Przekierowanie ByteFence

Znany również jako: Przekierowanie search.bytefence.com
Dystrybucja: Umiarkowana
Poziom zniszczenia: <strong>Niska</strong>

Usuń to teraz

Opis Usuwanie Zapobieganie

Instrukcje usuwania przekierowania ByteFence

Czym jest ByteFence?

Opracowany przez Byte Technologies, ByteFence to legalny pakiet antymalware, który od czasu do czasu jest rozprowadzany w "pakiecie" z innym oprogramowaniem. Jest zatem sklasyfikowany jako potencjalnie niechciany program (PUP). Główną różnicą pomiędzy instalacjami bezpośrednimi i powiązanymi jest to, że ByteFence instaluje oprogramowanie firm trzecich i modyfikuje ustawienia przeglądarek Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox. Należy pamiętać, że zainstalowane aplikacje zwykle instalują się i dokonują tych zmian bez zgody użytkowników.

ByteFence browser hijacker

Po tym, jak ByteFence zainstaluje się w systemie, modyfikuje domyślną przeglądarkę, stronę domową wyszukiwarki i ustawienia nowej zakładki URL poprzez przypisanie ich do strony search.yahoo.com. Użytkownicy często nie są świadomi, że ByteFence jest odpowiedzialny za te zmiany, a nawet jeśli ta aplikacja jest z jakiegoś powodu usunięta, modyfikacje pozostają, a użytkownicy muszą je zmienić ręcznie. Niespodziewane zmiany ustawień przeglądarki Internet znacząco zmniejszają doświadczenie przeglądania Internetu, ponieważ użytkownicy są stale przekierowywani do strony search.yahoo.com podczas próby wyszukiwania w Internecie lub po prostu otwierając nowe karty. Chociaż ByteFence to legalne oprogramowanie, to problematyczne zachowanie jest powszechne wśród aplikacji atakujących przeglądarkę. Jeśli czujesz, że ByteFence został zainstalowany na twoim komputerze bez twojej zgody i występują niechciane przekierowania przeglądarki, natychmiast odinstaluj tę aplikację.

ByteFence ma cechy podobne do oprogramowania antywirusowego AVG, które instaluje pasek narzędzi przeglądarki, powodując przekierowania przeglądarki. Robi to, aby zwiększyć osiągane dochody - użytkownicy są przekierowywani do niektórych stron internetowych, co znacznie zwiększa ruch. Zamiast zapewniać obiecane funkcje (podobno zwiększające doświadczenie przeglądania Internetu), te nieuczciwe aplikacje powodują niechciane przekierowania, śledzą aktywność przeglądania Internetu i generują reklamy graficzne w celu generowania przychodów.

Jak zainstalowałem ByteFence na moim komputerze?

ByteFence jest dostępny do pobrania na swojej oficjalnej stronie internetowej, jednak deweloperzy również używają zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępnej instalacji aplikacji firm trzecich z regularnym oprogramowaniem), aby zainstalować ByteFence bez zgody użytkowników. Metoda ta jest skuteczna, ponieważ wielu użytkowników nie zwraca wystarczającej uwagi podczas procesów pobierania i instalowania oprogramowania. Pomijają większość/wszystkie etapy procedury, nie wiedzą, że aplikacje takie jak ByteFence są ukryte we "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach. Poprzez pośpieszną instalację, przypadkowo instalują potencjalnie niechciane programy.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Pobieraj wybrane oprogramowanie z zaufanego źródła – zwykle z oficjalnej strony internetowej. Podczas pobierania ze strony z freeware do pobrania, uważnie analizuj każdy etap procedury pobierania i odrzuć wszystkie dodatkowo dołączone aplikacje. Ponadto, aplikacje powinny być instalowane z zachowaniem ostrożności. Wybierz "Niestandardowe" lub "Zaawansowane" ustawienia - to ujawni wszelkie dołączone programy, które są wymienione w instalacji i pozwoli je anulować.

Konfiguracja instalatora antymalware ByteFence:

ByteFence application installation setup

Podstępne instalatory bezpłatnego oprogramowania stosowane w dystrybucji ByteFence:

bytefence browser hijacker installer sample 2 Deceptive free software installer bundling ByteFence anti-malware

Szybkie menu: Szybki sposób na usunięcie search.bytefence.com

Usuwanie PUP ByteFence PUP:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

ByteFence browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "ByteFence Module", "ByteFence Anti-Malware", "Chromium" i "Search Provided by Yahoo", wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania na stronę ByteFence, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.


DOWNLOAD
Program do usuwania search.bytefence.com

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Bezpłatny skaner SpyHunter służy wykryciu malware. Aby usunąć wykryte infekcje, należy zakupić pełną wersję tego produktu. Więcej informacji na temat SpyHunter. Jeśli chcesz odinstalować SpyHunter, podążaj za tymi instrukcjami. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie przekierowania ByteFence z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing ByteFence related Internet Explorer extensions

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Removing ByteFence from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://us.search.yahoo.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz również wprowadzić about: blank, aby otworzyć pustą stronę przy uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing ByteFence from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "ByteFence".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem bytefence, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing ByteFence related Google Chrome extensions

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing ByteFence from Google Chrome homepage

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad hxxp://us.search.yahoo.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing ByteFence from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "ByteFence" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem bytefence możesz zresetować swoje ustawienia Google Chrome. Kliknij na ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz Narzędzia. Z otwartego menu wybierz Rozszerzenia. W otwartym oknie wybierzUstawienia (w lewym rogu ekranu). Przewiń do dołu ekranu. Kliknij link Pokaż ustawienia zaawansowane.....

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - uzyskiwanie dostępu do ustawień

Po przewinięciu do dołu ekranu kliknij na przycisk Reset ustawień przeglądarki.

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - ustawienia zaawansowane

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Google Chrome do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - potwierdź, że chcesz przywrócić Chrome do domyślnych klikając przycisk Reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing ByteFence related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie inne ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing ByteFence from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://us.search.yahoo.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing ByteFence from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "search.yahoo.com"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem bytefence, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki 1Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Podczas, gdy przekierowania przeglądarki mogą wydawać się infekcjami bezpieczeństwa niskiego ryzyka, użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że strony internetowe, do których są przekierowywani często zawierają zwodnicze reklamy internetowe, a wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na takich stronach może przynosić podejrzane wyniki wyszukiwania internetowego. Korzystanie z takich stron internetowych dla swoich codziennych poszukiwań internetowych może łatwo skończyć się problemami prywatności, kradzieżą tożsamości lub infekcjami malware.

Komputer, który jest zainfekowany porywaczem przeglądarki jest narażony na infekcje bezpieczeństwa wysokiego ryzyka. Aby uniknąć dalszych problemów prywatności i bezpieczeństwa, zaleca usunięcie wszelkich zmieniających ustawienia przeglądarki internetowej adware jak najszybciej. Aby uniknąć instalacji search.bytefence.com bądź bardzo ostrożny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podsumowanie porywacz przeglądarki 2

Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową. Niektórzy z wymienionych klientów pobierania freeware nie pozwalają pobrać wybranego bezpłatnego programu, jeśli użytkownik zdecyduje się nie zainstalować oferowanych pasków narzędzi. W takich przypadkach zaleca anulować instalację i poszukać alternatywnego źródła pobierania.

Objawy wskazujące, że Twoje przeglądarki internetowe są zainfekowane porywaczem przeglądarki: twoja strona domowa i/lub domyślna wyszukiwarka internetowa są zmienione, pojawiły się nowe paski narzędzi, spadła wydajność przeglądarek internetowych, dodano nowe zakładki lub ulubione strony, nie można zmienić strony domowej lub domyślnej wyszukiwarki, widzisz na ekranie internetowe reklamy, które nie są obsługiwane przez strony internetowe, jesteś przekierowywany do strony, której nigdy nie chciałeś odwiedzić.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia search.bytefence.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat search.bytefence.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Cho Lwa

bytefence nie ściągajcie tego programu usuwa dosłownie wszytko co popadnie bez zgody użytkownika, zostawiłem komputer a ten program usunął, Google chrome, programy które pobrałem, antywirusa na szczęście udało mi się go usunąć zanim więcej szkód niż pożytku narobił NIE INSTALUJECIE!

Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.