Malware 0123movies.com

Znany również jako: potencjalne infekcje malware
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania 0123movies.com

Czym jest 0123movies.com?

Witryna 0123movies.com umożliwia odwiedzającym bezpłatne oglądanie filmów online. Może się wydawać, że jest to uzasadniona i użyteczna strona, jednak programiści wykorzystują ją do promowania innych podejrzanych witryn, oprogramowania, różnych usług itp. Zwróć uwagę, że powoduje ona przekierowania do innych niewiarygodnych stron internetowych. Ponadto te przekierowania występują praktycznie przy każdym kliknięciu myszką. Aby uniknąć wynikowej instalacji niechcianych aplikacji i infekcji komputerowych, zalecamy unikanie 0123movies.com i wszelkich powiązanych z nią usług.

0123movies pop-up redirects

0123movies.com powoduje przekierowania do niewiarygodnych witryn promujących potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), takie jak aplikacje typu adware, porywacze przeglądarki i inne malware/niechciane aplikacje. Jeśli są zainstalowane, aplikacje te porywają przeglądarki (zmieniają ustawienia), zmuszają użytkowników do odwiedzania podejrzanych witryn, generują natrętne reklamy, zbierają informacje o systemie użytkownika itd. Zainstalowanie ich w systemie może prowadzić do infekcji komputerowych, bezpieczeństwa przeglądania i prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Dodatkowo, 0123movies.com powoduje przekierowania do stron internetowych z oszustwem dotyczącym pomocy technicznej, które wyświetlają fałszywy błąd wirusowy i inne alerty/powiadomienia. Oszuści używają tych witryn do generowania przychodów poprzez nakłanianie ludzi do zakupu niepotrzebnego, podejrzanego oprogramowania lub korzystania z płatnych usług. Dodatkowo, 0123movies.com otwiera podejrzane strony z loterią, które są często wykorzystywane do celów phishingowych: oszukiwania ludzi do podania swoich danych osobowych, które mogłyby zostać wykorzystane do generowania przychodów. Żadnej ze stron otwartych przez 0123movies.com nie można ufać. Ufanie im może prowadzić do niechcianych pobierań i instalacji niechcianych aplikacji, które mogą powodować jeszcze więcej problemów. Aby uniknąć potencjalnych infekcji komputerowych i innych problemów, unikaj 0123movies.com i innych podobnych witryn. Zauważ, że według analityków bezpieczeństwa, 0123movies.com może być związana z porywaczem przeglądarki, a zatem jest możliwe, że niektóre niechciane aplikacje mogą przypisać tę witrynę jako domyślną wyszukiwarkę, stronę domową i URL nowej karty. Jeśli twoja przeglądarka została już w ten sposób porwana, na twoim systemie jest z pewnością zainstalowana PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa potencjalne infekcje malware
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up.
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących oryginalnie z odwiedzanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować potencjalne infekcje malware, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Spyhunter.
▼ Pobierz Spyhunter
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.

Jest wiele nieuczciwych witryn, które są rzekomo użyteczne (na przykład pozwalają użytkownikom bezpłatnie oglądać filmy), jednak zazwyczaj promują one liczne podejrzane strony (powodując niechciane przekierowania). Jeśli napotkasz niechciane pliki do pobrania lub instalacje, zalecamy natychmiastowe usunięcie tych programów/aplikacji.

Analiza techniczna witryny 0123movies.com:

  • Obsługiwany adres IP: 104.31.113.219
  • Obserwowane subdomeny: cdn.0123movies.com; img.0123movies.com; www.0123movies.com; www0.0123movies.com; www1.0123movies.com; www2.0123movies.com; www3.0123movies.com; www4.0123movies.com; www5.0123movies.com; www6.0123movies.com; www7.0123movies.com; www8.0123movies.com; www9.0123movies.com
  • Pełna lista wykrycia: VirusTotal

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

PUA są zwykle instalowane za pomocą klikniętych natrętnych, reklam pop-up wyświetlanych na podejrzanych witrynach lub gdy twórcy oprogramowania dołączają je w konfiguratorach pobierania/instalacji innego oprogramowania. Niektóre reklamy uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania i instalowania niechcianych aplikacji. Zwykle dzieje się tak na podejrzanych witrynach. PUA są zwykle pobierane i instalowane w sposób niezamierzony razem ze zwykłym oprogramowaniem - programiści oszukują ludzi za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Dlatego ukrywają informacje o dołączeniu PUA do ustawień, umieszczając je w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach. W wielu przypadkach ludzie pobierają i instalują oprogramowanie bez sprawdzania tych ustawień, przyznając tym samym uprawnienia PUA do pobrania i zainstalowania dodatkowego oprogramowania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj oprogramowanie wyłącznie z oficjalnych witryn i korzystaj z bezpośrednich linków. Nieoficjalne strony, sieci peer-to-peer (klienci torrent, eMule itd.), programy do pobierania stron trzecich i inne podobne źródła/kanały nie powinny być używane. Unikaj klikania natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są one wyświetlane na podejrzanych witrynach. Mogą one uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują niechciane aplikacje. Należy ostrożnie obsługiwać pobieranie oprogramowania i konfiguratory instalacji. Sprawdź wszystkie dostępne ustawienia, odrzuć oferty pobrania lub instalacji niechcianych programów i dopiero wtedy zakończ pobieranie/instalację. Jeśli występują przekierowania do podejrzanych witryn lub regularnie pojawiają się reklamy, może to być spowodowane zainstalowaniem niechcianych aplikacji. Sprawdź zainstalowane aplikacje w przeglądarce oraz natychmiast usuń wszystkie niechciane rozszerzenia, dodatki i wtyczki. Usuń również wszelkie niechciane programy zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Spyhunter, aby je automatycznie wyeliminować.

Niewiarygodna strona loterii promowana przez 0123movies.com:

0123movies opened unreliable lottery website

Witryna the-news9.com otworzona przez 0123movies.com, która promuje podejrzane produkty:

0123movies opens website promoting questionable products

Strona dla dorosłych (watchmygirlfriend.tv) otworzona przez 0123movies.com:

0123movies opens adult dating website 

Witryna apple.com-fixing.live otworzona przez 0123movies.com i wyświetlająca fałszywe powiadomienie wirusowe (możesz znaleźć więcej informacji o tej witrynie w tym artykule):

0123movies opens website displaying fake virus alert

Witryna otworzona przez 0123movies.com i promująca zwodniczą aplikację:

0123movies opens website promoting questionable app

Natychmiastowe automatyczne usunięcie potencjalne infekcje malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się potencjalne infekcje malware. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

0123movies.com adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich niechcianych aplikacji, które powodują przekierowania 0123movies.com, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuwanie".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania do0123movies.com , przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing 0123movies.com ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing 0123movies.com ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem potencjalne infekcje malware, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing 0123movies.com  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing 0123movies.com ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem potencjalne infekcje malware, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing 0123movies.com ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing 0123movies.com ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem potencjalne infekcje malware, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware potencjalne infekcje malware ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat potencjalne infekcje malware lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14791-0123movies-com-malware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
potencjalne infekcje malware kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania potencjalne infekcje malware na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się potencjalne infekcje malware dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.