Przekierowanie search.regevpop.com (Mac)

Znany również jako: Porywacz przeglądarki search.regevpop.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.regevpop.com z Mac?

Czym jest search.regevpop.com?

Internet jest pełen różnych fałszywych wyszukiwarek, takich jak search-operator.com, search.tapufind.com, search-me.club, a search.regevpop.com nie jest wyjątkiem. Jest ona promowana jako przydatna wyszukiwarka, która oferuje użytkownikom zwiększoną wygodę przeglądania (szybsze wyszukiwanie, dokładniejsze wyniki, szybki dostęp do popularnych witryn itd.). Jednak większość fałszywych wyszukiwarek (w tym search.regevpop.com) jest promowana za pomocą narzędzi pobierania/instalacji zaprojektowanych w celu modyfikowania ustawień przeglądarki. Ponadto, fałszywe wyszukiwarki, takie jak search.regevpop.com, zwykle służą do zapisywania różnych danych związanych z nawykami użytkownika.

search.regevpop.com browser hijacker on a Mac computer

Narzędzia instalacji/pobierania, o których wspomnieliśmy na wstępie, zazwyczaj obierają za cel takie przeglądarki, jak Safari, Google Chrome i Mozilla Firefox. W tym przypadku ustawiają search.regevpop.com jako domyślną wyszukiwarkę, stronę domową i adres URL nowej karty. Użytkownicy zainfekowanych przeglądarek internetowych są zmuszeni do odwiedzenia tej witryny po otwarciu przeglądarek, nowych kart w nich lub wpisaniu zapytania do paska adresu URL. Wszelkie próby cofnięcia tych zmian nie przynoszą żadnych pozytywnych rezultatów: zwodnicze narzędzia instalacji/pobierania instalują zwykle "obiekty pomocnicze" (rozszerzenia przeglądarki, wtyczki lub dodatki), które mają uniemożliwić użytkownikom dokonywanie jakichkolwiek zmian w ustawieniach zmienionych przez te programy do pobierania/instalatory. Jedynym sposobem uniknięcia niechcianego odwiedzania strony search.regevpop.com jest odinstalowanie tych niechcianych aplikacji ("obiektów pomocniczych"). Ponadto, korzystanie z fałszywej wyszukiwarki search.regevpop.com jest bezcelowe, ponieważ nie przynosi ona unikalnych wyników wyszukiwania. W przypadku wprowadzenia zapytania przekierowuje użytkowników do search.yahoo.com (legalnej wyszukiwarki Yahoo). Innymi słowy, wyświetla wyniki wygenerowane przez Yahoo. Inną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest to, że zarówno "obiekty pomocnicze", jak i ta fałszywa wyszukiwarka są zaprojektowane do zbierania danych związanych z przeglądaniem ich użytkowników. Zbierają informacje, takie jak adresy IP, wyszukiwane hasła, lokalizacje geograficzne, adresy URL odwiedzanych witryn i inne dane tego rodzaju. Zainstalowanie takich aplikacji lub korzystanie z fałszywych wyszukiwarek może spowodować różne problemy z bezpieczeństwem przeglądania, problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że zbierane są dane, ale również są udostępniane osobom trzecim. Niektóre z nich mogą być cyberprzestępcami.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPorywacz przeglądarki search.regevpop.com
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki search.regevpop.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Większość fałszywych wyszukiwarek jest promowana przez ich programistów jako przydatne, korzystne itd. Deweloperzy zazwyczaj korzystają z oferowanych funkcji, narzędzi lub innych rzeczy związanych z ulepszonym przeglądaniem. Jednak większość takich wyszukiwarek nie zapewnia swoim użytkownikom żadnej z obiecanych funkcjonalności. Z reguły są one tworzone tylko po to, aby generować przychody dla swoich programistów w taki czy inny sposób. Poza tym ich korzystanie z nich często powoduje różne problemy.

Jak zainstalowałem search.regevpop.com na moim komputerze?

Jak już wspomniano na początku, programiści promują te wyszukiwarki za pomocą różnych programów do pobierania/instalowania i metody marketingowej o nazwie "sprzedaż wiązana". Sprzedaż wiązana jest popularnym sposobem na oszukiwanie użytkowników do pobierania/instalowania różnych potencjalnie niechcianych aplikacji. Osiąga się to przez ukrywanie informacji o możliwych zmianach ustawień przeglądarki i instalacjach niechcianych aplikacji w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach procesów pobierania lub instalacji. Jednak nie mogliby tego osiągnąć, gdyby użytkownicy nie spieszyli się instalacją i/lub pobieraniem. Pomijając kroki w ich oknach dialogowych, użytkownicy często pozwalają na instalowanie różnych niechcianych aplikacji lub modyfikowanie ustawień przeglądarki.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby uniknąć niechcianych instalacji i pobierania, zawsze pobieraj oprogramowanie wyłącznie z oficjalnych i wiarygodnych witryn. Unikaj używania zewnętrznych programów pobierania, instalacji i innych podejrzanych źródeł. Ważne jest również przeanalizowanie każdego etapu instalacji lub pobierania, zaznaczając "Zaawansowane" "Niestandardowe" i inne podobne ustawienia: odznacz niechciane aplikacje i dopiero wtedy zakończ instalację (lub pobieranie). Pamiętaj, że jest wiele natrętnych reklam, które wyglądają na uzasadnione, ponieważ ich programiści inwestują pieniądze w ich projektowanie. Po kliknięciu reklamy te często przekierowują do różnych podejrzanych witryn (takich jak z randkami dla dorosłych, pornografią, hazardem itp.). Jeśli często napotykasz niechciane przekierowania, sprawdź, czy w twojej przeglądarce nie ma żadnych podejrzanych aplikacji (rozszerzeń, wtyczek, dodatków itp.) ani programów na twoim komputerze. Odinstaluj podejrzane, niechciane lub nieznane wpisy tak szybko, jak to możliwe. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Zwodniczy instalator aplikacji promujący search.regevpop.com:

Delusive installer used to promote search.regevpop.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki search.regevpop.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki search.regevpop.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć porywacza przeglądarki search.regevpop.com przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie przekierowania search.regevpop.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.regevpop.com z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer", lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki search.regevpop.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki search.regevpop.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki search.regevpop.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.regevpop.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.regevpop.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki search.regevpop.com kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki search.regevpop.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki search.regevpop.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.