Powstrzymaj przekierowania do search.remakovell.com

Znany również jako: Porywacz przeglądarki search.remakovell.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć przekierowania przeglądarki search.remakovell.com z Mac?

Czym jest search.remakovell.com?

Podobna do search.bannabell.com, search.pardessov.com, search.globalsearch.pw i wielu innych, search.remakovell.com to fałszywa wyszukiwarka. Na pierwszy rzut oka jest bardzo podobna do Google, Bing, Yahoo i innych legalnych wyszukiwarek. Dlatego użytkownicy zostają podstępnie oszukani, że ona również jest uzasadniona i przydatna. Należy jednak wspomnieć, że twórcy tej witryny promują ją za pomocą porywających przeglądarki konfiguratorów pobierania/instalacji aplikacji. Te nieuczciwe aplikacje zmieniają ustawienia przeglądarki, a większość ma możliwość śledzenia danych. Search.remakovell.com zbiera również informacje dotyczące nawyków przeglądania Internetu przez użytkowników.

search.remakovell.com browser hijacker on a Mac computer

Zwykle porywacze przeglądarki atakują Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox i inne popularne przeglądarki. Przypisują ustawienia strony domowej przeglądarki, domyślnej wyszukiwarki i adresu URL nowej karty/okna do search.remakovell.com. Dlatego każde zapytanie wpisane w pasek adresu URL i każda otwarta nowa karta/okno - wszystkie przekierowują do fałszywej wyszukiwarki. Większość fałszywych narzędzi przeszukiwania sieci nie jest w stanie generować wyników, dlatego przekierowują do (lub powodują, że łańcuchy przekierowań) do prawidłowej wyszukiwarki. Tak jest w przypadku search.remakovell.com; najpierw przekierowuje do search.genieosearch.com, a następnie do search.yahoo.com, Ta ostatnia jest prawdziwą wyszukiwarką. Ponadto aplikacje porywające przeglądarki instalują dodatkowe aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki („obiekty pomocnicze"). Te dodatki resetują wszelkie zmiany wprowadzone w przeglądarkach przez użytkowników. Zarówno „obiekty pomocnicze", jak i search.remakovell.com śledzą przeglądanie sieci przez użytkowników (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, historię wyszukiwarek itp.). Ważne jest, aby zrozumieć, że dane te zawierają dane osobowe, takie jak adres IP, geolokalizacja i dane osobowe. Te wrażliwe dane są następnie przekazywane stronom trzecim (być może cyberprzestępcom), z zamiarem niewłaściwego wykorzystania ich do generowania przychodów. Może to spowodować poważne problemy z prywatnością, a nawet doprowadzić do kradzieży tożsamości. Jeśli użytkownicy napotkają przekierowania do search.remakovell.com, powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki search.remakovell.com
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP 3.208.185.26
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki search.remakovell.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Fałszywe wyszukiwarki są bardzo podobne, a niektóre nawet identyczne. Zazwyczaj oferują lepsze wyniki wyszukiwania w Internecie, często z dodatkowymi funkcjami (np. prognozą pogody, szybkim dostępem do najnowszych wiadomości i popularnych treści, optymalizacją procesu pobierania/instalacji itd.). Jednak w większości przypadków wszystkie obiecane funkcje nie działają. Jedynym celem takich produktów i innych niechcianych treści jest generowanie zysków dla ich deweloperów, przy czym nie przynoszą prawdziwej wartości swoim użytkownikom. Fałszywe wyszukiwarki powodują niechciane przekierowania na zorientowane na sprzedaż, niewiarygodne, złośliwe witryny i zbierają poufne informacje.

Jak zainstalowałem search.remakovell.com na moim komputerze?

Search.remakovell.com jest promowana przez nieuczciwe konfiguratory pobierania/instalacji. Fałszywa metoda marketingowa nazywa się „sprzedażą wiązaną". Twórcy niechcianych treści doskonale zdają sobie sprawę z tendencji użytkowników do pośpiechu podczas procesów pobierania/instalacji i swobodnie nadużywają tego nawyku. Dlatego ukrywają szczegóły dotyczące działania produktu w ramach ustawień pobierania/instalacji lub innych podobnych sekcji. Wszystkie opcje rezygnacji/odrzucenia dodatkowych aplikacji lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki są często ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami. Ignorując ustawienia pobierania/instalacji i pomijając ich kroki, użytkownicy mogą przypadkowo zainstalować niechciane treści w swoich systemach. Zagraża to integralności przeglądarki i urządzenia, a także ich prywatności.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zaleca się używanie wyłącznie oficjalnych i zweryfikowanych źródeł do pobierania oprogramowania. Odradza się korzystanie z niewiarygodnych źródeł pobierania, takich jak sieci udostępniania peer-to-peer (np. BitTorrent, Gnutella, eMule itp.), witryny z bezpłatnym hostingiem plików i inne programy pobierania plików stron trzecich - ponieważ są one bardziej skłonne do oferowania programów w połączeniu z potencjalnie niechcianymi aplikacje (PUA). Użytkownicy powinni dokładnie sprawdzić wszystkie okna/sekcje konfiguracji pobierania/instalacji. Zdecydowanie zachęca się do korzystania z „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawień i rezygnację z pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji/funkcji. Natrętne reklamy mogą również rozsyłać PUA. Zwykle te reklamy, hostowane przez niewiarygodne witryny, rzadko wydają się podejrzane. Jednak po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty zaprojektowane w celu nieuczciwego pobierania/instalowania niechcianych aplikacji. Te reklamy mogą generować przekierowania na różne niewiarygodne witryny, np. z pornografią, randkami dla dorosłych, hazardem i inne podobne. Jeśli użytkownicy napotkają podejrzane przekierowania, zaleca się sprawdzenie ich systemu i niezwłoczne usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i/lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki search.remakovell.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki search.remakovell.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania search.remakovell.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.remakovell.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki search.remakovell.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki search.remakovell.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki search.remakovell.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.remakovell.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.remakovell.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki search.remakovell.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki search.remakovell.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki search.remakovell.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.