FacebookTwitterLinkedIn

AntiVirus Pro 2015

Znany również jako: AntiVirus Pro 2015 (Fałszywy antywirus)
Poziom zniszczenia: Wysoki

Instrukcje usuwania AntiVirus Pro 2015

Czym jest AntiVirus Pro 2015?

Antivirus Pro 2015 nie jest typowym programem antywirusowym. Jest to oszustwo stworzone przez cyberprzestępców. Ten fałszywy skaner bezpieczeństwa infiltruje komputery użytkowników za pomocą zainfekowanych stron internetowych, drive-by download i koni trojańskich. Gdy ten fałszywy program samodzielnie instaluje się na komputerach użytkowników, imituje uzasadniony program ochrony i zgłasza różne infekcje zabezpieczeń, które są rzekomo "wykryte" w systemie. Co więcej, ten mylący program generuje komunikaty ostrzegawcze bezpieczeństwa stwierdzające, że komputer jest zagrożony, w celu wyeliminowania "wykrytych" zagrożeń dla bezpieczeństwa. AntiVirus Pro 2015 zaleca aktywację pełnej wersji. Płacenie za jego pełną wersję jest jednak równoznaczne z wysłaniem pieniędzy do cyberprzestępców. Oprogramowanie to jest oszustwem - naśladuje wykrycie infekcji bezpieczeństwa, które w rzeczywistości nie istnieją na komputerze.

Ta wprowadzająca w błąd strategia jest wykorzystywana, aby przestraszyć użytkowników komputerów do uwierzenia, że ich system operacyjny ma różne problemy z bezpieczeństwem. Cyberprzestępcy mają nadzieję, że niczego nie podejrzewający użytkownicy PC uwierzą w to oszustwo i zakupią klucz licencyjny Smart Security. Jeśli widzisz ten program skanujący twój komputer w poszukiwaniu infekcji bezpieczeństwa, oznacza to, że komputer został przeniknięty tym fałszywym oprogramowaniem antywirusowym. Nie płać za pełną wersję i od razu wyeliminuj AntiVirus Pro 2015 ze swojego komputera.

antivirus pro 2015 fake antivirus program

AntiVirus Pro 2015 nie należy ufać. Ten fałszywy skaner bezpieczeństwa jest jedynie imitacją prawdziwego oprogramowania antywirusowego. Wykorzystuje on fałszywe generowane komunikaty ostrzegawcze bezpieczeństwa i fałszywe listy wykrywania malware, aby oszukać użytkowników komputerów do uwierzenia, że ich komputery są zainfekowane zagrożeniami wysokiego ryzyka. Fałszywe programy antywirusowe takie jak ten (poprzednie warianty tego złośliwego programu zostały nazwane "Antivirus Plus 2014" i "Smart Security") są często instalowane na komputerach użytkowników poprzez wykorzystanie luk w zabezpieczeniach. Aby uniknąć tych infekcji, utrzymywać wszystkie zainstalowane oprogramowanie i system operacyjny zaktualizowane i używać uzasadnionych programów antywirusowych oraz i antyspyware. Należy pamiętać, że AntiVirus Pro 2015 wyłącza Menedżera zadań systemu operacyjnego, uniemożliwiając wykonanie przeglądarek internetowych. To sprawia, że proces usuwania jest bardziej skomplikowany. Jeśli Twój komputer jest zainfekowany Antivirus Pro 2015, powinieneś użyć przedstawionych instrukcji usuwania w celu wyeliminowania tego oszustwa.

Antivirus Pro 2015 wykonujący skanowanie zabezpieczeń komputera i fałszywe raportowania nieistniejących infekcji malware:

antivirus pro 2015 performing a fake computer scan

Antivirus Pro 2015 naśladujący różne funkcje legalnych programów antywirusowych ("Utrzymywanie prywatności", "Zapora" i "Aktualizacje"):

antivirus pro 2015 fake privacy keeper antivirus pro 2015 fake firewall antivirus pro 2015 fake updates

Antivirus Pro 2015 generujący fałszywe ostrzegające wiadomości bezpieczeństwa:

antivirus pro 2015 fake alert sample 1 antivirus pro 2015 fake alert sample 2 antivirus pro 2015 fake alert sample 3 antivirus pro 2015 fake alert sample 4 antivirus pro 2015 fake alert sample 5

"Ostrzeżenie bezpieczeństwa - został wykryty szkodliwy program. Kliknij tutaj, aby chronić swój komputer"

 

"Ostrzeżenie zapory, został wykryty ukryty transfer plików do zdalnego hosta - Antivirus Pro 2015 wykrył wyciek plików przez Internet. Zalecamy natychmiastowe zablokowanie ataku"

 

"Nie można uruchomić Firefox.exe – plik firefox.exe zainfekowany W32/Blaster.worm. Proszę włączyć Antivirus 2015 w celu ochrony swojego komputera."

 

"Antivirus Pro 2015 znalazł 56 nikomu niepotrzebnych plików na komputerze! - Potencjalnie niebezpieczne pliki zostały wykryte w systemie podczas ostatniego skanowania! Zdecydowanie zaleca się, aby je usunąć natychmiast"

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie Antivirus Pro 2015 przy użyciu Trybu awaryjnego z obsługą sieci:

Użytkownicy Windows 7:

Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8:

Użytkownicy Windows 8: Uruchom Windows 8 w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj pobrać i uruchomić zalecane oprogramowanie antymalware. Jeśli pobieranie jest zablokowane, wykonaj instrukcje przedstawione poniżej.

UWAGA: Jeśli nie możesz uruchomić narzędzia usuwania, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Uruchom jako administrator". Jeśli instalacja narzędzia do usuwania malware nie powiedzie się, lub nie możesz otworzyć pliku .exe, wypróbuj jedną z alternatywnych lokalizacji pobierania poniżej:

 • Lokalizacja 1 (nazwa pliku jest zmieniona na "iexplore.exe", ponieważ większość spyware nie blokuje tego pliku)
 • Lokalizacja 2

Jeżeli po lub przed usunięciem tego fałszywego programu antywirusowego nie możesz uruchomić żadnego z zainstalowanego oprogramowania, Antivirus Pro 2015 zmodyfikował skojarzenia plików .exe twojego systemu operacyjnego. Aby rozwiązać ten problem, pobierz poprawkę rejestru (link poniżej). Zapisz ją na komputerze, kliknij dwukrotnie, kliknij przycisk "Tak", a następnie "OK". Po ponownym uruchomieniu komputera, skojarzenie plików powinno normalnie funkcjonować.

Usuwanie Antivirus Pro 2015 – metoda opcjonalna:

Nieuczciwy Antivirus Pro 2015 blokuje wykonywanie wszystkich zainstalowanych programów - to sprawia, że jego usunięcie jest skomplikowane. Najlepszym sposobem, aby wyeliminować ten fałszywy program jest zalogowanie się na niezainfekowane konto użytkownika i uruchomienie skanowania zabezpieczeń z niego. Jeśli to możliwe, zaloguj się na konto "Gość" i wykonaj kroki usuwania poniżej. Jeśli konto użytkownika "Gość" nie jest aktywne, wykonaj następujące kroki:

Użytkownicy Windows 7:

Kliknij logo Windows (Start), wybierz Panel sterowania.

windows 7 - accessing Control Panel

W otwartym oknie wybierz "Konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne".

Windows 7- accessing

W otwartym oknie kliknij link "Dodaj lub usuń konta użytkowników".

Windows 7 Control Panel - add or remove user accounts

W otwartym oknie kliknij "Konto gościa".

Windows 7 - activating guest account

W następnym oknie kliknij przycisk "Włącz".

Windows 7 turn on guest account

Użytkownicy Windows 8:

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu. W Menu szybkiego dostępu, wybierz Panel sterowania.

Turning on guest user on Windows 8 step 1 - accessing Control Panel

W otwartym oknie kliknij "Zmień typ konta" (w ramach "Konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne").

Turning on guest user on Windows 8 step 2 - clicking Change account type in User accounts and Family Safety section

W otwartym oknie kliknij "Gość".

Turning on Guest user in Windows 8 step 3 - clicking

W następnym oknie kliknij przycisk "Włącz".

Turning on Guest user in Windows 8 step 4 - clicking

Uruchom ponownie swój komputer. Gdy pojawi się ekran logowania systemu Windows, wybierz użytkownika "Gość", następnie przejdź do kroków usuwania określonych poniżej.

Po zalogowaniu się na konto Gościa, pobierz zalecane oprogramowanie usuwania malware i uruchom pełne skanowanie systemu, aby całkowicie wyeliminować to fałszywe oprogramowanie antywirusowe ze swojego komputera.

Instrukcje manualnego usuwania Antivirus Pro 2015

Niektóre spyware mogą zablokować pobieranie do jego usuwania. Jeśli nie możesz go pobrać za pomocą domyślnej lokalizacji, spróbuj jednego z alternatywnych miejsc pobrania poniżej:

 • Lokalizacja 1 (nazwa pliku jest zmieniona na "iexplore.exe", ponieważ większość spyware nie blokuje tego pliku)
 • Lokalizacja 2

Jeśli instalacja programu usuwania nie powiedzie się, spróbuj pobrać dostosowany instalator, który został stworzony przez naszych techników, aby ominąć infekcji spyware. Pobierz dostosowany instalator

Jeśli nadal nie możesz pobrać i uruchomić programu do usuwania spyware, wykonaj następujące kroki:

Krok 1
Niektóre warianty tego spyware modyfikują ustawienia proxy systemu tak, że nie jesteś w stanie uzyskać dostęp do Internetu (bądź adresy stron internetowych są przekierowywane do złośliwych lub phishingowych stron). Aby przywrócić domyślne ustawienia proxy, pobierz i uruchom to narzędzie:

Krok 2
Antivirus Pro 2015 modyfikuje plik Hosts systemu. Plik Hosts jest używany, aby rozwiązać kanoniczne nazwy stron internetowych na adresy IP. Kiedy to zostanie zmienione, użytkownik może zostać przekierowany do złośliwych stron, pomimo dostrzegania legalnych adresów URL w pasku adresu. Trudno jest określić, które strony są prawdziwe, kiedy plik Hosts zostanie zmodyfikowany. Aby rozwiązać ten problem, należy pobrać narzędzie Microsoft Fix It, które przywraca pliku Hosts do ustawień systemu Windows. Uruchom to narzędzie po pobraniu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Link pobierania poniżej:

Krok 3
To wszystko! Teraz możesz spróbować pobrać Program usuwania malware lub zainstalować i uruchomić go, jeśli jest już pobrany. W większości przypadków prowadzi to do sukcesu, ale jeśli nie, prosimy opisz swój problem na naszym FORUM a nasi technicy postarają się ci pomóc.

Inne narzędzia znane z usuwania Antivirus Pro 2015:

Podsumowanie:

Fałszywe programy antywirusowe (znane również jako "nieuczciwe programy antywirusowe" lub "scareware") są aplikacjami, które starają się zachęcić użytkowników komputerów do zapłacenia za ich nieistniejące pełne wersje w celu usunięcia rzekomo wykrytych infekcji bezpieczeństwa (choć w rzeczywistości komputer jest czysty). Te fałszywe programy są tworzone przez cyberprzestępców, którzy projektują je tak, aby wyglądały jak legalne oprogramowanie antywirusowe. Najczęściej nieuczciwe programy antywirusowe infiltrują komputer użytkownika za pomocą okien pop-up lub alarmów, które pojawiają się, gdy użytkownicy korzystają z Internetu. Te oszukańcze wiadomości oszukują użytkowników do pobrania fałszywego programu antywirusowego na swoje komputery. Innymi znanymi taktykami, wykorzystywanymi do rozprzestrzeniania scareware są m.in. zestawy eksploitów, zainfekowane wiadomości e-mail, sieci reklamowe online, drive-by download, a nawet bezpośrednie połączenia do użytkownika, oferujące bezpłatne wsparcie.

Komputer, który jest zainfekowany fałszywym programem antywirusowym może mieć zainstalowane również inne malware, ponieważ nieuczciwe programy antywirusowe często są powiązane z trojanami i zestawami eksploitów. Zauważ, że dodatkowe malware, które infiltruje system operacyjny użytkownika pozostaje na komputerze swojej ofiary, niezależnie od tego, czy zapłata za nieistniejącą pełną wersję fałszywego programu antywirusowego została uiszczona. Oto niektóre przykłady fałszywych komunikatów ostrzegawczych bezpieczeństwa, które są wykorzystywane w dystrybucji antivirus pro 2015 (fałszywy antywirus):

Fałszywe pop-up użyte w dystrybucji nieuczciwego programu antywirusowego przykład 1

Fałszywe pop-up użyte w dystrybucji nieuczciwego programu antywirusowego przykład 2

Użytkownicy komputerów, którzy mają do czynienia z nieuczciwym oprogramowaniem bezpieczeństwa nie powinni kupować jego pełnej wersji. Płacąc za klucz aktywacyjny fałszywego programu antywirusowego wysłałbyś swoje pieniądze i informacje bankowe cyberprzestępcom. Użytkownicy, którzy już wprowadzili swój numer karty kredytowej (lub inne poufne informacje) zapytani przez takie fałszywe oprogramowanie, powinni poinformować swojego wystawcę karty kredytowej, że zostali oszukani do zakupu fałszywego oprogramowania bezpieczeństwa. Zrzut ekranu strony internetowej używanej do zwabienia użytkowników komputerów do zapłacenia za nieistniejącą pełną wersję antivirus pro 2015 (fałszywy antywirus) i inne fałszywe programy antywirusowe:

Przykład strony internetowej użytej do pobrania opłat za fałszywe programy antywirusowe

Aby chronić swój komputer przed antivirus pro 2015 (fałszywy antywirus) i innymi nieuczciwymi programami antywirusowymi użytkownicy powinni:

 • Utrzymywać swój system operacyjny i wszystkie zainstalowane programy zaktualizowane.
 • Używać legalnych programów antywirusowych i antyspyware.
 • Zachować ostrożność podczas klikania na linki w serwisach społecznościowych i wiadomościach e-mail.
 • Nie ufać internetowym wiadomościom pop-up, które twierdzą, że komputer jest zainfekowany i oferują do pobrania oprogramowanie bezpieczeństwa.

Objawy wskazujące, że twój system operacyjny jest zainfekowany fałszywym programem antywirusowym:

 • Natrętne ostrzegające wiadomości pop-up o bezpieczeństwie.
 • Alarmy z prośbą o aktualizację do płatnej wersji programu do usunięcia rzekomo wykrytego malware.
 • Niska wydajność komputera.
 • Wyłączone aktualizacje Windows.
 • Zablokowany Menedżer zadań.
 • Zablokowane przeglądarki internetowe lub niezdolność do odwiedzenia legalnych stron internetowych dostawcy oprogramowania antywirusowego.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat antivirus pro 2015 (fałszywy antywirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8902-antivirus-pro-2015

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
AntiVirus Pro 2015 (Fałszywy antywirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania AntiVirus Pro 2015 (Fałszywy antywirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.