Pozbądź się przekierowań do i z search.newsflashapp.com

Znany również jako: Porywacz przeglądarki News Flash
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.newsflashapp.com z Mac?

Czym jest search.newsflashapp.com?

Search.newsflashapp.com to fałszywa wyszukiwarka, rzekomo zapewniająca ulepszone wyniki wyszukiwania i szybki dostęp do najnowszych źródeł wiadomości. Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od wiarygodnych wyszukiwarek, takich jak Google, Bing czy Yahoo. Dlatego użytkownicy często uważają, że jest to oryginalne i przydatne narzędzie. Jednak programiści promują search.newsflashapp.com za pośrednictwem porywacza przeglądarki News Flash i ewentualnie innych konfiguratorów pobierania/instalacji podobnych nieuczciwych aplikacji. Aplikacje tego typu działają poprzez zmianę ustawień przeglądarek bez zgody użytkownika. Dodatkowo zarówno search.newsflashapp.com, jak i wspomniane porywacze przeglądarki zbierają informacje związane z aktywnością przeglądania.

search.newsflashapp.com browser hijacker on a Mac computer

Safari, Google Chrome i Mozilla Firefox są częstymi celami nieuczciwych konfiguratorów. Po skutecznej infiltracji zmieniają ustawienia strony domowej przeglądarki, domyślnej wyszukiwarki i adresu URL nowej karty, aby promować swoje fałszywe narzędzia wyszukiwania w Internecie. Mówiąc dokładniej, każda otwarta nowa karta/okno i każde wyszukiwanie w Internecie za pomocą paska adresu URL - wszystkie przekierowują do search.newsflashapp.com. Większość fałszywych wyszukiwarek nie jest w stanie wygenerować wyników wyszukiwania, dlatego przekierowują do (lub powodują, że łańcuchy przekierowań kończące się na) prawidłowej wyszukiwarki. Tak jest w przypadku search.newsflashapp.com. Przekierowuje ona do search.yahoo.com. Ponadto News Flash (i inne porywacze przeglądarki używane do promowania search.newsflashapp.com) ograniczają/odmawiają dostępu do ustawień przeglądarki i/lub po prostu resetują wszelkie dokonane zmiany. W związku z tym niemożliwe jest odzyskanie zainfekowanych przeglądarek, chyba że nieautoryzowana aplikacja zostanie usunięta. Jak wspomniano wcześniej, porywacze przeglądarki i search.newsflashapp.com posiadają możliwości śledzenia danych. Szpiegują nawyki użytkowników związane z przeglądaniem (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wpisywane zapytania wyszukiwania itp.), które zawierają dane osobowe (adres IP, geolokalizację i prawdziwe dane osobowe). Ważne jest, aby zrozumieć, że te dane osobowe są następnie przekazywane stronom trzecim (prawdopodobnie cyberprzestępcom), które starają się nadużywać ich w celu generowania zysku. Dlatego obecność w systemie aplikacji śledzących dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet doprowadzić do kradzieży tożsamości. Jeśli użytkownicy doświadczają przekierowań na search.newsflashapp.com i podobne strony, zdecydowanie zaleca się natychmiastowe usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i/lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki News Flash
Typ zagrożenia Malwae Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP 18.211.175.241
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki News Flash, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Istnieją tysiące fałszywych wyszukiwarek; a większość nich jest dość podobna. Przykładowo, search.newsflashapp.com jest bardzo podobna do search.pardessov.com, genieonews.com, search.mapsglobalsearch.com i wielu innych. Te oszukańcze narzędzia do wyszukiwania w sieci zwykle oferują lepsze wyniki wyszukiwania i lepsze przeglądanie. Często reklamują dodatkowe funkcje, np. szybki dostęp do wiadomości, materiałów telewizyjnych, prognozy pogody itd. Niezależnie od tego, jak przydatne i użyteczne mogą się wydawać te funkcje, w większości przypadków nie działają. Jedynym celem tych oszukańczych wyszukiwarek internetowych jest generowanie przychodów dla ich programistów. Nie przynoszą żadnej prawdziwej wartości swoim użytkownikom. Fałszywe wyszukiwarki powodują przekierowania do zorientowanych na sprzedaż, niewiarygodnych, złośliwych witryn i zbierają wrażliwe dane.

Jak zainstalowałem search.newsflashapp.com na moim komputerze?

Search.newsflashapp.com jest promowana przez nieuczciwe konfiguratory pobierania/instalacji. Ta technika marketingowa nazywa się „sprzedażą wiązaną". Twórcy fałszywych i niechcianych aplikacji doskonale zdają sobie sprawę z tendencji użytkowników do spieszenia się przez te konfiguratory i nadużywają jej. Szczegółowe informacje na temat działania określonej aplikacji lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki (np. zmiany ustawień przeglądarki, śledzenia danych itp.) są często ukryte w warunkach pobierania/instalacji i innych podobnych sekcjach. Wszystkie opcje rezygnacji/odrzucenia ich często znajdują się w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach lub w innych oknach pobierania/instalacji. Ignorując warunki, pomijając kroki i używając wstępnie ustawionych opcji - użytkownicy narażają swoje systemy na potencjalne inwazje i infekcje.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się zawsze korzystać z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Sieci wymiany peer-to-peer (np. BitTorrent, Gnutella, eMule itp.), strony z bezpłatnym hostingiem plików i nieoficjalne witryny, a także narzędzia pobierania stron trzecich - są uważane za niegodne zaufania. Użytkownicy powinni zachować szczególną ostrożność podczas pobierania/instalowania pożądanych programów. Zaleca się dokładne przeczytanie warunków pobierania/instalacji, aby uniknąć zainstalowania niechcianego lub złośliwego oprogramowania. Ponadto należy użyć „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawień, aby zrezygnować/odrzucić dodatkowe oferty (np. aplikacje, narzędzia, funkcje i inne). Podczas przeglądania użytkownicy powinni powstrzymywać się od klikania reklam. Natrętne reklamy zwykle wyglądają jak zupełnie zwyczajnie i nieszkodliwe, a to jest powodem, dla którego łatwo zostać przez nie oszukanym. Przekierowują jednak na różne niewiarygodne witryny (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). Reklamy te mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/zainstalowania niechcianych aplikacji. Jeśli użytkownicy napotkają podejrzane przekierowania i/lub podejrzane reklamy, powinni sprawdzić swój system i usunąć wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Witryna promująca search.newsflashapp.com:

Dubious website used to promote search.newsflashapp.com

Rozszerzenie News Flash na Google Chrome:

News Flash extension on Chrome

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki News Flash: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki News Flash. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywacze przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania search.newsflashapp.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.newsflashapp.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki news flash:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki news flash z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki news flash z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki news flash z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki news flash z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki News Flash kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki News Flash na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki News Flash dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.