FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Website You Visited Infected Your Mac With A Virus (Mac)

Znany również jako: Wirus "Website you visited infected your Mac with a virus"
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Website You Visited Infected Your Mac With A Virus z Mac?

Czym jest Website You Visited Infected Your Mac With A Virus?

"Website You Visited Infected Your Mac With A Virus" to fałszywy komunikat o błędzie podobny do Apologies For Interruption!, Phishing/Spyware Were Found On Your Mac i wielu innych. Jest wyświetlany przez złośliwe witryny, które użytkownicy odwiedzają nieumyślnie – są na nie przekierowywani przez natrętne reklamy (generowane przez inne fałszywe witryny) lub potencjalnie niechciane programy (PUP). Należy pamiętać, że większość PUP infiltruje system bez pytania o pozwolenie. Poza powodowaniem przekierowań, PUP generują również reklamy, a także zapisują wrażliwe dane.

Website You Visited Infected Your Mac With A Virus scam

Ten błąd stwierdza, że ​​użytkownik odwiedził złośliwą witrynę, która zainfekowała jego komputer. Strona wyświetlająca błąd naśladuje proces skanowania komputera i stwierdza, że ​​system jest zainfekowany malware Bankworm. Wymienioną infekcję należy natychmiast wyeliminować. Dlatego użytkownicy są zachęcani do pobrania oszukańczego programu antywirusowego o nazwie Advanced Mac Cleaner. Należy jednak pamiętać, że błąd "Website You Visited Infected Your Mac With A Virus" jest fałszywy - jest to zwykła próba oszukania niczego nie podejrzewających użytkowników do pobrania zaawansowanego narzędzia do czyszczenia komputerów Mac. Zwróć uwagę, że bezpłatna wersja tej oszukańczej aplikacji nie może usunąć malware. Dlatego użytkownicy są zachęcani do zakupu pełnej wersji. Ponieważ jednak błąd ten jest fałszywy, a komputer najprawdopodobniej jest całkowicie bezpieczny, zakup tego oprogramowania byłby stratą pieniędzy. W rzeczywistości nie jest potwierdzone, czy Advanced Mac Cleaner jest rzeczywiście w stanie usunąć rzeczywiste złośliwe oprogramowanie. Dlatego nie można zaufać tej aplikacji. Użytkownicy powinni zignorować błąd "Website You Visited Infected Your Mac With A Virus" i nigdy nie pobierać tego narzędzia. Aby usunąć komunikat "Website You Visited Infected Your Mac With A Virus" użytkownik powinien po prostu zamknąć przeglądarkę. Warto jednak wspomnieć, że niektóre fałszywe strony wykorzystują złośliwe skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takim przypadku przeglądarka powinna zostać zamknięta przy użyciu Monitora aktywności, lub użytkownicy powinni po prostu ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki użytkownicy nie powinni przywracać poprzedniej sesji, ponieważ ponownie ponownie otworzą złośliwe strony.

Potencjalnie niechciane programy generują reklamy kuponowe, banerowe, pop-up i inne podobne. Aby to osiągnąć, reklamy wykorzystują różne skrypty umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich. Z tego powodu bardzo natrętne reklamy mogą nakładać się na zawartość odwiedzanych witryn, co znacznie utrudnia przeglądanie sieci. Co ważniejsze, natrętne reklamy mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych, a także uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują malware. Dlatego kliknięcie przez użytkowników może spowodować różne infekcje komputerowe. Kolejnym ważnym problemem jest śledzenie danych. Wyniki badań pokazują, że potencjalnie niechciane programy z wysokim prawdopodobieństwem zbierają adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i inne podobne dane. Te informacje zazwyczaj zawierają dane osobowe. Należy wspomnieć, że programiści PUP sprzedają zebrane dane stronom trzecim. Osoby te niewłaściwie wykorzystują otrzymane dane w celu generowania przychodów. Dlatego śledzenie danych może ostatecznie doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Z tych powodów zaleca się jak najszybsze wyeliminowanie wszystkich potencjalnie niechcianych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus "Website you visited infected your Mac with a virus"
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieją dziesiątki fałszywych błędów podobnych do podobieństwo do "Website You Visited Infected Your Mac With A Virus". Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony w taki czy inny sposób. Jednak takie twierdzenia są jedynie próbami nakłonienia do pobrania płatnego oprogramowania lub zadzwonienia pod numer fałszywego wsparcia technicznego i zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne. Potencjalnie niechciane programy mają również wiele podobieństw. Oferując szeroką gamę „przydatnych funkcji", próbują nakłonić użytkowników do uwierzenia, że są odpowiednie i przydatne. Jednak prawdziwym i jedynym celem każdego PUP jest generowanie przychodów dla programistów. Dlatego zamiast przynosić prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, potencjalnie niechciane programy generują natrętne reklamy i zbierają wrażliwe dane, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUP mają oficjalne strony do pobrania. Jednak większość z nich infiltruje systemy bez pozwolenia. Jest tak dlatego, ponieważ programiści dystrybuują je za pomocą natrętnych reklam i zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" (podstępnej instalacji aplikacji firm trzecich wraz z regularnymi). Programiści, ukrywają „powiązane" aplikacje za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami (lub innymi sekcjami) procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy bardzo szybko się spieszą i często nieostrożnie przyspieszają procesy pobierania/instalacji oraz pomijają większość ich kroków. Ponadto użytkownicy klikają różne reklamy bez myślenia o możliwych konsekwencjach. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów - użytkownicy jedynie narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Na początek użytkownicy powinni wiedzieć, że brak wiedzy i nieostrożne zachowanie są głównymi przyczynami infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność i dlatego bardzo ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wyglądają zupełnie poprawnie, ponieważ programiści inwestują wiele zasobów w ich projektowanie. Odróżnienie ich jest jednak łatwe, ponieważ takie reklamy zwykle przekierowują na podejrzane strony internetowe (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). Użytkownicy, którzy napotkają takie reklamy, powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto bardzo ważne jest, aby dokładnie przeanalizować każde okno dialogowe pobierania/instalacji i zrezygnować ze wszystkich dodatkowo dołączonych programów. Aplikacje należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUP, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up oszustwa "Website You Visited Infected Your Mac With A Virus":

ZNALEZIONO WIRUSA

Witryna, którą odwiedziłeś dzisiaj, zainfekowała twojego Macintosha wirusem.

Naciśnij OK, aby rozpocząć proces naprawy.

Witryna, którą odwiedziłeś dzisiaj, zainfekowała twojego Macintosha wirusem.

Wymagane jest teraz pełne skanowanie systemu, aby znaleźć i usunąć szkodliwe pliki lub aplikacje z urządzenia Mac OS X 10_13_4.

 

INFORMACJE O URZĄDZENIU
Marka: Apple

Urządzenie: Mac OS X 10_13_4

Przeglądarka: Safari 11.1IP:

Dostawca:

Lokalizacja:

Wykryto wirusa Bankworm!

 

WYMAGANE POBRANIE

Pobierz zaawansowaną aplikację do czyszczenia komputerów Mac, aby usunąć Bankworm ze swojego komputera Mac.

INFORMACJE O VIRUSIE
Nazwa wirusa: Bankworm

Ryzyko: WYSOKIE

Zainfekowany plik: /os/apps/worm.icv

 

USUWANIE WIRUSA

Aplikacja: Advanced Mac Cleaner

Ocena: 9.9/10

Cena: Bezpłatna

Wygląd oszustwa "Website You Visited Infected Your Mac With A Virus" (GIF):

Appearance of Website You Visited Infected Your Mac With A Virus scam (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z PUP z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, “NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z wirus "website you visited infected your mac with a virus":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki wirus "website you visited infected your mac with a virus" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z wirus "website you visited infected your mac with a virus" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "website you visited infected your mac with a virus" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z wirus "website you visited infected your mac with a virus" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Website you visited infected your Mac with a virus kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Website you visited infected your Mac with a virus" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.