FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać przeglądarkę przed powodowaniem przekierowań do safari-protection.com?

Znany również jako: Pop-up safari-protection.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jak uniknąć przekierowań do safari-protection[.]com?

Czym jest safari-protection[.]com?

Safari-protection[.]com to adres strony internetowej, której nie należy ufać. Ta zwodnicza strona zachęca odwiedzających do pobrania aplikacji Net Shield, która ma chronić ich przed kradzieżą danych osobowych za pośrednictwem złośliwych reklam. Nie zalecamy pobierania aplikacji reklamowanych przez zwodnicze strony internetowe. Poza tym ludzie nie odwiedzają celowo takich stron internetowych, jak safari-protection[.]com. Zwykle są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) zainstalowane w ich przeglądarkach lub systemach operacyjnych.

safari-protection[.]com scam

Badania pokazują, że safari-protection[.]com obiera za cel głównie użytkowników iPadów i iPhone'ów. Jednak dość często takie strony otwierają się także na komputerach Mac. Po otwarciu safari-protection[.]com informuje odwiedzających, że konieczne jest pobranie i zainstalowanie aplikacji o nazwie Net Shield, w przeciwnym razie dane osobowe mogą zostać skradzione za pomocą złośliwych reklam zaprojektowanych przez cyberprzestępców. Wspomina się, że skradzione dane osobowe mogą obejmować informacje związane z bankowością. Zachęca się odwiedzających do zainstalowania Net Shield tak szybko, jak to możliwe. Net Shield to aplikacja dostępna do pobrania na oficjalnej stronie App Store. Jest bardzo prawdopodobne, że Net Shield jest legalną aplikacją, jednak nie zaleca się pobierania oprogramowania promowanego za pośrednictwem stron takich jak safari-protection[.]com.

Z reguły przeglądarki przekierowują użytkowników na takie witryny, jak safari-protection[.]com, jeśli są na nich zainstalowane PUA. Aplikacje tego typu zwykle służą do zbierania różnych danych i/lub wyświetlania natrętnych reklam. W większości przypadków służą do zbierania takich informacji, jak adresy IP użytkownika, geolokalizacje, adresy odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania wyszukiwania i inne szczegóły związane z nawykami przeglądania sieci. Dość często ludzie, którzy opracowują PUA, udostępniają wszystkie zebrane dane innym stronom (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie je wykorzystują do generowania przychodów. Ponadto istnieje wiele przypadków, w których zainstalowane PUA karmią swoich użytkowników różnymi zwodniczymi reklamami (kuponowymi, banerowymi, ankietowymi, pop-up itp.), które po kliknięciu prowadzą do niewiarygodnych, potencjalnie złośliwych witryn lub uruchamiają skrypty, które pobierają i/lub instalują różne PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up safari-protection.com
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP 159.89.44.166
Nazwy wykrycia Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Promowana aplikacja Net Shield
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Safari-protection[.]com jest podobna do thevpnsafety[.]com, safetyvpn[.]net i numberonevpn[.]com oraz wielu innych stron tego typu. Zazwyczaj te zwodnicze strony mają na celu nakłonienie użytkowników do pobrania i zainstalowania aplikacji, która ma chronić systemy, naprawiać błędy lub zapewniać inne funkcje. Nawet jeśli promowane aplikacje są legalne, nigdy nie warto ufać zwodniczym stronom, które służą do ich reklamowania. PUA, które otwierają strony tego typu w większości przypadków otwierają podejrzane strony, zbierają różne informacje i/lub wyświetlają natrętne reklamy.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Najczęściej ludzie nieświadomie i niechcąco pobierają i instalują PUA. Zwykle dzieje się tak, gdy celowo lub przypadkowo klikną zwodniczą reklamę zaprojektowaną do uruchamiania skryptu, który uruchamia proces pobierania lub instalacji niechcianej aplikacji. W innych przypadkach niechciane pobieranie/instalacje są powodowane przez konfiguratory oprogramowania, które ludzie pobierają z Internetu. W wielu przypadkach konfiguratory obejmują oferty pobrania lub zainstalowania dodatkowych aplikacji, które zwykle są ukryte w takich ustawieniach, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itd. Użytkownicy, którzy pozostawiają je bez zmian, dają uprawnienia PUA do pobrania lub zainstalowania wraz z innym, zwykle bezpłatnym oprogramowaniem, które zostało pobrane dobrowolnie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Oprogramowanie należy pobierać z/za pośrednictwem oficjalnych witryn i bezpośrednich linków do pobierania. Nie należy używać zewnętrznych narzędzi pobierania, instalatorów, sieci peer-to-peer (takich jak eMule, klienci torrent), nieoficjalnych witryn oraz innych źródeł/narzędzi do pobierania lub instalacji tego rodzaju. Jeśli konfiguratory pobierania lub instalacji zawierają takie ustawienia, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itd., należy je sprawdzić, a oferty instalacji lub pobrania dodatkowych niechcianych programów odrzucić. Ponadto zalecamy, aby nie klikać natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na podejrzanych witrynach. Mogą prowadzić do innych podejrzanych stron lub powodować niechciane pobierania, instalacje. Jeśli te przekierowania występują nawet bez klikania reklam (lub często pojawiają się natrętne reklamy), może to być spowodowane zainstalowanymi PUA. W takim przypadku zalecamy sprawdzenie listy zainstalowanych aplikacji przeglądarki (rozszerzeń, dodatków i wtyczek) oraz usunięcie wszystkich niechcianych, podejrzanych wpisów. To samo dotyczy programów zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up safari-protection.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up safari-protection.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up safari-protection.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up safari-protection.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up safari-protection.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up safari-protection.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up safari-protection.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.