Oszustwo POP-UP Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155 (Mac)

Znany również jako: Wirus "Mac iOS Security at Risk Error Code: HT201155"
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155 z Mac?

Czym jest Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155?

"Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155" to fałszywa wiadomość o błędzie, identyczna z "AppleCare Tech Support Scam". Jest ona prawdopodobnie generowana przez oszukańcze witryny, z których większość jest nieumyślnie odwiedzana przez użytkowników – są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub natrętne reklamy generowane przez fałszywe witryny. Wyniki badań pokazują, że potencjalnie niechciane aplikacje mogą przeniknąć do systemu bez pozwolenia. Oprócz powodowania przekierowań potencjalnie niechciane aplikacje generują natrętne reklamy, a także zbierają poufne informacje.

Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155 scam

Pop-up "Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155" twierdzi, że system jest zainfekowany i zachęca użytkowników do natychmiastowego skontaktowania się z pomocą techniczną firmy Apple (pod numerem telefonu "+1-888-279-1555" w celu rozwiązania wszystkich problemów . Ponadto szkodliwe witryny pobierają setki plików, aby zawiesić przeglądarkę. Dzięki temu komunikat o błędzie jest jeszcze bardziej wiarygodny, ponieważ przeglądarka przestaje odpowiadać. Należy jednak pamiętać, że kod "Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155" jest oszustwem, a firma Apple nie ma z tym nic wspólnego. Cyberprzestępcy po prostu dążą do generowania przychodów, nakłaniając niczego nie podejrzewających użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za wsparcie techniczne, które nie jest potrzebne. Twój komputer jest prawdopodobnie zoptymalizowany i wolny od wirusów. Możesz łatwo usunąć błąd "Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155" po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Jeśli jednak ona nie odpowiada lub witryna korzysta ze skryptów blokujących zamykanie kart/okien przeglądarki, należy zakończyć proces przeglądarki za pomocą Menedżera zadań lub ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie powinieneś przywracać poprzedniej sesji. W przeciwnym razie złośliwe strony również zostaną ponownie otwarte.

Pamiętaj, że potencjalnie niechciane aplikacje służą do generowania reklam kuponowych, banerowych, pop-up i innych natrętnych. Takie reklamy są dostarczane za pomocą różnych narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu reklamy często nakładają się na zawartość stron odwiedzanych stron, przez co znacznie utrudniają przeglądanie sieci. Jakby tego było mało, natrętne reklamy mogą prowadzić do zainfekowanych witryn, a także uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują malware. Dlatego kliknięcie ich przez użytkowników może spowodować różne infekcje komputerowe. Potencjalnie niechciane aplikacje są również znane z zapisywania informacji o aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika. Zebrane dane (adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i tym podobne) zazwyczaj zawierają dane osobowe. Oprócz tego, programiści udostępniają te dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które nadużywają ich z zamiarem generowania przychodów. Obecność takich aplikacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Dlatego wszystkie powinny zostać wyeliminowane tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "Mac iOS Security at Risk Error Code: HT201155"
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Mac iOS Security at Risk Error Code: HT201155, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.

Istnieją dziesiątki fałszywych komunikatów o błędach podobnych do "Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155". Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony w taki czy inny sposób. Jednak takie twierdzenia są jedynie próbą oszukania niczego nie podejrzewających użytkowników do zapłacenia za niepotrzebne wsparcie techniczne lub kupienia bezużytecznego oprogramowania (zazwyczaj fałszywego oprogramowania antywirusowego). Potencjalnie niechciane aplikacje również są do siebie bardzo podobne. Oferując „przydatne funkcje", te aplikacje przekonują użytkowników, że są odpowiednie i przydatne. Problem polega jednak na tym, że aplikacje te są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów. Zamiast oferować obiecane funkcjonalności, potencjalnie niechciane aplikacje zbierają informacje, powodują przekierowania i generują reklamy, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

W niektórych przypadkach potencjalnie niechciane aplikacje mają oficjalne witryny pobierania. Jednak ze względu na brak wiedzy i nieostrożne zachowanie użytkowników, aplikacje te często infiltrują system bez zgody użytkownika. Należy pamiętać, że większość z nich jest dystrybuowana za pomocą natrętnych reklam i nieuczciwej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" (podstępnej instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji wraz z normalnymi) Deweloperzy nie są wystarczająco uczciwi, aby prawidłowo ujawnić instalację PUA. Wszystkie one są ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji Użytkownicy narażają system na ryzyko różnych infekcji poprzez nieostrożne klikanie różnych reklam i pomijanie większości kroków pobierania/instalacji. Prowadzi to do nieumyślnej instalacji PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji systemu przez potencjalnie niechciane aplikacje, użytkownicy muszą zwracać szczególną uwagę podczas procesów pobierania/instalacji, a także podczas przeglądania Internetu. Bardzo ważne jest, aby dokładnie przeanalizować każdy etap pobierania/instalacji i zrezygnować ze wszystkich dodatkowych programów. Zalecamy także, aby nie używać zewnętrznych narzędzi pobierania/instalacji, ponieważ deweloperzy zarabiają na nich, promując PUA. Zamiast tego oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Ponadto, pamiętaj, że programiści inwestują dużo czasu i zasobów w projektowanie natrętnych reklam, dzięki czemu wyglądają zupełnie jak uzasadnione. Na szczęście można je rozpoznać przez przekierowywanie na podejrzane witryny (z pornografią, randkami dla dorosłych, ankietami itp.). Dlatego użytkownicy, którzy napotykają takie przekierowania, powinni sprawdzić listę zainstalowanych aplikacji/wtyczek do przeglądarek i wyeliminować podejrzane. Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nierozważne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą  Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155":

OSTRZEŻENIE!

 

System operacyjny MAC jest zainfekowany wirusami i innymi złośliwymi aplikacjami. Wirusy należy usunąć, a uszkodzenie systemu naprawić. Konieczne jest natychmiastowe skontaktowanie się z pomocą techniczną Apple +1-888-279-1555. Natychmiast wykonaj procedurę usuwania wirusów. Kontynuuj.

 

** Jeśli opuścisz tę stronę, Mac OS pozostanie uszkodzony i podatny na ataki **

 

Kod zagrożenia dla systemu operacyjnego iOS w systemie Mac: HT201155

W systemie Mac OS X znaleziono ślady (1) phishingu/spyware. Zagrożone są informacje osobiste i bankowe.

Maksymalny kod błędu iOS: HT201155

 

Zadzwoń do działu wsparcia Apple +1-888-279-1555

Wygląd oszustwa "Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155" (GIF):

Appearance of Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155 scam (GIF)

Zrzut ekranu plików pobranych przez złośliwe witryny, które generują pop-up "Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155":

Mac iOS Security At Risk Error Code: HT201155 files

Zwróć uwagę, że te pliki są nieszkodliwe i usuniesz je bezpiecznie. Strony internetowe pobierają je tylko po to, aby zawiesić przeglądarkę internetową.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Mac iOS Security at Risk Error Code: HT201155: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Mac iOS Security at Risk Error Code: HT201155. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W iknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, “NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z wirus "mac ios security at risk error code: ht201155":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki wirus "mac ios security at risk error code: ht201155" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z wirus "mac ios security at risk error code: ht201155" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "mac ios security at risk error code: ht201155" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "mac ios security at risk error code: ht201155" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Mac iOS Security at Risk Error Code: HT201155 kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Mac iOS Security at Risk Error Code: HT201155" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Mac iOS Security at Risk Error Code: HT201155 dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.