FacebookTwitterLinkedIn

PUP Junk Cleaner

Znany również jako: JunkCleaner (adware)
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Junk Cleaner

Czym jest Junk Cleaner?

Junk Cleaner to zwodnicza aplikacja obiecująca znacznie poprawić wydajność komputera - "Junk Cleaner jest jednym z najlepszych dostępnych dzisiaj na rynku narzędzi wydajności komputera, jeśli chodzi o poprawę wydajności i szybkości. Posiada kilka bardzo ważnych funkcji, które sprawiają, że jest to popularny produkt.". Na pierwszy rzut oka takie oprogramowanie może faktycznie wydawać się właściwe i przydatne, jednak prawda jest taka, że Junk Cleaner jest traktowany jako potencjalnie niechciany program (PUP) oraz adware. Nie tylko infiltruje system bez pytania o zgodę użytkowników, ale również generuje fałszywe komunikaty o błędach.

Junk Cleaner adware

Chociaż Junk Cleaner obiecuje poprawę wydajności komputera, w rzeczywistości nie jest to prawda. Aplikacja stale generuje fałszywe komunikaty o błędach, twierdzące, że komputer został zainfekowany lub albo napotkał pewne problemy. Co więcej, komunikaty te zachęcają użytkowników do skontaktowania się z twórcami poprzez numer telefonu (1-866-606-9133) w celu rozwiązania tych problemów. Gdy użytkownicy dzwonią na podany numer telefonu, płacą pewną kwotę pieniędzy w zamian za pomoc. Jednak użytkownicy nigdy nie mogą być pewni, że ją otrzymają. W związku z tym jest to równoznaczne z wysyłaniem pieniędzy na cyberprzestępców i wspieraniem ich szkodliwej aktywności. Tego typu zachowanie jest bardzo częste wśród aplikacji typu adware (na przykład MovieDea i GamesDesktop), a fałszywe komunikaty o błędach są wyświetlane przez nieuczciwe programy antywirusowe. Zdecydowanie zalecamy, aby zignorować te błędy i odinstalować Junk Cleaner jak najszybciej.

Istnieją setki potencjalnie niechcianych programów podobnych do Junk Cleaner. Są wśród nich m.in. SwiftSearch, MapsWorld, DesktopClock. Jedyną różnicą jest to, że regularne aplikacje typu adware zazwyczaj wyświetlają reklamy (za pomocą modelu reklamy "Pay Per Click" (PPC)) i zbierają dane osobowe (które są później sprzedawane firmom trzecim). Jednak każde adware obiecuje zapewniać różne przydatne funkcje wyłącznie w celu nakłonienia użytkowników do instalacji. Użytkownicy muszą być informowani, że ich prawdziwym celem jest generowanie zysku dla deweloperów. Dlatego ani Junk Cleaner, ani żadne inne adware rzeczywiście nie umożliwia obiecanych funkcjonalności.

Jak zainstalowałem Junk Cleaner na moim komputerze?

Użytkownicy mogą pobrać Junk Clear z jego oficjalnej strony internetowej. Jednak najprawdopodobniej aplikacja ta jest dystrybuowana w pakiecie wraz z innymi aplikacjami (zwykle bezpłatnymi). Sprzedaż wiązana jest w zasadzie podstępną instalacją aplikacji firm trzecich wraz z regularnymi. Deweloperzy ukrywają potencjalnie niechciane programy we "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach. Problemem jest to, że większość użytkowników nieostrożnie pomija tę sekcję, co często kończy się przypadkową instalacją fałszywych aplikacji, takich jak Junk Cleaner. Deweloperom zależy wyłącznie na generowaniu dochodu, który jest zależny od rzeczywistej liczby dystrybuowanych PUP, więc celowo je ukrywają.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Jedynym sposobem, aby bezpiecznie pobrać i zainstalować odpowiednie oprogramowanie jest zwracanie szczególnej uwagi podczas obu tych procesów. Zawsze upewnij się, aby wybrać "Zaawansowane" lub „Własne" ustawienia, ponieważ potencjalnie niechciane programy, które muszą być anulowane, są zwykle ukryte. Każdy użytkownik powinien wiedzieć, że kluczem do bezpieczeństwa komputerowego jest ostrożność, dlatego nigdy nie powinno się spieszyć podczas procesów pobierania i instalowania oprogramowania.

Junk Cleaner PUP generujący fałszywe komunikaty o błędach:

Junk Cleaner generating false computer infection warnings Fake error message generated by Junk Cleaner

Tekst przedstawiony w fałszywych wiadomościach o błędach Junk Cleaner:

Ostrzeżenie! Wykryto złośliwe oprogramowanie! Komputer znajduje się w stanie krytycznym z powodu zewnętrznego ataku malware, a twoje ustawienia osobiste i prywatności mogą być udostępniane za pośrednictwem Internetu. Aby uzyskać natychmiastową pomoc Zadzwoń do nas pod numer: 1-866-606-9133

 

Alert zabezpieczeń systemu Windows: program antywirusowy twojego komputera ma awarię lub jest nieaktualny. Aby go zaktualizować, zadzwoń do nas pod numer: 1-866-606-9133

Junk Cleaner zachęcający użytkowników do zakupu swojej pełnej wersji:

Junk Cleaner encouraging users to buy an activation key

Zrzut ekranu aplikacji Junk Cleaner:

Deceptive adware-type application Junk Cleaner

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Junk Cleaner:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Junk Cleaner adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Junk Cleaner", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje wiadomości o fałszywych błędach), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Junk Cleaner z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Junk Cleaner nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Junk Cleaner ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Junk Cleaner ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem junkcleaner (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Junk Cleaner  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Junk Cleaner ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem junkcleaner (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Junk Cleaner ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Junk Cleaner ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem junkcleaner (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware junkcleaner (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat junkcleaner (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9413-junk-cleaner-pup

 

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
JunkCleaner (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania JunkCleaner (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.