FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP 10 Critical Security Patches For Mac Flash Player (Mac)

Znany również jako: Wirus "10 Critical Security Patches For Mac Flash Player"
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć "10 Critical Security Patches For Mac Flash Player" z Mac?

Czym jest "10 Critical Security Patches For Mac Flash Player"?

"10 Critical Security Patches For Mac Flash Player" to zwodnicze powiadomienie (pop-up) informujące użytkowników o zalecanych aktualizacjach programu Adobe Flash Player. Jest wyświetlane na podejrzanej (i oszukańczej) witrynie. Bardzo często zdarza się, że użytkownicy niechętnie odwiedzają witryny tego typu. Często jest to winą potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), które powodują takie niechciane przekierowania. Poza tym posiadanie zainstalowanych aplikacji tego typu skutkuje zwykle wyświetlaniem różnych natrętnych reklam. Bardzo często PUA zbierają również różne dane związane z przeglądaniem (i inne).

10 Critical Security Patches For Mac Flash Player scam

Zgodnie z wiadomością "10 Critical Security Patches For Mac Flash Player" Flash Player zainstalowany na komputerach odwiedzających tę witrynę może być nieaktualny. Zachęca ona do ręcznej aktualizacji. Ponadto twierdzi się, że używanie nieaktualnego Flash Playera może zwiększać ryzyko zainfekowania komputera malware (szkodliwymi programami). Zasadniczo to zwodnicze powiadomienie ma na celu nakłonienie użytkowników do aktualizacji Flash Playera poprzez pobranie instalatora wyglądającego podobnie do instalatora Adobe (poniżej jest zrzut ekranu). Zalecamy jednak ignorowanie ofert aktualizacji oprogramowania wyświetlanych na różnych nieoficjalnych witrynach. Zazwyczaj strony tego typu są zaprojektowane w celu promowania/rozsyłania różnych niechcianych aplikacji (PUA). Zalecamy zamknięcie tego zwodniczego pop-upu i strony internetowej, która go uruchomiła. Jeśli nie można tego zrobić w normalny sposób, zalecamy otworzyć Monitor aktywności i wtedy opuścić przeglądarkę. Przy następnym uruchomieniu przeglądarki nie przywracaj poprzednio zamkniętej sesji przeglądania - jest bardzo prawdopodobne, że spowoduje to przekierowanie do tej samej niewiarygodnej/zwodniczej strony.

Zwykle to potencjalnie niechciane aplikacje, które wymieniliśmy powyżej, są odpowiedzialne za przekierowania do podejrzanych witryn. Jednak niechciane przekierowania nie są jedynym problemem, który mogą powodować te aplikacje. PUA często generują natrętne reklamy i zbierają różne informacje. Te aplikacje karmią użytkowników takimi reklamami, jak kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itd. Reklamy te są zwykle wyświetlane za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. Po kliknięciu przekierowują one do innych podejrzanych witryn lub uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania jeszcze większej liczby PUA (również szkodliwych programów). Inną wadą niechcianych aplikacji tego typu jest to, że zbierają adresy IP, zapytania, adresy URL odwiedzanych witryn, lokalizacje geograficzne i często różne inne informacje osobiste. Najgorsze jest to, że twórcy PUA udostępniają te dane stronom trzecim, które nadużywają ich generowania przychodów. Możliwe, że zbierane dane również wpadną w ręce cyberprzestępców. Ogólnie rzecz biorąc, zainstalowana PUA może powodować, że użytkownicy będą mieli różne problemy z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania, a nawet kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "10 Critical Security Patches For Mac Flash Player"
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jest wiele zwodniczych stron internetowych, które są wykorzystywane do oszukiwania ludzi, którzy myślą, że niektóre z ich oprogramowania wymaga aktualizacji, istnieją problemy z systemem operacyjnym itd. Głównym celem tych stron internetowych jest nakłonienie ludzi do zainstalowania różnego oprogramowania, które później może być wykorzystane do generowania przychodów w taki czy inny sposób. W niektórych przypadkach witryny tego typu zachęcają odwiedzających do skontaktowania się z oszustami, którzy próbują uzyskać pieniądze, oferując swoje usługi, wsparcie techniczne itd. Oto kilka przykładów zwodniczych witryn/oszustw: "APPLE.COM RECOMMENDS", ""Install" Would Like To Control This Computer" i "Apple Support Alert".

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre potencjalnie niechciane aplikacje można znaleźć na stronach internetowych, które służą do ich promowania. Niemniej jednak, jak wspomniano powyżej, większość użytkowników instaluje je poprzez aplikacje: robi to albo klikając różne (podejrzane, oszukańcze) reklamy, albo gdy programiści używają metody „sprzedaży wiązanej". Sprzedaż wiązana jest znana jako zwodnicza metoda marketingowa, która służy do nakłaniania ludzi do pobierania/instalowania potencjalnie niechcianych aplikacji wraz z innym oprogramowaniem. Często informacje na temat niechcianych aplikacji dołączonych do instalacji/pobierania nie są prawidłowo ujawniane: z reguły aplikacje tego typu są ukryte w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Wielu użytkowników pomija kroki pobierania/instalacji bez sprawdzania jakichkolwiek ustawień i dlatego powodują różne niechciane pobrania i instalacje, które później powodują różne problemy.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec niechcianym instalacjom lub pobraniom, zalecamy unikanie pobierania oprogramowania z podejrzanych i nieoficjalnych źródeł, za pomocą różnych programów do pobierania, instalatorów i innych firm zewnętrznych. Najbardziej niezawodnym sposobem na to jest korzystanie wyłącznie z bezpośrednich linków, oficjalnych i wiarygodnych witryn. Nigdy nie pomijaj etapów pobierania/instalacji bez sprawdzania dołączonych „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawień/opcji. Odrzuć wszystkie oferty, aby najpierw zainstalować lub pobrać niechciane oprogramowanie, a dopiero potem przejdź do następnego kroku lub dokończ proces pobierania/instalacji. Istnieje wiele niewiarygodnych, natrętnych reklam, które przekierowują użytkowników do podejrzanych, potencjalnie złośliwych witryn (takich jak z grami hazardowymi, pornografią, randkami dla dorosłych itd.). Jeśli napotkasz takie reklamy lub spowodowane przez nie przekierowania, sprawdź swoją przeglądarkę pod kątem zainstalowanych aplikacji (rozszerzeń, dodatków, wtyczek) i usuń wszystkie nieznane i niechciane wpisy tak szybko, jak to możliwe. Sprawdź także listę zainstalowanych programów na twoim komputerze (MacOS). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Wygląd oszustwa "10 Critical Security Patches For Mac Flash Player" (GIF):

Appearance of 10 Critical Security Patches For Mac Flash Player scam (GIF)

Zrzut ekranu zwodniczego konfiguratora "Player Installer":

deceptive Flash Player installer

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechcianą aplikację rozsyłającą oszustwo pop-up "10 Critical Security Patches For Mac Flash Player" przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z wirus "10 critical security patches for mac flash player":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki wirus "10 critical security patches for mac flash player" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z wirus "10 critical security patches for mac flash player" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "10 critical security patches for mac flash player" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "10 critical security patches for mac flash player" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus 10 Critical Security Patches For Mac Flash Player kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "10 Critical Security Patches For Mac Flash Player" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.