Wirus KMSPico

Znany również jako: KMSPico (malware)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania KMSPico

Czym jest KMSPico?

Opracowane przez cyberprzestępców, KMSPico to narzędzie, które pozwala użytkownikom bezpłatnie aktywować swoje systemy operacyjne Windows. KMS (Key Management System) to zasadniczo technologia, która umożliwia aktywację niektórych usług za pośrednictwem sieci lokalnej. Usługa KMS pozwala na aktywację bez połączenia z serwerami Microsoft. Jest ona zwykle używana przez firmy, które mają wiele komputerów podłączonych do lokalnej sieci/serwera. KMSPico pomija cały proces i po prostu zastępuje istniejący klucz nowym. Generując nowy klucz, narzędzie KMSPico odracza aktywację systemu Windows (zazwyczaj o 180 dni).

KMSPico adware

KMSPico nie jest legalnym narzędziem i jest rozwijane przez cyberprzestępców, a nie korporację Microsoft. Dlatego też korzystanie z tego narzędzia jest niezgodne z regulaminem systemu operacyjnego Windows. Ponadto często jest ono dystrybuowane przez podejrzane witryny zawierające złośliwe treści. Te witryny zawierają infekcyjne pliki wykonywalne, takie jak KMSPico. Zamiast uruchomienia funkcji KMSPico, użytkownicy są często wprowadzani w błąd przy pobieraniu i uruchamianiu malware. Ponadto programiści KMSPico zachęcają użytkowników do wyłączenia wszelkich zainstalowanych aplikacji antywirusowych. Chociaż twierdzą, że narzędzie jest wolne od wirusów, jest to wątpliwe twierdzenie - prośby o wyłączenie oprogramowania antyspyware wskazują na potencjalną dystrybucję malware. Z tych powodów nie należy nigdy używać narzędzia KMSPico. Windows i MS Office powinny być aktywowane wyłącznie za pomocą oryginalnych kluczy dostarczonych przez Microsoft.

Jak wspomniano powyżej, złośliwe strony często dystrybuują malware. Jest wiele potencjalnych infekcji - wydobywanie kryptowalut, adware, porywacze przeglądarek i inne potencjalnie niechciane programy (PUP). Złośliwi górnicy kryptowaluty w gruncie rzeczy źle wykorzystują zasoby systemowe do zdobywania kryptowalut bez zgody użytkowników. Obecność takich aplikacji znacznie obniża wydajność systemu. Aby uzyskać więcej informacji na temat podejrzanych górników kryptowaluty, kliknij tutaj. Aplikacje typu adware są zaprojektowane tak, aby generować natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, pop-up itp.). Aby to osiągnąć, twórcy adware wykorzystują narzędzia umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. W związku z tym reklamy często zakrywają treści odwiedzanych stron, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Ponadto natrętne reklamy często przekierowują do złośliwych stron i/lub wykonują skrypty, które pobierają/instalują malware. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Porywacze przeglądarki infiltrują przeglądarki internetowe (zazwyczaj Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) i promują fałszywe wyszukiwarki. Na przykład, ci porywacze przypisują nowe domyślne ustawienia do adresu URL nowej karty, strony domowej i wyszukiwarki do określonych adresów URL. Ponadto ponownie przypisują te ustawienia, gdy podejmowane są próby ich zmiany. W związku z tym użytkownicy nie mogą przywrócić przeglądarek do ich wcześniejszych stanów i są zmuszeni do odwiedzania fałszywych stron. Adware, porywacze przeglądarki i inne potencjalnie niechciane programy mogą również zbierać wrażliwe dane. Lista zebranych danych obejmuje zwykle (ale nie ogranicza się do) naciśnięcia klawiszy, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, zapytania wyszukiwania, adresy IP (Protokołu Internetowego) i dostawców usług internetowych (ISP). Zgromadzone informacje często zawierają dane osobowe, które przestępcy sprzedają stronom trzecim, które z kolei generują przychody poprzez niewłaściwe wykorzystanie tych danych. Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Potencjalnie niechciane programy powinny zostać natychmiast odinstalowane. Niektóre PUP są ukryte, a użytkownicy nie mogą ich usunąć ręcznie. Dlatego zalecamy, aby przeskanować system za pomocą uzasadnionego oprogramowania antywirusowego/antyspyware, aby usunąć wszystkie PUP i wszelkie pozostałości.

Podobnie jak w przypadku KMSPico, niektóre PUP oferują różne przydatne funkcje, jednak są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Obietnice dostarczenia "przydatnych funkcji" to jedynie próby nakłonienia użytkowników do instalacji danego oprogramowania. Zamiast przynosić prawdziwą wartość, PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

KMSPico ma swoją oficjalną stronę do pobrania, jednak jest często dystrybuowane za pośrednictwem złośliwych stron internetowych. W rzeczywistości strony te jedynie dystrybuują KMSPico - albo nazywają złośliwe aplikacje nazwą KMSPico, bądź rozwijają nieoficjalne narzędzia pobierania/instalacji, które "dołączają" nieuczciwe oprogramowanie. "Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja potencjalnie niechcianych programów wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Deweloperzy ukrywają „dołączone" programy w ramach "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawień (lub innych sekcji) procesów pobierania/instalacji. Wielu użytkowników spieszy się z tymi procedurami i pomija ich kroki. W ten sposób narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji. Programiści KMSPico proszą użytkowników o wyłączenie programów antywirusowych, a zatem KMSPico może również "dołączać" podejrzane programy.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego należy zachować ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Używaj tylko legalnych aplikacji, które nie są rozwijane przez cyberprzestępców. Ponadto pobieraj oprogramowanie tylko z oficjalnych źródeł, a najlepiej za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia pobierania/instalacji zarabiają na wykorzystywaniu metody "sprzedaży wiązanej" - nie korzystaj z nich. Ponadto cyberprzestępcy inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam - większość wydaje się być zgodna z prawem, a ustalenie, czy reklamy te pochodzą z odwiedzanej (legalnej) strony internetowej, jest praktycznie niemożliwe. Jednak po kliknięciu przekierowują one do podejrzanych stron (z hazardem, ankietami, pornografią itd.). Wyświetlanie tych reklam wskazuje na potencjalną infekcję komputera. Jeśli je napotkasz, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje/wtyczki przeglądarki i przeskanuj cały system za pomocą legalnego pakietu antywirusowego.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie KMSPico (malware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się KMSPico (malware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

KMSPico adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje (np. "KMSPico"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing KMSPico ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing KMSPico ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem kmspico (malware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing KMSPico  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing KMSPico ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem kmspico (malware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing KMSPico ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing KMSPico ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem kmspico (malware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Usuń".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami, wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware kmspico (malware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat kmspico (malware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12134-kmspico-virus