Deinstalacja adware TaskFresh z Mac

Znany również jako: Niechciana aplikacja TaskFresh
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć TaskFresh z Mac?

Czym jest TaskFresh?

TaskFresh to aplikacja, którą większość osób przypadkowo pobiera i instaluje. Ma ona ułatwić dostęp do ulubionej wyszukiwarki. Wiadomo, że TaskFresh promuje wyszukiwarkę Yahoo search.yahoo.com. Ta aplikacja jest reklamowana jako całkowicie legalna i przydatna. W rzeczywistości TaskFresh to potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), która jest sklasyfikowana jako adware. Jest bardzo prawdopodobne, że jest przeznaczona do zbierania informacji o nawykach przeglądania użytkownika i wyświetlania natrętnych reklam.

TaskFresh adware

Aplikacje adware zwykle zbierają takie informacje, jak zapytania wyszukiwane przez użytkowników podczas przeglądania Internetu, adresy IP, adresy URL odwiedzanych stron, geolokalizacje itd. Aby wygenerować przychód, programiści sprzedają te dane innym podmiotom, które niewłaściwie je wykorzystują do generowania przychodów. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość, że niektóre strony trzecie mogą być cyberprzestępcami. Ponadto, adware to oprogramowanie, które karmi użytkowników niechcianymi reklamami. Zazwyczaj reklamy te zakrywają treści odwiedzanych stron, a po kliknięciu otwierają potencjalnie złośliwe strony. Czasami reklamy te mają na celu rozsyłanie niechcianych (potencjalnie złośliwych) aplikacji. Po kliknięciu uruchamiają skrypty, które pobierają i instalują różne niechciane aplikacje. Niektóre przykłady reklam wyświetlanych przez aplikacje typu adware to kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itp. Jak wspomnieliśmy na początku, TaskFresh promuje wyszukiwarkę Yahoo, która jest legalna. Zdarzają się przypadki, w których cyberprzestępcy próbują zarabiać na tego typu aplikacjach, reklamując/promując legalne wyszukiwarki, takie jak search.yahoo.com. Nie powoduje to żadnych bezpośrednich szkód, jednak zmuszenie do korzystania z innej wyszukiwarki może być denerwujące i zmniejszać komfort przeglądania. Aby uniknąć niechcianych pobrań, instalacji, przekierowań do podejrzanych stron, problemów z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania itp. zalecamy jak najszybsze odinstalowanie TaskFresh.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Niechciana aplikacja TaskFresh
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Niechciana aplikacja TaskFresh, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

TaskFresh jest podobna do innych aplikacji tego typu, takich jak Top Results, PDF Genie, TopicLookup itd. Wspólne dla wszystkich aplikacji tego typu jest to, że są reklamowane jako legalne aplikacje. Niestety aplikacje tego typu nie przynoszą żadnej wartości i powodują różne problemy.

Jak zainstalowano TaskFresh na moim komputerze?

Zazwyczaj użytkownicy nieumyślnie pobierają (i instalują) PUA, takie jak TaskFresh. Jak wspomniano w powyższym akapicie, można to zrobić, klikając zwodnicze reklamy. Istnieje jednak inny popularny sposób rozsyłania niechcianych aplikacji - poprzez dołączenie ich do konfiguracji innego oprogramowania. Ludzie często nieumyślnie zgadzają się na pobranie i zainstalowanie PUA podczas pobierania i instalowania innego, regularnego (i zwykle bezpłatnego) oprogramowania. Programiści ukrywają informacje o dodatkowo dołączonych aplikacjach w takich ustawieniach, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itd. Gdy te ustawienia pozostają niezmienione, PUA uzyskują uprawnienia do pobrania lub zainstalowania wraz z innymi programami.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zalecamy pobieranie oprogramowania z oficjalnych, wiarygodnych źródeł (stron internetowych) i korzystanie z bezpośrednich linków do pobierania. Nie zaleca się pobierania go za pomocą zewnętrznych programów pobierających, klientów torrent, eMule (i innych sieci peer-to-peer), niewiarygodnych witry itd. Instaluj (lub pobieraj) je poprawnie: sprawdź krok konfiguracji pobierania/instalacji, każde „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne podobne ustawienia i zrezygnuj z ofert pobrania lub zainstalowania dodatkowych aplikacji. Unikaj klikania natrętnych reklam, nawet jeśli wyglądają jak uzasadnione. Istnieje wiele reklam przekierowujących użytkowników na niewiarygodne witryny, takie jak z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd. Bardzo często są one wyświetlane na podejrzanych stronach. Jeśli przeglądarka otwiera niewiarygodne witryny lub wyświetla różne reklamy, sprawdź, jakie są zainstalowane w niej rozszerzenia i wtyczki oraz odinstaluj nieznane lub podejrzane wpisy. Zaleca się zrobić to samo z programami tego rodzaju, które są również zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany TaskFresh, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Zrzut ekranu folderu instalacyjnego TaskFresh:

taskfresh installation folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Niechciana aplikacja TaskFresh: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Niechciana aplikacja TaskFresh. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware TaskFresh:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z TaskFresh z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z niechciana aplikacja taskfresh:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki niechciana aplikacja taskfresh z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z niechciana aplikacja taskfresh z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z niechciana aplikacja taskfresh z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z niechciana aplikacja taskfresh z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Niechciana aplikacja TaskFresh kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Niechciana aplikacja TaskFresh na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Niechciana aplikacja TaskFresh dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.