FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP $1000 VISA Gift Card

Znany również jako: Wirus "$1000 VISA Gift Card"
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania $1000 VISA Gift Card

Czym jest $1000 VISA Gift Card?

"$1000 VISA Gift Card" to oszustwo generowane przez różne zwodnicze witryny. Badania pokazują, że wielu odwiedzających trafia na te strony nieumyślnie – są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub natrętne reklamy dostarczane przez inne fałszywe witryny. Pamiętaj, że niechciane aplikacje zazwyczaj infiltrują systemy bez zezwolenia, a także powodują przekierowania, zapisują wrażliwe informacje i generują natrętne reklamy.

$1000 VISA Gift Card scam

Ta oszukańcza wiadomość mówi, że użytkownicy mają szansę wygrać równowartość 1000 $ karty podarunkowej VISA. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań z ankiety i wpisać adres e-mail. To oszustwo. Po wypełnieniu ankiety użytkownicy nie otrzymują nic w zamian. Programiści używają tego oszustwa do zbierania informacji o systemie użytkownika, takich jak adresy IP, informacje o systemie i adresy e-mail. Wielu użytkowników często nie zwraca uwagi i podaje swoje prawdziwe adresy e-mail. Zebrane informacje są następnie sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują je w celu generowania przychodów. Na przykład zebrane e-maile są wykorzystywane w e-mailowych kampaniach spamowych (cyberprzestępcy rozpowszechniają złośliwe załączniki do wiadomości e-mail, które po otwarciu pobierają i instalują wirusy wysokiego ryzyka). Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że użytkownicy, którzy wprowadzą swój adres e-mail na stronie oszustwa "$1000 VISA Gift Card", otrzymają spam. W każdym razie zignoruj ​​tę wiadomość i natychmiast opuść wszystkie złośliwe witryny.

Jak wspomniano powyżej, potencjalnie niechciane aplikacje zbierają również dane osobowe, w tym naciśnięcia klawiszy, hasła wprowadzane w wyszukiwarkach, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, lokalizacje geograficzne, adresy IP itd. Dane mogą zawierać dane osobowe, a zatem obecność aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Badania pokazują również, że potencjalnie niechciane aplikacje często generują reklamy kuponowe, banerowe, pop-up i inne natrętne reklamy. Aby to osiągnąć, wykorzystują narzędzia, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. W związku z tym reklamy często zakrywają główną zawartość, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Ponadto, reklamy te mogą prowadzić do złośliwych witryn i uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują malware. Dlatego nawet pojedyncze przypadkowe kliknięcie może spowodować infekcje komputera wysokiego ryzyka. Z tych powodów zaleca się natychmiastowe wyeliminowanie wszystkich PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "00 VISA Gift Card"
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus $1000 VISA Gift Card, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jest wiele potencjalnie niechcianych aplikacji, które są praktycznie identyczne. Oferując „użyteczne funkcje", te programy starają się sprawiać wrażenie bycia uzasadnionymi. Jednak są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów. Obietnice włączenia funkcji są fałszywe. Zamiast przynosić prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, aplikacje te powodują niechciane przekierowania, zbierają poufne informacje i generują natrętne reklamy, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUA mają oficjalne strony do pobrania, jednak ze względu na brak wiedzy i nieostrożne zachowanie wielu użytkowników, nieuczciwe aplikacje zwykle infiltrują systemy bez zgody (ponieważ programiści dystrybuują je za pomocą natrętnych reklam i metody „sprzedaży wiązanej"). „Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja potencjalnie niechcianych aplikacji wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści ukrywają dołączone aplikacje w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" (lub w innych sekcjach) procesach pobierania/instalacji. Ponadto, wielu użytkowników prawdopodobnie klika różne reklamy i pomija kroki pobierania/instalacji. Takie zachowanie może prowadzić do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji - użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji, a swoją prywatność na niebezpieczeństwo.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji, zachowaj ostrożność podczas pobierania/instalowania oprogramowania i przeglądania Internetu. Wybierz „Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji. Zrezygnuj z dołączonych programów i odrzuć oferty ich pobrania/zainstalowania. Zalecamy pobieranie programów z oficjalnych źródeł wyłącznie za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia pobierania/instalacji używają zwykle metody „sprzedaży wiązanej" i dlatego należy ich unikać. Pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wydają się uzasadnione, ponieważ programiści inwestują wiele zasobów w ich projektowanie. Mogą jednak przekierować na podejrzane witryny (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). Jeśli napotkasz te reklamy, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Podsumowując, kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Wygląd okna pop-up "$1000 VISA Gift Card" (GIF):

$1000 VISA Gift Card scam gif

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus $1000 VISA Gift Card: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus $1000 VISA Gift Card. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

$1000 VISA Gift Card adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "$1000 visa gift card", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "00 visa gift card", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "$1000 visa gift card", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "$1000 visa gift card" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "$1000 visa gift card" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13483-1000-visa-gift-card-pop-up-scam

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Wirus $1000 VISA Gift Card kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "$1000 VISA Gift Card" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus $1000 VISA Gift Card dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.