FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Google Customer Reward Program

Znany również jako: "Google Customer Reward Program" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Google Customer Reward Program

Czym jest Google Customer Reward Program?

"Google Customer Reward Program" to fałszywa wiadomość pop-up, która informuje, że odwiedzający ma szczęście i ma szansę wygrać główną nagrodę. Jest ona wyświetlana przez różne zwodnicze strony internetowe, które użytkownicy odwiedzają nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez natrętne reklamy (generowane przez inne fałszywe witryny) lub potencjalnie niechciane programy (PUP). Wyniki badań pokazują, że zdecydowana większość PUP infiltruje systemy bez zgody użytkownika. Oprócz powodowania przekierowań, PUP generują również natrętne reklamy i zbierają poufne informacje.

Zrzut ekranu z ankiety, którą użytkownik musi wypełnić, aby odebrać „nagrodę":

Google Customer Reward Program scam

Wiadomość zasadniczo stwierdza, że ​​użytkownik jest „szczęśliwym gościem" i ma szansę wygrać kartę podarunkową o wartości 1000 $, iPhone X lub inne przydatne nagrody. Jednak, aby otrzymać nagrodę, użytkownik musi najpierw wypełnić ankietę. Niemniej jednak pamiętaj, że to wszystko jest zwykłym oszustwem. Cyberprzestępcy generują dochody, nakłaniając łatwowiernych użytkowników do wypełniania losowych ankiet i nie dając im nic w zamian. Natychmiast po wypełnieniu ankiety "Google Customer Reward Program" użytkownicy są przekierowywani na inną zwodniczą witrynę z inną ankietą. Dlatego jeśli w jakiś sposób wyświetlił ci się komunikat "Google Customer Reward Program", należy natychmiast go zamknąć. Warto jednak zauważyć, że niektóre nieuczciwe strony wykorzystują skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takim przypadku należy zamknąć przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub po prostu ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki nie powinieneś przywracać poprzedniej sesji. W przeciwnym razie ponownie odwiedzisz zwodniczą stronę.

Potencjalnie niechciane programy generują reklamy kuponowe, banerowe, pop-up i inne podobne. W tym celu programiści wykorzystują różne narzędzia umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich (np. „warstwę wirtualną"). Z tego powodu dostarczane reklamy często nakładają się na zawartość stron internetowych, co znacznie obniża jakość przeglądania sieci. Co jest bardziej frustrujące, reklamy te mogą przekierowywać do złośliwych witryn, a także uruchamiać skrypty, które pobierają i instalują malware. Dlatego nawet pojedyncze przypadkowe kliknięcie może spowodować infekcję komputera wysokiego ryzyka. Ponadto, potencjalnie niechciane programy z wysokim prawdopodobieństwem zbierają informacje o aktywności użytkownika przeglądającego sieć. Zebrane dane (adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania itp.) zawierają zwykle dane osobowe. Ponadto programiści udostępniają je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Osoby te generują przychody poprzez niewłaściwe wykorzystanie otrzymanych informacji. Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. To są główne powody, dla których potencjalnie niechciane programy muszą zostać wyeliminowane tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"Google Customer Reward Program" (wirus)
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieją setki zwodniczych wiadomości podobnych do „Google Customer Reward Program". Lista przykładów obejmuje Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage, Windows Product Key Expired, You Are Our Winner Today! i wiele innych. Warto jednak wspomnieć, że zdecydowana większość twierdzi, że system jest zainfekowany, brakuje plików lub jest uszkodzony w inny podobny sposób. Zamiast dostarczać ankiety, te wiadomości zachęcają użytkowników do zadzwonienia pod numer fałszywego wsparcia technicznego (płatnej usługi) lub pobrania fałszywego oprogramowania antywirusowego/antyspyware (zakupy w aplikacji). Potencjalnie niechciane programy są również bardzo podobne. Oferując wiele różnych „przydatnych funkcji", PUP stwarzają wrażenie bycia uzasadnionymi i użytecznymi. Jednak zamiast przynosić prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, PUP powodują niechciane przekierowania i zbierają wrażliwe informacje.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUP mają oficjalne strony do pobrania. Jednak z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania, PUP często infiltrują systemy bez zgody użytkownika. Wyniki badań pokazują, że programiści dystrybuują PUP-y za pomocą natrętnych reklam i metody „sprzedaży wiązanej" (pod przykrywką instalacji PUP wraz z regularnym oprogramowaniem). Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje za „Zaawansowanymi"/"Niestandardowymi" ustawieniami lub innymi sekcjami procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy bardzo często spieszą się z tymi procesami i pomijają większość ich kroków. Ponadto użytkownicy klikają różne reklamy bez myślenia o możliwych konsekwencjach. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP - użytkownicy jedynie wystawiają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji PUP w systemie, użytkownicy muszą zachować szczególną ostrożność podczas pobierania/instalowania oprogramowania, a także ogólnego przeglądania Internetu. Zawsze dokładnie analizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji. W tym celu zrezygnuj ze wszystkich dołączonych programów i odrzuć wszystkie oferty ich pobrania/zainstalowania. Zalecane jest pobieranie oprogramowania wyłącznie z oficjalnych programów, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia pobierania/instalacji często zarabiają na przy użyciu metody „sprzedaży wiązanej", dlatego takich narzędzi nigdy nie należy używać. Należy również zauważyć, że natrętne reklamy zazwyczaj wyglądają zupełnie poprawnie. Jednak po kliknięciu przekierowują na podejrzane strony internetowe (z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itd.). W przypadku takich przekierowań użytkownicy powinni odinstalować wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUP, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Tekst przedstawiony w oszustwie "Google Customer Reward Program":

Program nagród klienta Google

Gratulacje!

Dziękujemy za długie korzystanie z usług Google!

W każdy poniedziałek losowo wybieramy kilku użytkowników, aby przeprowadzić krótką ankietę. W zamian oferujemy im szansę otrzymania cennego prezentu od naszych sponsorów. Dzięki tej ankiecie możemy lepiej poznać naszych użytkowników i ulepszyć nasze produkty. Wypełnienie ankiety nie zajmie więcej niż 30 sekund twojego czasu.

Możesz wygrać nowego Samsunga Galaxy S9, kartę do streamingu filmów lub iPada Pro. Wszystko, co musisz zrobić, aby otrzymać prezent, to odpowiedzieć na następujące 8 pytań.

Pamiętaj: 10 losowo wybranych użytkowników otrzymało to zaproszenie. Liczba prezentów jest ograniczona.

Masz 4 minuty na udzielenie odpowiedzi na następujące pytania, zanim podarujemy twój prezent innemu szczęśliwemu użytkownikowi. Powodzenia!

Zrzut ekranu okna pop-up wyświetlonego przed ankietą:

Google Customer Reward Program pop-up

Zrzut ekranu strony z ankietą (do której są przekierowywani użytkownicy po wypełnieniu ankiety „Google Customer Reward Program"):

Google Customer Reward Program redirecting users to another rogue site

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Google Customer Reward Program adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich podejrzanych/ostatnio zainstalowanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeńz przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "google customer reward program" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "google customer reward program" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "google customer reward program" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "google customer reward program" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "google customer reward program" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13230-google-customer-reward-program-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Google Customer Reward Program (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Google Customer Reward Program" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.