Przekierowanie POP-UP Verifycaptcha.com

Znany również jako: Pop-up verifycaptcha.com
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania verifycaptcha.com

Czym jest verifycaptcha.com?

verifycaptcha.com to nieuczciwa witryna zaprojektowana w celu przekierowywania użytkowników na podejrzane strony i generowania złośliwych treści. Jest praktycznie identyczna z adoptimismyto.club, newpush.support, lameterthenhep.info i dziesiątkami innych nieuczciwych stron. Badania pokazują, że wielu użytkowników przypadkowo odwiedza verifycaptcha.com – są na nią przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub natrętne reklamy wyświetlane na innych nieuczciwych stronach. Pamiętaj jednak, że witryna verifycaptcha.com jest również promowana za pomocą kampanii spamowych. Przestępcy wysyłają tysiące e-maili ze zwodniczymi wiadomościami zachęcającymi użytkowników do kliknięcia linku, który prowadzi do verifycaptcha.com. Ta metoda marketingowa jest dość powszechna w przypadku witryn tego typu. PUA często infiltrują komputery bez zgody użytkowników. Oprócz powodowania przekierowań, generują natrętne reklamy i zapisują informacje o systemie użytkownika związane z przeglądaniem.

verifycaptcha.com pop-up

Podczas odwiedzania, strona verifycaptcha.com sprawdza adres IP ofiary w celu ustalenia położenia geograficznego i wyświetla określone treści lub powoduje kilka (zwykle 2 lub 3) przekierowań na inne podejrzane witryny. Treści dostarczane przez verifycaptcha.com (lub strony internetowe, do których przekierowuje verifycaptcha.com) mogą być złośliwe. Dlatego przekierowania do i z verifycaptcha.com mogą powodować różne infekcje systemowe. Natrętne reklamy stanowią również zagrożenie dla bezpieczeństwa przeglądania. PUA generują reklamy kuponowe, pop-up, banerowe i inne podobne, z których większość przekierowuje na podejrzane witryny lub uruchamia skrypty, które pobierają/instalują inne PUA (a nawet malware). Dlatego klikanie natrętnych reklam może prowadzić do infekcji systemowych. Pamiętaj, że natrętne reklamy są wyświetlane za pomocą narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. W związku z tym reklamy często ukrywają odwiedzane strony internetowe, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Potencjalnie niechciane aplikacje są również znane ze śledzenia informacji. Aplikacje te zwykle zapisują adresy IP, odwiedzane adresy URL witryn, przeglądane strony, wyszukiwane hasła i inne podobne informacje związane z przeglądaniem. Zebrane dane często obejmują dane osobowe, które programiści udostępniają stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które stale niewłaściwie wykorzystują prywatne dane do generowania przychodów. Tak więc obecność aplikacji do śledzenia danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zalecamy natychmiastowe odinstalowanie wszystkich potencjalnie niechcianych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up verifycaptcha.com
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up verifycaptcha.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Są setki potencjalnie niechcianych aplikacji, z których wszystkie są bardzo podobne. Aby sprawiać wrażenie, że są legalne i przydatne, programiści twierdzą, że zapewniają one przydatne funkcje. Niestety, często im się to udaje, a użytkownicy są oszukiwani do pobrania fałszywych programów. Większość nie przynosi rzeczywistej wartości zwykłym użytkownikom i służy jedynie jako pomoc dla programistów w generowaniu jak największej liczby przychodów. Zamiast przynosić prawdziwą wartość zwykłym użytkownikom, PUA powodują przekierowania, generują reklamy i zapisują informacje o systemie użytkownika.

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

Niektóre PUA mają oficjalne strony pobierania, jednak z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników aplikacje te często infiltrują komputery bez pozwolenia. Programiści dystrybuują je za pomocą natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" (podstępnej instalacji aplikacji innych firm wraz ze zwykłym oprogramowaniem). Programiści nie są wystarczająco uczciwi, aby odpowiednio ujawnić instalację takich programów. Dlatego wszystkie PUA są ukryte w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji. Ponadto wielu użytkowników klika reklamy i pomija kroki pobierania/instalacji. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji nieuczciwych programów - użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko infekcji i naruszają ich prywatność.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby temu zapobiec, zachowaj ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wydają się uzasadnione. Jednak po kliknięciu przekierowują na podejrzane witryny (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). Jeśli pojawią się te reklamy/przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Pobieraj aplikacje wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Do dystrybucji niechcianych aplikacji często używa się nieoficjalnych narzędzi do pobierania/instalacji, dlatego nigdy nie należy ich używać. Analizuj uważnie każdy krok pobierania/instalowania oprogramowania i zrezygnuj z dodatkowych programów. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je wyeliminować.

Wygląd witryny verifycaptcha.com:

verifycaptcha.com website

Zwodnicza wiadomość e-mail ze spamem promująca verifycaptcha.com:

verifycaptcha.com email spam

Tekst prezentowany w tym e-mailu:

Cześć.

Jak się masz, mam nadzieję, że wszystko idzie dobrze.

Nazywam się Kylie Jenner z Kylie Cosmetics.

Właśnie otworzyłam nową firmę w branży mody i makijażu.

Rozdajemy również bezpłatne testery. Jest to tymczasowa promocja, więc dobrze ją wykorzystaj. Wysyłka jest również bezpłatna.

Wysyłka trwa około 2 tygodni. Przepraszam za tak długi czas, ale w przeciwnym razie nie moglibyśmy wysłać jej za darmo.

Możesz również przesłać link rodzinie i znajomym, promocja trwa 1 tydzień, więc szybko przejdź do hxxps://bit.ly/KylieCosmeticsfreekit

Życzę ci miłego dnia.

Kylie Jenner

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Disable pop-up' notifications in Google Chrome web browser

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Disable pop-up' notifications in Android Google Chrome web browser

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" bok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Mozilla Firefox web browser

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Disable pop-up' notifications in Internet Explorer web browser

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Disable pop-up' notifications in Microsoft Edge web browser

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Disable pop-up' notifications in Safari web browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up verifycaptcha.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up verifycaptcha.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

verifycaptcha.com adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania verifycaptcha.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing verifycaptcha.com ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing verifycaptcha.com ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up verifycaptcha.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing verifycaptcha.com ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing verifycaptcha.com ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up verifycaptcha.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing verifycaptcha.com ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing verifycaptcha.com ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up verifycaptcha.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up verifycaptcha.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up verifycaptcha.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14472-verifycaptcha-com-pop-up-redirect

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Pop-up verifycaptcha.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up verifycaptcha.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up verifycaptcha.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.