FacebookTwitterLinkedIn

Przekierowanie nvsearch.club (Mac)

Znany również jako: Porywacz przeglądarki searchgg
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki nvsearch.club z Mac?

Czym jest nvsearch.club?

nvsearch.club to fałszywa wyszukiwarka internetowa, która rzekomo ulepsza przeglądanie sieci, generując lepsze wyniki. Oceniając po samym wyglądzie, nvsearch.club niewiele różni się od Google, Bing, Yahoo i innych legalnych wyszukiwarek, dlatego wielu uważa, że jest ona również odpowiednia i przydatna. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że programiści promują nvsearch.club za pomocą konfiguratorów pobierania/instalacji, które modyfikują opcje przeglądarek internetowych bez pozwolenia. Jakby tego było mało, program nvsearch.club zbiera informacje o aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika.

nvsearch.club browser hijacker on a Mac computer

Nieuczciwe konfiguratory obierają zwykle za cel przeglądarki Safari, Mozilla Firefox i Google Chrome. Po udanej infiltracji przypisują ustawienia adresu URL nowej karty przeglądarki, domyślnej wyszukiwarkę i strony domowej do nvsearch.club. Zmiany mogą nie wydawać się znaczące, ale w rzeczywistości takie są. Co ważniejsze, użytkownicy nie mogą ich przywrócić. Wyniki badań pokazują, że konfiguratory potajemnie instalują wiele aplikacji i/lub wtyczek do przeglądarek (tak zwanych „obiektów pomocniczych"). Te aplikacje/dodatki są przeznaczone do ponownego przypisywania opcji przeglądarek za każdym razem, gdy podejmowane są próby ich zmiany. Z tego powodu przywrócenie przeglądarek do ich poprzedniego stanu staje się po prostu niemożliwe. Użytkownicy nie mają wyboru i muszą odwiedzić witrynę nvsearch.club za każdym razem, gdy otwierają nową kartę przeglądania lub przeszukują internet za pomocą paska adresu URL. W rezultacie jakość przeglądania sieci znacznie spada. Kolejnym ważnym problemem jest śledzenie informacji. Wyniki badań pokazują, że nvsearch.club i „obiekty pomocnicze" stale zapisują informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika. W większości przypadków lista zebranych typów danych zawiera adresy IP, wyszukiwane hasła, odwiedzane adresy URL i przeglądane strony. Niektóre z zapisanych informacji są danymi osobowymi. Jednak najważniejsze jest to, że programiści udostępniają je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Osoby te niewłaściwie wykorzystują informacje z zamiarem generowania przychodów. Dlatego śledzenie danych może ostatecznie prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Użytkownicy, którzy napotykają przekierowania na nvsearch.club, powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Ta strona nie powinna być odwiedzana.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPorywacz przeglądarki searchgg
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki searchgg, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Internet jest pełen fałszywych wyszukiwarek, które mają wiele podobieństw z nvsearch.club. beonline.pw, searchshp.com, search.pitchofcase.com - lista jest długa. Wszystkie one twierdzą, że w ten czy inny sposób ulepszają przeglądanie Internetu. Jednak w większości przypadków fałszywe wyszukiwarki nie przynoszą absolutnie żadnej wartości dla rzeczywistego użytkownika. Ich prawdziwym i jedynym celem jest generowanie przychodów dla programistów. Dlatego większość z nich nie robi niczego, ale powoduje niechciane przekierowania i zbiera poufne informacje, zmniejszając w ten sposób przeglądanie stron internetowych, a także stwarzając zagrożenie dla prywatności użytkownika. Niektóre nawet karmią użytkowników wprowadzającymi w błąd wynikami wyszukiwania lub natrętnymi reklamami, które zazwyczaj prowadzą do podejrzanych witryn. Dlatego korzystanie z fałszywych wyszukiwarek może prowadzić do różnych infekcji systemowych.

Jak zainstalowałem nvsearch.club na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, program nvsearch.club jest promowany za pomocą nieuczciwych narzędzi pobierania/instalacji. Ta zwodnicza metoda marketingowa nazywa się „sprzedażą wiązaną". Programiści wiedzą, że użytkownicy często nieostrożnie przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają większość ich kroków. Z tego powodu wszystkie szczegóły dotyczące modyfikacji opcji przeglądarek są ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami wyżej wymienionych procedur. Nieuważnie przyspieszając i pomijając kroki, użytkownicy nie tylko nieumyślnie nadają konfiguratorom uprawnienia do modyfikowania ustawień, ale także narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) są również dystrybuowane za pomocą metody „sprzedaży wiązanej", jak również natrętnych reklam (które przekierowują do fałszywych witryn lub uruchamiają skrypty pobierające/instalujące malware). Dlatego, aby temu zapobiec, użytkownicy muszą zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zawsze starannie analizuj wszystkie etapy procesu pobierania/instalacji i odrzucaj dodatkowo dołączone programy. Zaleca się pobieranie programów wyłącznie z oficjalnych źródeł, za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia pobierania/instalacji często zawierają fałszywe oprogramowanie, dlatego nigdy nie należy ich używać. Zwodnicze reklamy zwykle wyglądają zupełnie poprawnie. Jednak po kliknięciu ujawniają się przez przekierowywanie do podejrzanych witryn. Hazardowe, z randkami dla dorosłych, z pornografią - to tylko niektóre z długiej listy. Zdecydowana większość takich reklam jest generowana przez aplikacje typu adware. W związku z tym w przypadku podejrzanych przekierowań użytkownicy powinni usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie - kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Wygląd fałszywej wyszukiwarki nvsearch.club (GIF):

Appearance of nvsearch.club fake search engine

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki searchgg: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki searchgg. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć porywacza przeglądarki nvsearch.club przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie przekierowania nvsearch.club:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki searchgg:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki searchgg z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki searchgg z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki searchgg z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki searchgg z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki searchgg kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki searchgg na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki searchgg dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.