Adware Zombie News

Znany również jako: Reklamy Zombie News
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Zombie News

Czym jest Zombie News?

Opracowany przez Time Lapse Solutions, Zombie News jest wątpliwym rozszerzeniem przeglądarki obiecującym ostrzegać internautów o zbliżającej się "inwazji zombie". Zombie News wykorzystuje oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" do zainstalowania się na przeglądarkach internetowych bez zgody użytkownika. Sprzedaż wiązana jest podstępną instalacją dodatkowych programów wraz z wybranym oprogramowaniem, a tym samym większość użytkowników infekuje swoje komputery Zombie News lub innym podobnym adware podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron internetowych z freeware do pobrania. Po udanej infiltracji w przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome) i Zombie News generuje natrętne reklamy internetowe i śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników.

Te natrętne reklamy to bannerowe, śródtekstowe i inne podobne reklamy. Jest wysoce prawdopodobne, że kliknięcie tych reklam spowoduje infekcje adware wysokiego ryzyka lub malware. Co więcej, ten potencjalnie niechciany dodatek do przeglądarki internetowej monitoruje aktywność przeglądania przez użytkowników poprzez nagrywanie różnych informacji, którymi mogą być dane osobowe. Na przykład: adresy protokołu internetowego (IP), unikalne numery identyfikacyjne, systemy operacyjne, typy przeglądarek, wprowadzone zapytania, adresy URL odwiedzanych stron i inne podobne szczegóły. Choć może wydawać się, że to rozszerzenie przeglądarki jest użyteczne i zgodne z prawem, należy pamiętać, że znajduje się w kategorii adware i potencjalnie niechcianych programów (PUP). Zachowanie tego nieuczciwego dodatku do przeglądarki może doprowadzić do poważnych problemów ochrony prywatności lub kradzieży tożsamości, a zatem zaleca się wyeliminować Zombie News ze swoich przeglądarek internetowych.

Zombie News adware

Zombie News jest podobne do innych PUP wykorzystujących sprzedaż wiązaną jako metodę instalacji. Przykłady obejmują wśród wielu innych Zombie Alert, Websteroids, Tube Dimmer, Radsteroids. Żaden z nich nie dodaje żadnej realnej wartości dla użytkownika - ich celem jest generowanie zysków przez wyświetlanie natrętnych reklam online. Najwięcej użytkowników infekuje swoje komputery Zombie News poprzez małe programy zwane klientami pobierania, używane przez strony z freeware do pobrania tym soft32.com, softonic.com, download.com i wiele innych. Klienci pobierania są wykorzystywani są przez te strony jako bezpłatne narzędzia monetyzacji usług, ponieważ oferują instalację promowanych (wg deweloperów, "100% wolnych od wirusów") wtyczek przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Tak więc, lekkomyślne pobieranie i instalacja freeware często powoduje infekcje adware lub malware. Instalacji Zombie News lub innych podobnych PUP można zapobiec poprzez ścisłą kontrolę każdego etapu procesu pobierania bezpłatnego oprogramowania i nigdy nie akceptując instalacji dodatkowych oferowanych programów. Jeśli instalujesz pobrane oprogramowanie, wybierz "Własne" lub „Zaawansowane" opcje instalacji, a nie "Szybkie" lub "Zwykłe" - to ujawni wszelkie dołączone w pakiecie instalacji aplikacje i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli masz już zainstalowane adware Zombie News i obserwujesz natrętne reklamy w Internecie podczas korzystania z Internetu, podążaj za tą instrukcją usuwania, aby odinstalować PUP ze swoich przeglądarek internetowych.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy Zombie News: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy Zombie News. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Zombie News:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware Zombie News poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "Zombie News", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Zombie News), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware Zombie News z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam Zombie News z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Zombie News", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń". Zauważ, że reklamy Zombie News mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie Zarządzania dodatkami usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam Zombie News z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy zombie news, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie reklam Zombie News Chrome:

Usuwanie reklam Zombie News z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Zombie News", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza. Zauważ, że reklamy Zombie News mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie „rozszerzeń" Google Chrome usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki.

Usuwanie reklam Zombie News z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy zombie news, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Zombie News z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Zombie News". Zauważ, że reklamy D Zombie News mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie „Menedżera dodatków" usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam Zombie News z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy zombie news, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy zombie news ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy zombie news lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8130-zombie-news-adware

Kasia

zrobiłam tak jak tu wszystko jest opisane, a rekalmy i tak dalej sie wszędzie pojawiają;/// już nie mam pomysłów co z tym zrobić :(

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Zombie News kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Zombie News na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy Zombie News dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.