Adware ApplicationWork (Mac)

Znany również jako: Application.work
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ApplicationWork z Mac?

Czym jest ApplicationWork?

ApplicationWork (znana również jako Application.work) to jedna z wielu potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), które są dystrybuowane za pośrednictwem innego oprogramowania (dołączane do konfiguracji). Aplikacja ta jest sklasyfikowana jako adware, które prezentuje użytkownikom różne natrętne reklamy. Oprócz tego wiele PUA tego typu często zbiera różne informacje o swoich użytkownikach.

ApplicationWork adware

Zwykle aplikacje adware mają na celu karmienie swoich (głównie mimowolnych) użytkowników reklamami kuponowymi, pop-up, ankietowymi, banerowymi i innymi irytującymi materiałami. Zwykle zakrywają one treści odwiedzanych witryn. Utrudnia to ich kliknięcie, na przykład podczas próby ich zamknięcia. Po kliknięciu zazwyczaj otwierają różne podejrzane witryny, na przykład różne oszukańcze strony. W niektórych przypadkach reklamy tego typu, po kliknięciu, uruchamiają skrypty, które mają na celu pobieranie i instalowanie niechcianych aplikacji. Pobrane/zainstalowane aplikacje mogą być szkodliwe i prowadzić do infekcji komputerowych. Ponadto aplikacje tego typu mają tendencję do zbierania różnych danych związanych z przeglądaniem i innych. Zbierane są takie informacje, jak geolokalizacje użytkownika, wprowadzone zapytania, adresy URL odwiedzanych stron internetowych, adresy IP itd. Niektóre PUA mogą być również używane jako narzędzia do zbierania danych osobowych. Tak czy inaczej, ich programiści udostępniają je innym osobom, które nadużywają ich do generowania przychodów. Niektóre z tych osób mogą być cyberprzestępcami. Aby uniknąć problemów związanych z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania, które może być spowodowane zainstalowaniem tych aplikacji, zalecamy ich natychmiastowe odinstalowanie.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Application.work
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia (ApplicationWork.app.zip) Ikarus (PUA.OSX.Adware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliki torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata danych osobowych.
Usuwanie

Aby wyeliminować Application.work, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Większość aplikacji adware i innych PUA jest promowana jako aplikacje, które mają być uzasadnione i przydatne. Jednak bardzo często te reklamy są używane wyłącznie do nakłaniania ludzi do ich pobierania i instalowania. Gdy już to zrobisz, zamiast dostarczać obiecane funkcje, narzędzia i inne rzeczy, powodują one różne problemy i wykonują działania, które ich programiści wykorzystują do generowania przychodów. Niektóre przykłady innych aplikacji typu adware to TopicLookup, ChangeToPDF i Snap Media Player.

Jak zainstalowałem ApplicationWork na moim komputerze?

Czasami możliwe jest pobieranie niechcianych aplikacji z ich własnych witryn, jednak większość użytkowników pobiera je i instaluje niezamierzenie. Twórcy oprogramowania często używają tak zwanej metody „sprzedaży wiązanej", aby skłonić ludzi do zainstalowania różnych PUA. Osiągają to dołączając niechciane programy do konfiguratorów innego oprogramowania, które ludzie zwykle celowo pobierają i instalują. Mówiąc wprost, ukrywają PUA w „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych podobnych ustawieniach lub opcjach tych ustawień. Jest wielu użytkowników, którzy pomijają kroki pobierania lub instalacji bez sprawdzania żadnych z dołączonych ustawień, co zazwyczaj prowadzi do niechcianych pobrań i instalacji. Innym częstym powodem niezamierzonych instalacji (i pobrań) są natrętne reklamy. Po kliknięciu niektóre z nich pobierają i instalują różne PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zawsze pobieraj oprogramowanie za pomocą oficjalnych i wiarygodnych witryn (oraz bezpośrednich linków). Unikaj korzystania z różnych programów do pobierania stron trzecich, narzędzi pobierania, takich jak sieci peer-to-peer, nieoficjalnych witryn itp. Nie pomijaj żadnych procedur pobierania lub instalacji bez sprawdzania „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych opcji/ustawień. Jeśli dołączono jakiekolwiek dodatkowe (potencjalnie niechciane) aplikacje, odznacz je i dopiero wtedy zakończ pobieranie lub instalację. Ponadto, natrętne reklamy, jeśli zostaną kliknięte, często przekierowują do podstępnych, niewiarygodnych lub nawet złośliwych stron internetowych. Reklamy te są zazwyczaj wyświetlane na podejrzanych stronach związanych z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd. Jeśli napotkasz takie reklamy lub przekierowania, sprawdź listę zainstalowanych rozszerzeń, dodatków i wtyczek w swojej przeglądarce oraz natychmiast usuń wszystkie niechciane/nieznane wpisy. Zalecamy również odinstalowanie niechcianych programów zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli komputer jest już zainfekowany aplikacją ApplicationWork, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Application.work: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Application.work. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware ApplicationWork:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ApplicationWork z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z application.work:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki application.work z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z application.work z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z application.work z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z application.work z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Application.work kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Application.work na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Application.work dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.