FacebookTwitterLinkedIn

Unikaj oszustw ze strony fałszywych witryn oferujących prezenty Valorant

Znany również jako: "Valorant Gift" strona oszustwa
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju oszustwem jest "Valorant Gift"?

Po zbadaniu strony internetowej oferującej prezenty do gry wideo Valorant, ustaliliśmy, że jest ona fałszywa. Oszustwo twierdzi, że użytkownicy mogą odebrać tysiąc punktów Radianite za darmo. To fałszywe rozdawnictwo działa jako oszustwo phishingowe, którego celem są dane logowania do konta Valorant.

Należy podkreślić, że oszustwo to nie rozdaje nagród ani prezentów i nie jest powiązane z Valorant ani jego deweloperem - Riot Games. Należy pamiętać, że ten schemat może być hostowany w innych domenach, poza valorant-collect[.]com.

Valorant Gift oszustwo

Przegląd oszustwa "Valorant Gift"

Fałszywa strona "Valorant Gift" - valorant-collect[.]com (może być hostowana gdzie indziej) - zawiera różne treści graficzne związane z grą wideo Valorant first-person shooter. Pomimo tego, jak legalne może się to wydawać, ten prezent jest oszustwem i nie jest powiązany ani z Valorant, ani z jego deweloperem - Riot Games, Inc.

Program stwierdza, że użytkownicy mogą ubiegać się o 1000 punktów Radianite, jednej z walut w grze Valorant. To fałszywe rozdawnictwo jest rzekomo organizowane przez byłych pracowników Riot Games, którzy zostali niesprawiedliwie zwolnieni.

Gdy użytkownik próbuje otrzymać obiecany prezent, jest proszony o wprowadzenie danych logowania do konta Valorant na stronie phishingowej. Podane nazwy użytkownika/hasła są rejestrowane i wysyłane do oszustów. Może to ułatwić kradzież ujawnionych kont.

Konta w grach wideo często zawierają dane osobowe i informacje finansowe (np. imiona/nazwiska, numery kart kredytowych/debetowych itp.). W związku z tym ofiary oszustw takich jak "Valorant Gift" mogą nie tylko stracić swoje konta, ale także doświadczyć poważnych problemów z prywatnością i strat finansowych.

Jeśli już podałeś swoje dane logowania do witryny phishingowej - zmień hasła do wszystkich potencjalnie narażonych kont i niezwłocznie poinformuj ich oficjalne wsparcie.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa "Valorant Gift" strona oszustwa
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo
Fałszywe roszczenie Użytkownicy mogą otrzymać za darmo 1000 punktów Radianite (jedna z walut w grze Valorant).
Przebranie Giveaway w posiadaniu byłych pracowników Riot Games.
Powiązane domeny valorant-collect[.]com
Nazwy wykrywania (valorant-collect[.]com) Cluster25 (phishing), Emsisoft (phishing), Fortinet (phishing), Kaspersky (phishing), Netcraft (złośliwe), pełna lista wykryć (VirusTotal).
Adres IP serwera (valorant-collect[.]com) 104.21.34.146
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe wyskakujące reklamy online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Uszkodzenie Utrata poufnych informacji prywatnych, straty pieniężne.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólnie oszustwa internetowe

Zbadaliśmy tysiące oszustw internetowych; "Fortnite V-Bucks Generator", "Grand Theft Auto (GTA) VI Crypto Giveaway", oraz "Robux Generator" to tylko kilka przykładów programów wykorzystujących przynęty związane z grami.

Celem oszustw jest nakłonienie użytkowników do wykonania określonych czynności, np. podania danych logowania, ujawnienia prywatnych informacji, wysłania pieniędzy oszustom, zakupu produktów, subskrypcji usług, zadzwonienia na fałszywe infolinie itp. Mechanizmy, za pomocą których cyberprzestępcy generują przychody, mogą się drastycznie różnić, ale cel końcowy jest taki sam - zysk.

Ze względu na to, jak rozpowszechnione są zwodnicze i złośliwe treści w Internecie i jak dobrze mogą być wykonane - zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności podczas przeglądania.

Jak otworzyłem oszukańczą stronę internetową?

Oszustwa internetowe są najczęściej promowane za pośrednictwem stron internetowych wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe, natrętne reklamy (malvertising), spam (np, e-maile, SMS-y, wiadomości PM/DM, posty w mediach społecznościowych/na forach, powiadomienia przeglądarki itp.), typosquatting (błędne adresy URL) i adware.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron internetowych?

Czujność podczas przeglądania jest kluczem do uniknięcia odwiedzania zwodniczych / złośliwych stron internetowych. Dlatego należy zwracać uwagę na adresy URL i wprowadzać je ostrożnie. Nie zezwalaj podejrzanym stronom na dostarczanie powiadomień przeglądarki, a zamiast tego ignoruj lub odrzucaj takie żądania (np. kliknij "Blokuj", "Blokuj powiadomienia" itp.).

Klikaj reklamy selektywnie i nie ufaj ofertom, które brzmią zbyt dobrze, by mogły być prawdziwe. Nie korzystaj z witryn oferujących pirackie programy/media lub inne wątpliwe usługi (np. Torrenting, nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie itp.), ponieważ strony te są zwykle monetyzowane przez nieuczciwe sieci reklamowe.

Ostrożnie traktuj przychodzące wiadomości e-mail i inne wiadomości; nie otwieraj załączników/linków znalezionych w podejrzanych wiadomościach. Pobieraj tylko z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł i traktuj instalacje ostrożnie (np. czytaj warunki, badaj opcje, używaj ustawień "Niestandardowych/Zaawansowanych" i zrezygnuj z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, narzędzi itp.) - aby zapobiec infiltracji systemu przez dołączone/niebezpieczne oprogramowanie.

Jeśli komputer jest już zainfekowany, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować wszystkie zagrożenia.

Pojawienie się oszustwa "Valorant Gift" (GIF):

Pojawienie się oszustwa Valorant Gift (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Czym jest oszustwo internetowe?

Mówiąc najprościej, oszustwa internetowe to zwodnicze wiadomości mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych działań. Na przykład ofiary mogą zostać nakłonione do ujawnienia poufnych informacji, dokonania transakcji pieniężnych, zakupu produktów, subskrypcji usług, pobrania/zainstalowania oprogramowania, zadzwonienia na fałszywe infolinie, umożliwienia oszustom zdalnego dostępu do urządzeń itp.

Jaki jest cel oszustw internetowych?

Oszustwa internetowe mają na celu generowanie przychodów kosztem ofiar. Cyberprzestępcy czerpią zyski przede wszystkim z pozyskiwania funduszy za pomocą oszustw, promowania treści (np. stron internetowych, oprogramowania, produktów, usług itp.), nadużywania/sprzedaży prywatnych informacji i dystrybucji złośliwego oprogramowania.

Podałem swoje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez oszustwo internetowe, co powinienem zrobić?

Jeśli podałeś swoje dane logowania - zmień hasła do wszystkich potencjalnie zagrożonych kont i poinformuj ich oficjalne wsparcie. A jeśli ujawniłeś inne prywatne dane (np. szczegóły dowodu osobistego, zdjęcia/skany paszportów, numery kart kredytowych itp.) - niezwłocznie skontaktuj się z odpowiednimi władzami.

Dlaczego spotykam się z oszustwami internetowymi?

Typowe techniki promocyjne obejmują: spam (np, e-maile, SMS-y, wiadomości DM/PM, posty w mediach społecznościowych, powiadomienia przeglądarki itp.), witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, typosquatting (błędnie napisane adresy URL), malvertising (natrętne reklamy) i adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami internetowymi?

Combo Cleaner jest w stanie skanować odwiedzane strony internetowe w poszukiwaniu nieuczciwych, oszukańczych i złośliwych treści. W związku z tym, jeśli wejdziesz na stronę zawierającą takie treści - zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp do niej zostanie zablokowany.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Valorant Gift strona oszustwa kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Valorant Gift" strona oszustwa na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.