Oszustwo POP-UP AppleCare Tech Support (Mac)

Znany również jako: Wirus "AppleCare Tech Support"
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć AppleCare Tech Support z Mac?

Czym jest AppleCare Tech Support?

"AppleCare Tech Support" to kolejny fałszywy komunikat o błędzie generowany przez różne zwodnicze witryny. Znaczna większość odwiedzających trafia do tych stron nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub natrętne reklamy generowane przez inne fałszywe witryny. Wyniki pokazują, że zdecydowana większość potencjalnie niechcianych aplikacji infiltruje system bez pozwolenia. Oprócz powodowania przekierowań, potencjalnie niechciane aplikacje generują natrętne reklamy i zbierają różne poufne informacje.

AppleCare Tech Support scam

Komunikat stwierdza, że ​​komputer użytkownika jest zainfekowany/uszkodzony i musi natychmiast zostać naprawiony. Dlatego zachęcamy użytkowników do skontaktowania się z centrum wsparcia Apple za pośrednictwem podanego numeru telefonu ("+1-844-432-8844") i przestrzegania dalszych instrukcji. Aby wyglądać jeszcze bardziej wiarygodnie, nieuczciwe witryny rozpoczynają pobieranie setek niepotrzebnych plików, co ostatecznie powoduje awarię przeglądarki internetowej (po prostu przestaje ona odpowiadać). Należy jednak pamiętać, że to wszystko jest zwykłym oszustwem, a firma Apple z pewnością nie ma nic wspólnego z „AppleCare Tech Support". AppleCare to całkowicie legalna usługa wsparcia technicznego świadczona przez firmę Apple. W tym przypadku cyberprzestępcy po prostu chowają się za tą nazwą, aby oszukać naiwnych użytkowników do zadzwonienia i zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne. Błąd "AppleCare Tech Support" jest fałszywy - twój komputer jest najprawdopodobniej bezpieczny i całkowicie wolny od wirusów. Dlatego należy zignorować tę wiadomość i nigdy nie próbować dzwonić pod podany wyżej numer telefonu. Błąd "AppleCare Tech Support" można łatwo usunąć, po prostu zamykając przeglądarkę internetową. Niestety niektóre nieuczciwe witryny wykorzystują skrypty, które uniemożliwiają zamykanie kart/okien przeglądania. W takim przypadku należy zakończyć proces przeglądarki za pomocą Menedżera zadań lub po prostu ponownie uruchomić system. Pamiętaj, że nie powinieneś przywracać poprzedniej sesji przeglądania przy następnym uruchomieniu przeglądarki. W przeciwnym razie złośliwe strony zostaną ponownie otworzone.

Jak wspomniano powyżej, potencjalnie niechciane aplikacje są zaprojektowane do generowania reklam kuponowych, banerowych, pop-up i innych podobnych. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują narzędzia, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu natrętne reklamy często nakładają się na zawartość odwiedzanych witryn, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania sieci. Co ważniejsze, te natrętne reklamy mogą prowadzić do złośliwych witryn, a także uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują malware. Dlatego nawet pojedyncze przypadkowe kliknięcie może spowodować infekcję komputera wysokiego ryzyka. Potencjalnie niechciane aplikacje są również znane ze śledzenia informacji. Zbierają różne rodzaje informacji o aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika. Zebrane dane (adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, naciśnięcia klawiszy itp.) zazwyczaj zawierają dane osobowe. Ponadto dane te są udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) i wykorzystywane do generowania przychodów. W związku z tym obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zaleca się jak najszybsze wyeliminowanie wszystkich potencjalnie niechcianych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "AppleCare Tech Support"
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus AppleCare Tech Support, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.

„AppleCare Tech Support" ma wiele podobieństw z dziesiątkami innych fałszywych błędów, takimi jak PEGASUS SPYWARE ACTIVATED, E.tre456_worm_osx Trojan Virus i wiele innych. Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony w taki czy inny sposób. Jednak te fałszywe twierdzenia są jedynie próbami nakłonienia użytkowników do zakupu niepotrzebnych usług lub oprogramowania. Potencjalnie niechciane aplikacje są również bardzo podobne. Oferując „użyteczne funkcje" sprawiają wrażenie bycia uzasadnionymi i użytecznymi. Jednak prawdziwym i jedynym celem każdej PUA jest generowanie przychodów dla programistów. Dlatego zamiast przynosić prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, potencjalnie niechciane aplikacje stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa przeglądania sieci.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUA mają oficjalne strony do pobrania/promocji. Jednak większość z nich infiltruje systemy bez pozwolenia. Programiści promują je za pomocą „sprzedaży wiązanej" i natrętnych metod reklamowych. „Sprzedaż wiązana" to w zasadzie tajna instalacja potencjalnie niechcianych aplikacji wraz z regularnymi. Programiści nie są wystarczająco uczciwi, aby prawidłowo ją ujawnić. Z tego powodu wszystkie PUA są ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy bardzo szybko się spieszą, pomijają kroki tych procedur i klikają różne reklamy. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji. Innymi słowy, głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nierozważne zachowanie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby nie dopuścić do infiltracji potencjalnie niechcianych aplikacji, użytkownicy muszą zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zawsze pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wyglądają zupełnie poprawnie, ponieważ programiści inwestują dużo czasu i zasobów w ich projektowanie. Na szczęście można je rozpoznać poprzez przekierowywanie na podejrzane strony internetowe (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). W przypadku takich przekierowań użytkownicy powinni odinstalować wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto ważne jest, aby wybrać „Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i uważnie obserwować każdy etap procesu pobierania/instalacji. W tym celu użytkownicy powinni zrezygnować z dodatkowych aplikacji i odrzucić wszystkie oferty ich pobierania/zainstalowania. Zalecamy pobieranie oprogramowania wyłącznie z oficjalnych źródeł, za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia pobierania/instalacji często zawierają nieuczciwe aplikacje, dlatego nie należy ich używać. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą  Combo Cleaner, aby automatycznie e wyeliminować.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up "AppleCare Tech Support":

OSTRZEŻENIE!

MAC OS jest zainfekowany wirusami i innymi złośliwymi aplikacjami. Wirusy należy usunąć, a uszkodzenie systemu naprawić. Należy zadzwonić do działu wsparcia Apple +1-844-432-8844 i natychmiast wykonać procedurę usuwania wirusów. Kontynuuj.

Jeśli opuścisz tę witrynę, Mac OS pozostanie uszkodzony i będzie podatny na ataki.

Natychmiast wymagane jest usunięcie (3) wirusów, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu systemu, utracie aplikacji, zdjęć lub innych plików.

W systemie Mac OS X znaleziono ślady (1) phishingu/spyware. Zagrożone są informacje osobiste i bankowe.

Zadzwoń do działu wsparcia Apple +1-844-432-8844

Wygląd oszustwa "AppleCare Tech Support" (GIF):

Appearance of AppleCare Tech Support scam (GIF)

Pliki pobrane przez zwodnicze witryny, które wyświetlają pop-up "AppleCare Tech Support":

AppleCare Tech Support downloading files to crash web browser

Zwróć uwagę, że te pliki są nieszkodliwe i usuniesz je bezpiecznie. Strony internetowe pobierają je tylko po to, aby zawiesić przeglądarkę internetową.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus AppleCare Tech Support: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus AppleCare Tech Support. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, “NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z wirus "applecare tech support":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki wirus "applecare tech support" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z wirus "applecare tech support" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "applecare tech support" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "applecare tech support" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus AppleCare Tech Support kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "AppleCare Tech Support" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus AppleCare Tech Support dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.