Reklamy Temperature Scout

Znany również jako: Temperature Scout (adware)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Temperature Scout

Czym jest Temperature Scout?

Temperature Scout to zwodnicza aplikacja opracowana przez Web Rodeo Inc. Zobowiązuje się do umożliwienia funkcjonalności, która zapewnia użytkownikom najnowsze informacje o prognozie pogody - "Zdobądź lokalne temperatury, informacje o pogodzie i natychmiastowe powiadomienia bezpośrednio z twojego komputera". Chociaż na pierwszy rzut oka aplikacja ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jest rzeczywiście traktowana jako potencjalnie niechciany program typu adware (PUP). Po potajemnej infiltracji systemu, Temperature Scout rozpoczyna generowanie natarczywych reklam online i śledzenie różnych informacji związanych z aktywnością przeglądania Internetu.

Temperature Scout adware

Temperature Scout pokazuje wielką różnorodność natrętnych reklam internetowych, takich jak, pop-upy, banery, śródtekstowe i inne. Wszystkie z nich są wyświetlane za pomocą wirtualnej warstwy, która umożliwia umieszczenie treści graficznej strony trzeciej na każdej stronie odwiedzanej przez użytkowników. Reklamy te często ukrywają samą treść, dlatego jakość przeglądania Internetu przez użytkowników jest obniżona. Co więcej, niektóre z reklam przekierowują do stron zawierających złośliwe treści albo przeznaczone dla dorosłych (brutalność, krew, erotyczne). Dlatego kliknięcie tych reklam jest ryzykowne i może spowodować dalsze infekcje adware lub malware. Ponadto, Temperature Scout stale śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników i zbiera różne informacje, którymi mogą być dane osobowe. Ważne jest, aby wiedzieć, że adresy IP, odwiedzane strony internetowe, wprowadzone zapytania, przeglądane strony oraz inne zbierane dane są później udostępniane stronom trzecim, które mogą nadużywać ich do generowania przychodów. Dlatego też posiadanie tej ​​aplikacji zainstalowanej w systemie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeżeli obawiasz się o swoją prywatność i bezpieczeństwo przeglądania Internetu, zdecydowanie zaleca ci się odinstalowanie Temperature Scout tak szybko, jak to możliwe.

Polityka prywatności Temperature Scout w zakresie reklamy online:

Oprogramowanie uruchamia się automatycznie po uruchomieniu komputera, działa w tle i może okresowo kierować do stron naszych sponsorów i/lub pokazywać inne formy reklamy (w tym slajdy lub pop-up). Dzięki zainstalowaniu Temperature Scout i/lub za pomocą oprogramowania Web Rodeo można udzielić okresowej zgody na pokazywanie reklam.

Aplikacja ta ma wiele podobieństw z innymi programami typu adware. Podobnie jak Temperature Scout, aplikacje takie jak Note-up, Pick Your Wallpapers, WeatherBug i SharPlayer również obiecują zwiększenie wydajności przeglądania Internetu przez użytkowników. Jednak aplikacje typu adware są zaprojektowane, aby po prostu składać fałszywe obietnice w celu nakłonienia użytkowników do instalacji. Ich rzeczywistym celem jest generowanie przychodów poprzez wyświetlanie reklam (przez model reklamy "Pay Per Click" (PPC)) i gromadzenie danych osobowych (które są później sprzedawane stronom trzecim). Aplikacje takie jak Temperature Scout nie przynoszą prawdziwej wartości dla użytkownika.

Jak zainstalowałem Temperature Scout na moim komputerze?

Twórcy wykorzystują oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" jako sposób zainstalowania Temperature Scout bez zgody użytkowników. Sprzedaż wiązana działa jako cicha instalacja dodatkowych programów wraz z regularnymi. Problemem jest to, że wielu użytkowników nieostrożnie spieszy się zarówno podczas procesów pobierania i instalacji. Z tego powodu deweloperzy ukrywają nieuczciwe aplikacje w ramach "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych". Pomijając je, użytkownicy często niechcący instalują aplikacje podobne do Temperature Scout, a tym samym narażają system na ryzyko dalszych infekcji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Sytuacji tej można zapobiec analizując zarówno pobieranie, jak i instalację. Śledząc każdy krok tych dwóch procesów i odrzucając wszystkie oferty zainstalowania dodatkowych aplikacji. Co więcej, zawsze upewniając się, aby wybrać "Własne" lub "Zaawansowane" ustawienia – nieuczciwe aplikacje często ukrywają się w tej sekcji, a omijając ją nie można ich odrzucić.

Konfigurator instalacji adware Temperature Scout:

Official Temperature Scout adware installer set-up

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Temperature Scout (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Temperature Scout (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Temperature Scout:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Temperature Scout adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Temperature Scout", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Temperature Scout), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Temperature Scout z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Temperature Scout nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Temperature Scout ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Temperature Scout ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem temperature scout (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Temperature Scout  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Temperature Scout ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem temperature scout (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Temperature Scout ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Temperature Scout ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem temperature scout (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware temperature scout (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat temperature scout (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9385-ads-by-temperature-scout

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Temperature Scout (adware) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Temperature Scout (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Temperature Scout (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.