FacebookTwitterLinkedIn

Adware Wander Burst

Znany również jako: Advertenties door Wander Burst
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Wander Burst

Czym jest Wander Burst?

Wander Burst to zwodnicze rozszerzenie przeglądarki obiecujące poprawić przeglądanie Internetu, umożliwiając użytkownikom różne funkcje - "Jesteśmy pasjonatami poprawy sieci, zapewniając najlepsze narzędzia w celu zwiększenia doświadczenie przeglądania, od przeszukiwania sieci w celu porównania ofert online, aby znaleźć najlepsze ceny. Połączyliśmy wszystkie nasze wspaniałe pomysły w produkcie Wander Burst, bezpłatnym zestawie narzędzi, które działają, aby uczynić twoje doświadczenie przeglądania... lepszym!" Na pierwszy rzut oka, taki dodatek może wydawać się uzasadniony i poręczny, jednak Wander Burst jest w rzeczywistości skategoryzowany jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Ta fałszywa wtyczka infiltruje Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox bez zgody użytkowników, i zaczyna wyświetlać natrętne reklamy w Internecie, jak również śledzić aktywność przeglądania Internetu.

Wander Burst adware

Wander Burst zatrudnia wirtualną warstwę w celu wyświetlania reklam wyszukiwania, pop-up, banerów, śródtekstowych, przejściowych, całostronicowych i innych podobnych ogłoszeń. Niektóre z tych reklam otwierają się w nowych kartach/oknach przeglądarki, zwiększając tym samym szanse na przypadkowe kliknięcia przez użytkowników. Należy zauważyć, że treść wyświetlana za pośrednictwem wirtualnej warstwy nie pochodzi z odwiedzanych stron. Ponieważ większość z tych reklam prowadzi do stron internetowych e-commerce (np. sklepów internetowych), mogą się one wydawać nieszkodliwe. Niemniej jednak, niektóre z nich mogą przekierowywać do fałszywych stron zawierających zainfekowane treści. W związku z tym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kliknięcie reklam spowoduje dalsze infekcje komputera. Ponadto Wander Burst zbiera informacje, które zgodnie z jego polityką prywatności nie są danymi osobowymi. Jednak jest to błędne, ponieważ odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, zapytania wprowadzone w wyszukiwarkach, adresy Protokołu Internetowego (IP) (w celu ustalenia lokalizacji demograficznej) oraz inne dane mogą wyraźnie zawierać dane osobowe. W związku z tym zebrane informacje są później udostępniane stronom trzecim, a więc obecność adware Wander Burst może spowodować poważne problemy prywatności, a nawet kradzież tożsamości. Zdecydowanie zaleca się odinstalowanie Wander Burst z systemu.

Oświadczenie Polityki Prywatności Wander Burst w zakresie gromadzenia danych:

Udostępniamy lub sprzedajemy wyłącznie niepubliczne dane osobowe dla niepowiązanych stron trzecich, gdy wierzymy, że robienie tego jest dozwolone przez ciebie lub upoważnione przez niniejszą Politykę Prywatności. Ponadto, firma może udostępnić dane osobowe naszym firmom lub partnerom nadrzędnym, bądź podmiotom powiązanym z firmą bez ograniczeń.

To adware jest rozwijane przez firmę SuperWeb LLC, która wydała kilkaset PUP, które są całkowicie identyczne, jak Wander Burst. SuperWeb LLC wypuszcza identyczne, inaczej nazwane aplikacje, aby zapobiec wykryciu przez programy antyspyware i antywirusowe. Swift Record, Computer Chair, Jump Flip - to tylko kilka przykładów aplikacji identycznych, jak Wander Burst. Niemniej jednak, mimo, że wszystkie z nich obiecują poprawę jakości przeglądania Internetu, żadna z tych aplikacji nie dostarcza obiecanych możliwości. Rzeczywistym celem adware takiego, jak Wander Burst, jest generowanie dochodów poprzez wyświetlanie natrętnych reklam internetowych i gromadzenie danych osobowych, a tym samym, są one całkowicie bezużyteczne dla użytkownika.

Jak zainstalowałem Wander Burst na swoim komputerze?

Wander Burst jest najbardziej prawdopodobne, aby być rozpowszechniane za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" - pod przykrywką instalacji oprogramowania innych producentów wraz z regularnym. Obecnie większość użytkowników lekkomyślnie spieszy się pobierając i instalując oprogramowanie, a więc ukrywanie fałszywych aplikacji stron trzecich w ramach "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień jest bardzo skuteczne. Użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że potencjalnie niechciane programy są ukryte, dlatego też pomijają większość kroków pobierania/instalacji i niechętnie instalują fałszywe oprogramowanie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Nigdy nie powinieneś się spieszyć z procedurami pobierania lub instalacji. Zawsze uważnie śledź każdy krok procedury pobierania oprogramowania i upewnij się, że tylko wybrana aplikacja jest pobierana. Ponadto, każdy program powinien być zainstalowany za pomocą "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawień, a nie "Szybkich", "Typowych" lub "Zwykłych" – ujawni to i pozwoli anulować dołączone oprogramowanie wymienione do instalacji.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Wander Burst:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Wander Burst adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Wander Burst", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Wander Burst), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie reklam Wander Burst z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Wander Burst ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Wander Burst", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing Wander Burst ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem advertenties door wander burst, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Wander Burst  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Wander Burst", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Wander Burst ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem advertenties door wander burst, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Wander Burst ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Wander Burst".

Removing Wander Burst ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem advertenties door wander burst, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware advertenties door wander burst ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat advertenties door wander burst lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9184-wander-burst-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Advertenties door Wander Burst kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Advertenties door Wander Burst na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.