FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij pobrań aplikacji, które są reklamowane poprzez numberonevpn.com

Znany również jako: Pop-up numberonevpn.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć numberonevpn[.]com z Mac?

Czym jest numberonevpn[.]com?

Numberonevpn[.]com to zwodnicza witryna skierowana do użytkowników urządzeń iPhone, iPad i komputerów stacjonarnych (iMac). Jej głównym celem jest nakłonienie odwiedzających do pobrania aplikacji, która powinna usunąć fałszywe wirusy wykryte przez witrynę numberonevpn[.]com. Radzimy nie ufać stronom tego typu ani nie pobierać aplikacji reklamowanych za ich pośrednictwem. Poza tym wiadomo, że dość często strony te są otwierane przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), które są instalowane w przeglądarkach lub komputerach/urządzeniach mobilnych.

numberonevpn[.]com scam

Podczas odwiedzenia jej, numberonevpn[.]com wyświetla okno pop-up, które informuje odwiedzających o wykrytych wirusach. Zgodnie z tą wiadomością, witryna numberonevpn[.]com wykryła 39 wirusów, które uszkodzą kartę SIM i wszystkie zapisane na niej kontakty. Twierdzi się również, że wirusy te uszkodzą zdjęcia, dane, aplikacje itp., jeśli nie zostaną jak najszybciej usunięte. Po zamknięciu tego okna pop-up numberonevpn[.]com otwiera kolejną stronę, w której twierdzi się, że urządzenie Apple zostało uszkodzone przez 30 szkodliwych wirusów zainstalowanych za pośrednictwem niektórych odwiedzanych witryn dla dorosłych. Aby usunąć te wirusy, użytkownicy są zachęcani do kliknięcia przycisku „Napraw teraz", który prowadzi do Apple Store, strony pobierania aplikacji ReSecure. Jednak możliwe jest, że w różnych momentach numeronevpn[.]com może być wykorzystywana do reklamowania różnych aplikacji. Ponieważ ReSecure jest dostępna na oficjalnej stronie Apple, jest bardzo prawdopodobne, że jest to legalna aplikacja. Nie zalecamy jednak używania/ufania aplikacjom reklamowanym na stronach zaprojektowanych w celu nakłonienia użytkowników do zainstalowania aplikacji przy użyciu zwodniczych metod (poprzez wyświetlanie fałszywych alertów o wirusach itp.).

Jak wspomnieliśmy na początku, dość często strony takie jak numberonevpn[.]com są otwierane przez zainstalowane PUA. Aplikacje tego typu zwykle mają na celu przekierowywanie do podejrzanych stron i zbieranie różnych informacji. Zazwyczaj programiści projektują je w taki sposób, aby zapisywały takie szczegóły, jak adresy IP użytkowników, geolokalizacje, adresy odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania wyszukiwania itd. Poza tym bardzo często udostępniają wszystkie zebrane informacje innym stronom (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je niewłaściwie do generowania przychodów. Tak czy inaczej, zdecydowanie zaleca się jak najszybsze odinstalowanie zainstalowanego PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up numberonevpn.com
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP (numberonevpn[.]com) 157.230.152.172
Nazwy wykrycia Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Promowana aplikacja ReSecure
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

numberonevpn[.]com jest dość podobna do innych stron tego typu. safetyvpn[.]net, mobillevpn[.]info i thevpnsafety[.]com to tylko kilka przykładów. Strony te z reguły informują odwiedzających, że ich urządzenia Apple są zainfekowane wieloma wirusami i zachęcają do ich usunięcia za pomocą takiej lub innej aplikacji. Nie zaleca się ufania aplikacjom promowanym za pomocą zwodniczych witryn wyświetlających fałszywe błędy, wirusy i inne wiadomości. Ponadto PUA, które otwierają takie strony, również nie powinno się ufać. Ich programiści reklamują je jako uzasadnione i przydatne. Jednak prowadzą one do podejrzanych stron i zbierają informacje o nawykach przeglądania użytkownika oraz nie przynoszą użytkownikom żadnych przydatnych funkcji ani innych wartości.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Większość PUA instaluje się albo poprzez natrętne, zwodnicze reklamy, które ludzie celowo lub nieumyślnie klikają, albo gdy twórcy oprogramowania wykorzystują zwodniczą metodę marketingową zwaną „sprzedażą wiązaną". Używają jej do oszukania ludzi do zainstalowania niechcianych aplikacji poprzez konfigurację innego oprogramowania, które ludzie zazwyczaj pobierają celowo. Aby to osiągnąć, programiści ukrywają informacje o dodatkowo dołączonych aplikacjach w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach/opcjach ustawień pobierania lub instalacji. Ludzie, którzy pobierają lub instalują różne programy bez sprawdzania ustawień dostępnych w ich konfiguracjach, często niechcący pozwalają na pobranie i zainstalowanie różnych PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie oprogramowania z oficjalnych witryn i za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Źródła pobierania, takie jak zewnętrzne programy pobierania, sieci peer-to-peer (eMule, klienci torrent i inne) oraz inne podobne kanały nie powinny być używane. To samo dotyczy instalacji za pośrednictwem zewnętrznych instalatorów. Oprócz tego, zdecydowanie zalecamy, aby zawsze sprawdzać, jakie są „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne opcje dowolnej konfiguracji pobierania lub instalacji. Jeśli są jakieś oferty instalacji lub pobrania niechcianych aplikacji, należy je odrzucić. Unikaj odwiedzania niewiarygodnych witryn i klikania natrętnych reklam, które są na nich wyświetlane. Reklamy te często prowadzą do podejrzanych stron lub powodują niechciane pobierania/instalacje. Jeśli twoja przeglądarka powoduje niechciane przekierowania lub regularnie wyświetla reklamy, usuń wszystkie niechciane, nieznane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki, które są na niej zainstalowane. Zastosuj to samo do programów tego rodzaju, które są zainstalowane w twoim systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Zrzut ekranu okna pop-up wyświetlanego w wersji na komputery:

numberonevpn.com desktop version pop-up

Tekst prezentowany w wersjach pop-up (mobilnej i stacjonarnej):

UWAGA - Znaleziono wirusy!

Twoje urządzenie Apple jest poważnie uszkodzone przez (39) wirusów! Wkrótce twoja karta Apple SIM zostanie uszkodzona i uszkodzi twoje kontakty, zdjęcia, dane, aplikacje itp.

Druga strona witryny numberonevpn[.]com:

Numberonevpn.com second page

Tekst na tej stronie:

Twój iPhone jest poważnie uszkodzony przez (39) wirusów

Zauważyliśmy, że twoje urządzenie Apple jest w 28,1% uszkodzone przez (30) szkodliwych wirusów z ostatnich witryn dla dorosłych. Wkrótce spowoduje to uszkodzenie karty SIM twojego telefonu iPhone oraz uszkodzenie kontaktów, zdjęć, danych i aplikacji.

4 minuty i 52 sekundy

Jeśli nie usuniesz teraz wirusa, spowoduje to poważne uszkodzenie twojego iPhone'a. Oto, co musisz zrobić (krok po kroku):

Krok 1: Dotknij i zainstaluj bezpłatną aplikację ReSecure z App Store!

Krok 2: Otwórz aplikację, aby już teraz przyspieszyć i naprawić swoją przeglądarkę!

Wygląd oszustwa numberonevpn[.]com (GIF):

numberonevpn.com apparance in gif

Strona pobierania aplikacji ReSecure:

ReSecure app download website

Aby włączyć blokowanie wyskakujących okienek, fałszywych ostrzeżeń w witrynie i usunąć dane przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj następujące kroki:

Najpierw przejdź do "Ustawień", a następnie przewiń w dół, aby znaleźć i stuknij "Safari".

remove pop-ups and clear cache step 1

Sprawdź, czy włączono opcję "Blokuj wyskakujące okienka" i "Ostrzeżenie o oszukańczej witrynie". Jeśli nie, włącz je natychmiast. Następnie przewiń w dół i stuknij "Zaawansowane".

disable pop-ups and clear cache step 2

Stuknij "Dane witryny", a następnie "Usuń wszystkie dane witryny".

disable pop-ups and clear cache step 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up numberonevpn.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up numberonevpn.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up numberonevpn.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up numberonevpn.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up numberonevpn.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up numberonevpn.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up numberonevpn.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.