Przekierowanie search323892.xyz

Znany również jako: Porywacz przeglądarki GetTab
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowana search323892.xyz

Czym jest search323892.xyz?

Internet jest pełen fałszywych wyszukiwarek, w tym search323892.xyz. Ta witryna jest promowana przez programistów używających porywacza przeglądarki GetTab (znanego również jako Gettab lub Newer Tab), który jest instalowany w formie rozszerzenia w przeglądarkach Google Chrome. GetTab rzekomo pozwala użytkownikom przekształcić swoją wyszukiwarkę w spersonalizowaną stronę domową i cieszyć się z lepszego przeglądania sieci dzięki lepszym wynikom.

search323892.xyz browser hijacker

Porywacz przeglądarki GetTab udostępnia również takie funkcje, jak tapet tła, spersonalizowane wiadomości powitalne, listy zadań do wykonania, szybki dostęp do najczęściej odwiedzanych i ostatnio zamkniętych stron, dostosowany panel i ustawienia, informacje o pogodzie, zegar, a nawet muzyczną playlistę. Jednak po zainstalowaniu GetTab zmusza do korzystania z wyszukiwarki Bing. Dlatego po wpisaniu zapytania przekierowuje użytkowników do bing.com. Ponadto porywa przeglądarką internetową Google Chrome, zastępując ustawienia domyślnej wyszukiwarki, strony domowej i URL nowej karty adresem search323892.xyz. Zmiany tej nie można cofnąć w zwykły sposób. Ponadto zbiera on dane o nawykach przeglądania, śledząc każde wpisane zapytanie, odwiedzane strony internetowe, adresy IP i inne. Większość programistów zajmujących się porywaczami przeglądarek twierdzi, że wykorzystają te dane, aby zapewnić bardziej trafne i ulepszone wyniki wyszukiwania. Wiadomo jednak, że zamiast tego generują przychody, wprowadzając użytkowników w błąd i powodując niechciane przekierowania. Jest to główny cel praktycznie wszystkich porywaczy przeglądarek. Zebrane dane są często udostępniane stronom trzecim, potencjalnie cyberprzestępcom. Klikając te wyniki, użytkownicy mogą napotkać problemy prywatności, instalację malware lub niechcianego oprogramowania itp. Jeśli twoja przeglądarka została porwana, zalecamy natychmiastowe usunięcie porywacza przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPorywacz przeglądarki GetTab
Typ zagrożeniaPorywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa zakładka
ObjawyZmienione ustawienia przeglądarki (przeglądarek) internetowej (strony domowej, domyślnej wyszukiwarki, ustawień nowej karty). Użytkownicy są zmuszeni do odwiedzania witryny porywacza i przeszukiwania Internetu przy użyciu ich wyszukiwarek.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowywania do podejrzanych witryn.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki GetTab, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Istnieje ogromna liczba porywaczy przeglądarki, takich jak ten, i stale ona rośnie. Niektóre z nich są identyczne, podczas gdy inne mogą wyglądać inaczej, jednak wszystkie mają jeden główny cel: generowanie przychodów dla programistów, twierdząc, że są legalnymi wyszukiwarkami. Wiele porywaczy przeglądarki oferuje dodatkowe funkcje. Niektóre przykłady to Tabzmania, MomentumLite i Safest Way To Search.

Jak GetTab zainstalował się na moim komputerze?

GetTab można pobrać w Chrome Web Store, ale nie jest to jedyny sposób, w jaki można go zainstalować w Google Chrome. Zazwyczaj porywacze przeglądarki, takie jak GetTab, są instalowane za pomocą natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej o nazwie „sprzedaż wiązana". Natrętne reklamy przekierowują użytkowników do złośliwych witryn i uruchamiają skrypty, które potajemnie pobierają i instalują niechciane, a nawet złośliwe oprogramowanie. „Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja programów stron trzecich za pomocą zwykłego oprogramowania pobranego z Internetu. Deweloperzy ukrywają te potencjalnie niechciane programy w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i podobnych sekcjach procesów instalacji oprogramowania. Niechciane oprogramowanie może być również zainstalowane przez zewnętrzne programy do pobierania/instalowania oprogramowania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Ostrożnie instaluj oprogramowanie - sprawdź wszystkie „Niestandardowe" i „Zaawansowane" ustawienia/opcje i pola wyboru oraz poszukaj wymienionych niechcianych programów. Jeśli je znajdziesz, odznacz je i dopiero wtedy przejdź do następnego kroku instalacji. Pobieraj oprogramowanie z oficjalnych źródeł i nie używaj w tym celu zewnętrznych programów do pobierania ani instalatorów ani też torrentów. Używaj wyłącznie bezpośrednich linków do pobierania. Unikaj odwiedzania podejrzanych stron i nie klikaj reklam ani przycisków „Pobierz" na tego rodzaju stronach. Na bieżąco aktualizuj przeglądarkę i zawsze miej włączone oprogramowanie antywirusowe. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany GetTab, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie wyeliminować tego porywacza przeglądarki.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki GetTab: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki GetTab. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki GetTab:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

search323892.xyz browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji (na przykład "GetTab"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowania do search323892.xyz, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki GetTab z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing search323892.xyz related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search323892.xyz from Internet Explorer homepage

Click the "gear" icon Internet Explorer options icon (at the top right corner of Internet Explorer), select "Internet Options", in the opened window, remove hxxp://search323892.xyz and enter your preferred domain, which will open each time you launch Internet Explorer. You can also enter about: blank to open a blank page when you start Internet Explorer.

Change your default search engine:

Removing search323892.xyz from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz „Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub dowolną inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "search323892".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem porywacz przeglądarki gettab, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing search323892.xyz related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj "GetTab" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki do przeglądarki i usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search323892.xyz from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz „Ustawienia". W sekcji „Na starcie" wyłącz "GetTab", poniżej opcji „Otwórz konkretną lub zestaw stron", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.search323892.xyz) Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz "Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search323892.xyz from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji "Wyszukiwarka" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...". W otwartej liście wyszukaj "search323892.xyz", a po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz "Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki gettab, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing search323892.xyz related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń "GetTab", oraz wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing search323892.xyz from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę główną, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz "Opcje", w otwartym oknie usuń hxxp://search323892.xyz i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się z każdym razem podczas uruchamiania Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing search323892.xyz from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: "search323892.xyz"Kliknij wybrane preferencje prawym przyciskiem myszy i wybierz "Resetuj", aby przywrócić domyślne wartości.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki gettab, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki gettab, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki gettab ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki gettab lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13157-search323892-xyz-redirect

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki GetTab kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki GetTab na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki GetTab dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.