FacebookTwitterLinkedIn

Adware FastDataX

Znany również jako: Reklamy FastDataX
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania FastDataX

Czym jest FastDataX?

Programiści prezentują FastDataX jako wspaniałe narzędzie do wymiany różnych informacji w celach marketingowych. Na pierwszy rzut oka taka funkcjonalność może wydawać się całkowicie odpowiednia i przydatna. Należy jednak pamiętać, że FastDataX jest rzeczywiście sklasyfikowane jako potencjalnie niechciany program (PUP) i adware. Głównymi przyczynami tych negatywnych skojarzeń są instalacja bez zgody użytkownika i śledzenie aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika.

FastDataX adware

Po infiltracji, FastDataX rozpoczyna zapisywanie różnych informacji dotyczących aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika. Lista zebranych typów danych obejmuje (ale nie ogranicza się do) adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, przeglądane strony i zapytania wprowadzane do wyszukiwarek. Informacje te prawdopodobnie zawierają dane osobowe. Ponadto, są one później udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Osoby te starają się generować dochody przez nadużywanie otrzymanych danych na różne sposoby. W związku z tym obecność w systemie aplikacji śledzącej dane, takiej jak FastDataX, może ostatecznie doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Powinniśmy również wspomnieć, że chociaż obecnie nie jest potwierdzone, czy FastDataX generuje uciążliwe reklamy, większość aplikacji typu adware robi to. Programy te mają na celu wyświetlanie reklam kuponowych, banerowych, pop-upów i innych podobnych reklam. Aby to osiągnąć, programiści korzystają z różnych narzędzi umożliwiających umieszczanie treści graficznych stron trzecich. W związku z tym natrętne reklamy często nakładają się na treści stron internetowych, co znacznie utrudnia przeglądanie sieci. Jakby tego było mało, natrętne reklamy mogą prowadzić do złośliwych stron i/lub nawet uruchamiać skrypty, które potajemnie pobierają/instalują malware. Dlatego nawet pojedyncze przypadkowe kliknięcie może spowodować infekcję komputera wysokiego ryzyka. Zdecydowanie zaleca się odinstalowanie FastDataX i innych aplikacji typu adware tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaReklamy FastDataX
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

FastDataX jest praktycznie identyczna z GeoSmartDNS, SuperSearch, WhiteClick i dziesiątkami innych aplikacji typu adware. Każda z nich obiecuje zapewnienie "użytecznych funkcjonalności". Problem polega jednak na tym, że programy te mają jedynie generować dochody dla programistów. Oznacza to, że obietnice umożliwienia różnych funkcji są jedynie próbą stworzenia wrażenia bycia uzasadnionymi i użytecznymi. PUP typu adware zwykle nie robią niczego innego oprócz generowania uciążliwych reklam i zbierania poufnych informacji, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak zainstalowałem FastDataX na moim komputerze?

Ten potencjalnie niechciany program ma oficjalną stronę do pobrania/promocji. Jednak ze względu na brak wiedzy i nieostrożne zachowanie użytkowników, FastDataX często infiltruje system bez pozwolenia. Programiści dystrybuują FastDataX za pomocą "sprzedaży wiązanej" i natrętnych metod reklamowych. "Sprzedaż wiązana" jest zasadniczo potajemną instalacją aplikacji firm trzecich, a także zwykłych. Programiści ukrywają "dołączone" PUP w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji. Problem polega na tym, że użytkownicy bardzo często spieszą się z tymi procedurami i pominą większość ich kroków. Ponadto użytkownicy często klikają różne reklamy, nie myśląc o możliwych konsekwencjach. Takie zachowanie zwykle prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP takich jak FastDataX - użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji i swoją prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby temu zapobiec, użytkownicy muszą najpierw zdać sobie sprawę, że kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność, a zatem zwracanie szczególnej uwagi podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania jest koniecznością. Deweloperzy inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam, dzięki czemu wyglądają one na uzasadnione. Jednak po kliknięciu ich, reklamy te ujawniają się poprzez przekierowanie do stron z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych witryn. Użytkownicy, którzy napotkają takie reklamy, powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto powinni zawsze wybierać "Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia, dokładnie analizować każdy etap pobierania/instalacji i odrzucić wszystkie programy osób trzecich. Zaleca się pobieranie oprogramowania wyłącznie z oficjalnych źródeł, za pomocą bezpośrednich linków do pobierania - programy pobierające/instalatory stron trzecich zarabiają poprzez wykorzystywanie metody "sprzedaży wiązanej", dlatego nigdy nie powinny być używane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany przez FastDataX, zalecamy wykonanie skanowania z Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania dystrybuujący adware FastDataX:

Rogue installer distributing FastDataX adware

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware FastDataX:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

FastDataX adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "FastDataX", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy FastDataX), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware FastDataX z przeglądarek internetowych:

W czasie badania, FastDataX nie zainstalowało swoich dodatków do przeglądarki na Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było połączone z innym adware. Dlatego też zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki z twoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing FastDataX ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing FastDataX ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy fastdatax, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing FastDataX  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz je i usuń.

Removing FastDataX ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy fastdatax, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing FastDataX ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing FastDataX ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy fastdatax, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy fastdatax ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy fastdatax lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13022-fastdatax-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy FastDataX kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy FastDataX na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.