FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy SunnyDay-Apps

Znany również jako: SunnyDay-Apps (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania unnyDay-Apps

Czym jest SunnyDay-Apps?

SunnyDay-Apps to wątpliwe rozszerzenie przeglądarki, obiecujące znacznie poprawić przeglądanie Internetu - "Jesteśmy pasjonatami poprawy sieci, zapewniając najlepsze narzędzia w celu zwiększenia doświadczenia przeglądania, od przeszukiwania sieci w celu porównania ofert online, aby znaleźć najlepsze ceny. Połączyliśmy wszystkie nasze wspaniałe pomysły w język pakietu produktów SunnyDay-Apps, BEZPŁATNY zestaw narzędzi, które działają, aby uczynić twoje przeglądanie Internetu... lepszym!". Na pierwszy rzut oka SunnyDay-Apps może wydawać się uzasadnione, jednak jest zakwalifikowane jako potencjalnie niechciany program (PUP) i adware. Jedną z przyczyn tych negatywnych skojarzeń jest potajemna infiltracja - SunnyDay-Apps zwykle instaluje się bez zgody użytkowników. Dodatkowo, PUP ten generuje natrętne reklamy online i śledzi aktywność przeglądania Internetu.

SunnyDay-Apps adware

Ten potencjalnie niechciany program wykorzystuje wirtualną warstwę do generowania reklam pop-up, śródtekstowych, przejściowych, całostronicowych, transparentnych, wyszukiwania i innych podobnego typu w Internecie. Pojawianie się tych reklam może wydawać się identyczne z regularnym oprogramowaniem/aplikacjami, dlatego wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że reklamy generowane przez SunnyDay-Apps nie pochodzą z odwiedzanych przez nich stron. Ukrywając podstawowe treści internetowe, reklamy te zmniejszają przeglądanie Internetu. Ponadto, niektóre prowadzą do złośliwych stron, które często zawierają zainfekowane treści – klikanie ich powoduje ryzyko dalszych infekcji malware lub adware. Kolejną wadą SunnyDay-Apps jest śledzenie informacji. Ten PUP stale monitoruje aktywność przeglądania i gromadzi różne powiązane z nim dane. Mimo, że informacje, takie jak adresy IP, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i unikatowe numery identyfikatorów mogą wydawać się bez znaczenia, mogą one zawierać dane osobowe. Twórcy SunnyDay-Apps (SuperWeb LLC) udostępniają zapisane dane innym firmom, których celem jest generowanie jak największych przychodów, i które często nadużywają prywatnych danych. Takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Radzimy, aby natychmiast odinstalować adware SunnyDay-Apps.

Oświadczenie Polityki prywatności SunnyDay-Apps w zakresie zbierania danych:

Udostępniamy lub sprzedajemy wyłącznie niepubliczne dane osobowe niepowiązanym stronom trzecim, gdy uważamy, że robienie tego jest dozwolone przez ciebie lub upoważnione przez niniejszą Politykę Prywatności. Ponadto, firma może udostępnić dane osobowe naszym firmom nadrzędnym, zależnym lub powiązanym bez ograniczeń.

SuperWeb LLC wydała kilkaset takich samych aplikacji, w tym na przykład SnipSmart, Constant Fun i Triangle Trail. Wszystkie fałszywie obiecują zapewnić "wartościowe" funkcje, jednak ich celem jest generowanie przychodów dla twórców. Zamiast umożliwiania obiecanych funkcjonalności, aplikacje takie jak SunnyDay-Apps po prostu generują uciążliwe reklamy i zbierają dane osobowe. Aplikacje opracowane przez SuperWeb LLC nie zapewniają realnej wartości dla użytkowników.

Jak zainstalowałem SunnyDay-Apps na moim komputerze?

SunnyDay-Apps ma oficjalną stronę pobierania, jednak wielu użytkowników instaluje tę aplikację przypadkowo. Wynika to ze zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępnej instalacji PUP z regularnym oprogramowaniem), wykorzystywanej do dystrybucji SunnyDay-Apps. Badania pokazują, że użytkownicy często pośpieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają większość/wszystkie kroki. Z tego powodu deweloperzy celowo ukrywają potencjalnie niechciane programy w "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach. Poprzez nieostrożne pośpieszanie procesów pobierania i instalacji, użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko zainfekowania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Instalacji programów typu adware można zapobiec dzięki ścisłej analizie procesów pobierania/instalacji, oraz odrzuceniu wszelkiego dodatkowo dołączonego oprogramowania. Uważnie analizuj te procesy za pomocą "Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień i zrezygnuj z wszelkiego oprogramowania firm trzecich, ponieważ jest ono najczęściej nieuczciwe.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware SunnyDay-Apps:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

SunnyDay-Apps adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "SunnyDay-Apps", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy SunnyDay-Apps, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware SunnyDay-Apps z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing SunnyDay-Apps ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "SunnyDay-Apps", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing SunnyDay-Apps ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem sunnyday-apps (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing SunnyDay-Apps  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "SunnyDay-Apps", wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing SunnyDay-Apps ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem sunnyday-apps (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing SunnyDay-Apps ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "SunnyDay-Apps".

Removing SunnyDay-Apps ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem sunnyday-apps (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware sunnyday-apps (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat sunnyday-apps (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9699-sunnyday-apps-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
SunnyDay-Apps (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania SunnyDay-Apps (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.