FacebookTwitterLinkedIn

ArcadeTwist Ads

Znany również jako: ArcadeTwist (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania ArcadeTwist

Czym jest ArcadeTwist?

Jest powiedziane, że rozszerzenie przeglądarki ArcadeTwist pozwala użytkownikowi na odtwarzanie i ściąganie szerokiego wyboru wciągających gier flash. Funkcjonalność ta może wydawać się na początku stosowna i przydatna, jednak prawdą jest, że ArcadeTwist jest uważane za adware, a także za potencjalnie niechciany program (PUP). To rozszerzenie jest często rozpowszechniane za pomocą podstępnej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", co jest jednym z powodów dla tych negatywnych skojarzeń. Sprzedaż wiązana jest sposobem dyskretnej instalacji aplikacji firm trzecich wraz z regularnym oprogramowaniem, dlatego ArcadeTwist wkrada się do systemu bez zgody użytkownika. Po zainstalowaniu na Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, ArcadeTwist zaczyna generować reklamy, takie jak kupony, pop-up, banery oraz ogłoszenia w tekście. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że kliknięcie tych reklam może wywołać infekcje komputerowe wysokiego ryzyka, ponieważ większość z nich przekierowuje do fałszywych stron internetowych, które zawierają zainfekowane treści.

Co więcej, użytkownicy muszą być świadomi, że ten potencjalnie niepożądany program nieustannie monitoruje przeglądanie Internetu. Arcade Twist nagrywa takie informacje, jak adres IP, dostawców usług internetowych, lokalizacje geograficzne itd. Ze względu na fakt, że niektóre z zebranych danych mogą być danymi osobowymi, obecność tej nieuczciwej aplikacji w systemie może być przyczyną poważnych problemów związanych z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości. Istnieją setki aplikacji, które są niemal identyczne jak ArcadeTwist (np. GreatArcadeHits, ArcadeGiant, Comet Arcade, Shield-ren, Any Angle). Aplikacje takie jak te, są opracowane w celu obiecywania użytkownikowi różnych przydatnych funkcji, aby nakłonić go do instalacji. Użytkownicy mogą nie zauważyć, ale aplikacje te (w tym typu adware takie jak ArcadeTwist) nie przynoszą żadnej wartości. W rzeczywistości wyświetlają natrętne reklamy i udostępniają zgromadzone dane stron trzecich z zamiarem uzyskania przychodów. Zalecane jest, aby odinstalować ArcadeTwist ze swoich przeglądarek internetowych.

ArcadeTwist adware

Dokładniejsza analiza ArcadeTwist ujawnia, że aplikacja ta jest rozpowszechniana za pomocą małych aplikacji pobierania ("instalatorów", "menedżerów pobierania", "klientów pobierania", "narzędzi pobierania" itp.) na stronach z freeware. Soft32.com, softonic.com, downloads.com i wiele innych stron internetowych zarabiają na ruchu i bezpłatnych usługach za pośrednictwem aplikacji do pobrania, które zostały opracowane w celu zaoferowania użytkownikowi instalacji dodatkowych programów wraz z wybranymi. Według nich, oferowane aplikacje są oryginalne i wolne od wirusów, jednak brak uwagi podczas pobierania i instalacji często powoduje infekcje adware lub malware. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy uważnie sprawdzać każdy etap procedury pobierania wolnego oprogramowania, i upewnić się, że żadne dodatkowe programy nie są razem instalowane. Co więcej, zawsze wybrać "Zaawansowane" lub „Własne" ustawienia podczas instalacji wolnego oprogramowania, albo nie będziesz w stanie zobaczyć lub zrezygnować z żadnej z załączonych aplikacji firm trzecich. Jeśli zainstalowałeś ArcadeTwist i obserwujesz natrętne reklamy internetowe podczas surfowania po Internecie, wykonaj poniższe instrukcje i wyeliminuj ten problem.

Konfiguracja instalatora adware ArcadeTwist:

ArcadeTwist installer

Natrętne internetowe reklamy generowane przez adware ArcadeTwist ('powered by Arcade Twist'):

Ads by ArcadeTwist ArcadeTwist ads

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware ArcadeTwist:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

arcadetwist adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "ArcadeTwist", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy ArcadeTwist), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware ArcadeTwist z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing ArcadeTwist ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "ArcadeTwist Gaming", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing ArcadeTwist ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem arcadetwist (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing ArcadeTwist ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "ArcadeTwist", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing ArcadeTwist ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem arcadetwist (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing ArcadeTwist ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "ArcadeTwist Gaming".

Removing ArcadeTwist ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem arcadetwist (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware arcadetwist (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat arcadetwist (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8984-arcadetwist-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
ArcadeTwist (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania ArcadeTwist (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.