FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Coupon Alert

Znany również jako: Coupon Alert (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Coupon Alert

What is Coupon Alert?

Stworzony przez Rational Thought Solutions, Coupon Alert jest nieuczciwą wtyczką obiecującą zaoszczędzić czas i pieniądze, umożliwiających kupony, porównywania i wyświetlając specjalne oferty/ zniżki dostępne na stronach internetowych z zakupami online. Choć może wydawać się, że są to uzasadnione i użyteczne funkcjonalności, należy pamiętać, że Coupon Alert jest zakwalifikowany jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Twórcy tej fałszywej aplikacji zatrudniają zwodniczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępna instalacja dodatkowych programów wraz z wybranym oprogramowaniem) do zainstalowania się na przeglądarkach internetowych bez zgody użytkownika. Po udanej infiltracji na Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome, Coupon Alert generuje różne inwazyjne reklamy kuponowe w Internecie, takie jak bannery, śródtekstowe, pop-up i pop-under. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kliknięcie tych reklam spowoduje infekcje adware wysokiego ryzyka lub malware.

Dodatkowo, aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników jest stale monitorowana, ponieważ nieuczciwy dodatek do przeglądarki zbiera różne informacje oprogramowania i sprzętu, w tym adresy IP, lokalizacje geograficzne, typy systemów operacyjnych, typów identyfikatorów urządzeń, typy przeglądarki i dane (historię przeglądania, cookies, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony, wprowadzone zapytania itp.) oraz inne podobne dane, którymi mogą być dane osobowe. Takie zachowanie może doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Istnieje wiele aplikacji podobnych do Coupon Alert. Przykłady obejmują wśród wielu innych Video Converter, AppEnable i EnterDigital. Żadna z tych aplikacji (w tym Coupon Alert) nie zapewnia znaczącej wartości dla użytkowników - ich celem jest czerpać zyski z wyświetlania natrętnych reklam internetowych i udostępniania zebranych danych stronom trzecim. Internauci powinni odinstalować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

coupon alert adware

Badania pokazują, że większość adware jest rozpowszechniana za pośrednictwem małych programów zwanych "menedżerów pobierania" na stronach internetowych z freeware, takich jak download.com, softonic.com, soft32.com itp. Menedżerowie pobierania są wykorzystywani, aby zarobić na bezpłatnych usługach i ruchu tych stron, oferując instalację reklamowanych (wg deweloperów, "100% legalnych i wolnych od wirusów") dodatków przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Tak więc, lekkomyślne pobieranie i instalacja freeware często prowadzi do infekcji adware lub malware. Sytuacji tej można zapobiec poprzez ścisłą obserwację każdego etapu procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i klikając "Odrzuć", jeśli jest nam oferowana instalacja jakichkolwiek dodatkowych programów. Ponadto, wszystkie programy pobierane z Internetu powinny być zainstalowane przy użyciu "Niestandardowych" lub "Własnych" opcji instalacji, a nie "Zaawansowanych" lub "Szybkich" - to ujawni wszelkie aplikacje, które są ukryte i wymienione w instalacji oraz pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli masz zainstalowany Coupon Alert i dostrzegasz natrętne reklamy online podczas przeglądania Internetu, zapoznaj się z instrukcją deinstalacji i odinstalowuj to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware Coupon Alert:

coupon alert adware installer

Konfiguracja instalatora adware Coupon Alert:

Installer used in Coupon Alert distribution

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Coupon Alert (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Coupon Alert (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Coupon Alert:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

coupon alert adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Coupon Alert", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Coupon Alert), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane orpogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Coupon Alert z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Coupon Alert ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego"Internet Explorer options icon(w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Coupon Alert", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing Coupon Alert ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem coupon alert (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Coupon Alert ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu ChromeGoogle Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Coupon Alert", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Coupon Alert ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem coupon alert (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Coupon Alert ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefoxfirefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Coupon Alert".

Removing Coupon Alert ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem coupon alert (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware coupon alert (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat coupon alert (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8527-ads-by-coupon-alert

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Coupon Alert (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Coupon Alert (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Coupon Alert (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.