FacebookTwitterLinkedIn

Deinstalacja takich niechcianych aplikacji, jak Segurazo

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Segurazo
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Segurazo

Czym jest Segurazo?

Segurazo jest opisywane jako oprogramowanie antywirusowe, które oferuje ochronę w czasie rzeczywistym, wykrywanie zagrożeń oraz ochronę danych i haseł. Jednak ten program jest w rzeczywistości potencjalnie niechcianą aplikacją (PUA), ponieważ jest dystrybuowany poprzez konfiguratory (pobierania i/lub instalacji) innego oprogramowania. Często zdarza się, że ludzie nieumyślnie pobierają i instalują oprogramowanie tego typu.

Segurazo unwanted application

Segurazo pozwala użytkownikom na szybkie lub pełne skanowanie. Jednak w celu usunięcia wykrytych zagrożeń wymagana jest jego aktywacja/rejestracja. Innymi słowy trzeba zapłacić za jego pełną wersję. Nie zaleca się jednak ufania programom oferowanym w konfiguratorach innego oprogramowania. Poza tym dość często programy tego typu przynoszą użytkownikom podejrzane wyniki, wykrywają fałszywe, sfabrykowane problemy i nie naprawiają żadnych prawdziwych problemów. Mówiąc najprościej, ich celem jest nakłonienie ludzi do wydawania pieniędzy na płatne rejestracje. Istnieje szansa, że Segurazo jest jednym z tych programów. Ponadto programiści często dodają więcej niż jeden PUA do różnych konfiguratorów pobierania lub instalacji. Zwykle używają tej metody do dystrybucji różnych porywaczy przeglądarki, aplikacji typu adware i innych PUA. Porywacze przeglądarki to aplikacje, które zmieniają ustawienia przeglądarki, promują fałszywe wyszukiwarki lub inne podejrzane adresy. Ponadto te PUA zapisują adresy IP, geolokalizacje, adresy URL otwartych stron, wprowadzane zapytania wyszukiwania i inne podobne szczegóły dotyczące nawyków przeglądania użytkownika. Ich programiści udostępniają zebrane dane innym stronom (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów. Aplikacje typu adware są zaprojektowane do wyświetlania różnych reklam (kuponowych, banerowych, ankietowych, pop-up itp.), które po kliknięciu prowadzą do podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach reklamy te mają na celu dystrybucję niechcianych aplikacji. Po kliknięciu uruchamiają skrypty prowadzące do pobierania i instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja Segurazo
Typ zagrożenia PUP (potencjalnie niechciany program), PUA (potencjalnie niechciana aplikacja)
Rzekoma funkcjonalność Segurazo to rzekomo narzędzie bezpieczeństwa komputerowego (antywirusowe).
Nazwy wykrycia Arcabit (PUP.Adware.ConvertAd), CrowdStrike Falcon (Win/malicious_confidence_80% (D)), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Programy, których nie rozpoznajesz, pojawiły się nagle na twoim komputerze. Nowa aplikacja wykonuje skany komputera i wyświetla wiadomość z o znalezionych problemach. Prosi o płatność za usunięcie rzekomo wykrytych błędów.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
Powiązane domeny segurazo[.]com
Zniszczenie Strata pieniężna (niechciany zakup fałszywego oprogramowania), niechciane ostrzeżenia pop-up, obniżona wydajność komputera.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jest wiele innych aplikacji, które ludzie niechcący pobierają i instalują, na przykład PC Speeder Pro, Smart Sys Care i PC Booster Pro. Z reguły programy te są reklamowane jako całkowicie legalne, przydatne itd. Niestety zdarzają się przypadki, w których nie działają one tak, jak powinny, a ich użytkownicy nie otrzymują tego, za co zapłacili.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

W niektórych przypadkach potencjalnie niechciane aplikacje można pobrać z rzekomo oficjalnych stron pobierania. Niemniej jednak użytkownicy często pobierają lub instalują je za pomocą konfiguratorów innego, zwykle bezpłatnego oprogramowania. Mówiąc ściślej, gdy programiści wykorzystują metodę „sprzedaży wiązanej" i prezentują PUA jako dodatkowe oferty. Zazwyczaj informacje o dodatkowym pobieraniu lub instalacjach nie są poprawnie ujawniane. Można je znaleźć w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych częściach ustawień pobierania lub instalacji oprogramowania. W innych przypadkach ludzie pobierają lub instalują PUA po kliknięciu podejrzanych reklam uruchamiających skrypty zaprojektowane do rozpoczęcia pobierania, a nawet procesu instalacji PUA. Podsumowując, nieumyślne instalacje i pobierania mają miejsce z powodu nieostrożnego zachowania - gdy ludzie pozostawiają powyższe ustawienia bez zmian lub klikają reklamy, którym nie należy ufać.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj oprogramowanie (i pliki) z oficjalnych i wiarygodnych witryn. Nie można ufać zewnętrznym programom pobierania/instalacji oprogramowanie, sieciom peer-to-peer, takim jak eMule, klienci torrent, różnym podejrzanym stronom i innym źródłom. Sprawdź wszystkie dostępne „Zaawansowane"/"Niestandardowe" i inne sekcje/ustawienia dowolnego konfiguratora pobierania lub instalacji oraz odrzuć oferty pobrania lub zainstalowania dodatkowo dołączonych niechcianych programów. Ponadto warto pamiętać, że reklamy wyświetlane na podejrzanych stronach (związanych z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.) prowadzą do innych niewiarygodnych witryn. Jeśli twoja przeglądarka otwiera witryny tego typu lub wyświetla natrętne reklamy, sprawdź listę zainstalowanych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków i usuń wszystkie podejrzane, niechciane aplikacje To samo należy zastosować do programów tego rodzaju, które są zainstalowane w twoim systemie operacyjnym/komputerze. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Strona pobierania Segurazo:

segurazo download website

Konfigurator instalacji Segurazo:

Segurazo installation setup

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Segurazo adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Segurazo" i innych podejrzanych/ostatnio zainstalowanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie niechcianych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Segurazo nie zainstalował żadnych niechcianych rozszerzeń przeglądarki. Należy jednak pamiętać, że niektóre niechciane aplikacje mogą być instalowane razem z adware i porywaczami przeglądarki. Jeśli widzisz niechciane reklamy lub otrzymujesz niechciane przekierowania podczas przeglądania Internetu, przejdź do poniższych instrukcji usuwania.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane przekierowania przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja segurazo, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja segurazo, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja segurazo, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware potencjalnie niechciana aplikacja segurazo ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat potencjalnie niechciana aplikacja segurazo lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/15548-segurazo-unwanted-application

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Segurazo kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Segurazo na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.