemy ten komputer dla twojego bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z infolinią Microsoft, aby ponownie aktywować swój komputer.

 

------------

 

Tekst prezentowany na stronie:

 

Bezpłatna infolinia bezpieczeństwa Microsoft:

+1-800-278-6064

Zapobiegaj tworzeniu dodatkowych dialogów przez tę stronę.

Alert obsługi systemu Windows

Twój system wykrył nietypową aktywność.

Może to uszkodzić dane twojego komputera i śledzić twoje działania finansowe.

Zgłoś tę aktywność pod numerem +1-800-278-6064

Zignoruj powiadomienie Czatuj teraz

Wprowadź klucz rejestracyjny systemu Windows, aby odblokować.

PRZYCISK ENTER:

Zrzut ekranu oszustwa "This is a VIRUS. You computer is blocked" na pełnym ekranie:

This is a VIRUS. You computer is blocked full-screen

Wygląd okna pop-up "This is a VIRUS. You computer is blocked" (GIF):

This is a VIRUS. You computer is blocked apearance in gif

Zrzut ekranu plików pobranych przesz oszustwo "This Is A VIRUS. You computer is blocked":

Files downloaded by This Is A VIRUS. You computer is blocked scam

Wygląd oszukańczej kampanii "This Is A VIRUS. You computer is blocked" obierającej za cel użytkowników Mac:

This is A VIRUS. You computer is blocked pop-up scam

Tekst prezentowany na tej stronie:

Okno pop-up:

 

ALERT WIRUSOWY OD APPLE

Ten komputer jest ZABLOKOWANY

Nie zamykaj tego okna i nie uruchamiaj ponownie komputera.

Klucz rejestracyjny komputera jest zablokowany.

Dlaczego zablokowaliśmy twój komputer?

Klucz rejestracyjny komputera Mac jest nielegalny.

Ten Mac używa pirackiego oprogramowania.

Ten Mac wysyła wirusa przez Internet.

Ten komputer Mac jest zhakowany lub używany z nieokreślonej lokalizacji.

Blokujemy ten komputer dla twojego bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z infolinią Apple, aby ponownie aktywować swój komputer

 

 

Tło witryny:

 

Alert wsparcia Apple

Twój system wykrył nietypową aktywność.

Może to uszkodzić dane twojego komputera i śledzić twoje działania finansowe.

Zgłoś tę aktywność na numer +1-844-317-1155

Wygląd tej zwodniczej witryny (GIF):

This Is A VIRUS. You computer is blocked pop-up scam GIF

Pliki pobrane przez tę zwodniczą witrynę:

Files downloaded by This Is A VIRUS. You computer is blocked scam website

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus This is a VIRUS. You computer is blocked: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus This is a VIRUS. You computer is blocked. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki (Windows OS):

Film pokazujący jak zakończyć okienka pop-up za pomocą Combo Cleaner (MacOS):

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "this is a virus. you computer is blocked", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "this is a virus. you computer is blocked", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "this is a virus. you computer is blocked", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15000-this-is-a-virus-your-computer-is-blocked-file-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus This is a VIRUS. You computer is blocked kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "This is a VIRUS. You computer is blocked" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus This is a VIRUS. You computer is blocked dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.