FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Glass Bottle

Znany również jako: glass bottle (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Glass Bottle

Czym jest Glass Bottle?

Opracowane przez SuperWeb LLC, Glass Bottle jest nieuczciwym rozszerzeniem przeglądarki, obiecującym zwiększyć doświadczenie przeglądania Internetu przez użytkowników, umożliwiając kupony, porównywania i inne funkcje. Chociaż ta funkcjonalność może wydawać się uzasadniona i użyteczna, użytkownicy Internetu powinni mieć świadomość, że jest program ten jest uważany za adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Glass Botle zatrudnia zwodniczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępna instalacja dodatkowych aplikacji wraz z wybranym oprogramowaniem) do zainstalowania się na przeglądarkach internetowych bez zgody użytkownika. Po udanej infiltracji na Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome, Glass Botle generuje liczne natrętne reklamy online w tym bannery, śródtekstowe, przejściowe, wyszukiwania, pop-up i całostronicowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kliknięcie ich spowoduje infekcje adware wysokiego ryzyka lub malware.

Ponadto, Glass Bottle stale śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników nagrywając różne informacje oprogramowania i sprzętu, takie jak adres IP, numery identyfikacyjne, unikalne adresy URL, odwiedzane strony, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i inne podobne informacje, którymi mogą być dane osobowe. Takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów ochrony prywatności lub kradzieży tożsamości. SuperWeb LLC wydało kilkaset PUP identycznych jak Glass Bottle. Na przykład: number ascend, knowledge gains, newer version i package return. Ani Glass Bottle ani żadna z innych wtyczek do przeglądarek nie zapewniają żadnej realnej wartości dla użytkownika. Ta firma wypuszcza identyczne rozszerzenia przeglądarki pod różnymi nazwami, aby uniknąć wykrycia przez legalne antywirusy i programy antyspyware. Celem tych rozszerzeń jest generowanie przychodów poprzez wyświetlanie natrętnych reklam internetowych (powszechnie oznaczonych jako 'Ads by Glass Bottle'). Tym samym zaleca się wyeliminować Glass Botle ze swoich przeglądarek internetowych.

glass bottle adware

Badania pokazują, że większość adware jest rozpowszechniana za pośrednictwem małych programów pobierania (zwanych "instalatorami", "menedżerami pobierania", "klientami pobierania" itp.) na stronach internetowych z freeware, takich jak soft32.com, softonic.com, download.com i wielu innych. Programy pobierania są wykorzystywane do zarabiania na bezpłatnych usługach, oferując instalację promowanych i według tych stron „100% legalnych" wtyczek do przeglądarek wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. W ten sposób lekkomyślne pobieranie i instalacja freeware często powoduje infekcje adware lub malware. Instalacji Glass Botle można zapobiec poprzez ścisłą kontrolę każdego etapu procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i klikając "Odrzuć", jeśli jest oferowana instalacja jakichkolwiek dodatkowych aplikacji. Ponadto, w przypadku instalacji pobranego oprogramowania, wybrać "Zaawansowane" lub „Niestandardowe" opcje instalacji - to ujawni wszelkie programy dołączone do instalacji. Jeśli masz zainstalowane Glass Bottle i doświadczasz reklam 'Ads by Glass Bottle', 'Glass Bottle Deals' oraz 'Powered by Glass Bottle' podczas przeglądania Internetu, wykonaj następujące czynności, aby odinstalować to adware z przeglądarek internetowych.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware Glass Bottle:

glass bottle adware installer

Adware Glass Bottle generujące natrętne reklamy online ('Ads by Glass Bottle'):

glass bottle adware generating banner ads sample 1 glass bottle adware generating banner ads sample 2 glass bottle adware generating side-bar ads glass bottle adware generating coupon ads glass bottle adware generating pop-up ads

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Glass Bottle adware removal:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

glass bottle adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Glass Bottle", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Glass Bottle), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Glass Bottle z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing glass bottle ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Glass Bottle", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing glass bottle ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem glass bottle (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing glass bottle ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "glass bottle", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing glass bottle ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem glass bottle (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing glass bottle ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon(w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Glass Bottle".

Removing glass bottle ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem glass bottle (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware glass bottle (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat glass bottle (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8937-ads-by-glass-bottle

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
glass bottle (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania glass bottle (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.