FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Dragon Angel z przeglądarek

Znany również jako: Przekierowanie dragonboss.solutions
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Dragon Angel?

Z naszej analizy wynika, że Dragon Angel działa jako porywacz przeglądarki, którego celem jest promowanie fałszywej wyszukiwarki poprzez zmianę ustawień przeglądarki. Ponadto Dragon Angel może posiadać zdolność do zbierania informacji związanych z przeglądaniem i innych. Użytkownicy powinni jak najszybciej usunąć tę aplikację z porwanych przeglądarek.

Porywacz przeglądarki dragonboss.solutions

Przegląd porywacza przeglądarki Dragon Angel

Dragon Angel przejmuje kontrolę nad przeglądarkami internetowymi, przekierowując użytkowników do dragonboss.solutions za każdym razem, gdy wykonują oni zapytanie bądź otwierają porwaną przeglądarkę lub nową kartę. Osiąga się to poprzez ustawienie dragonboss.solutions jako domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i strony nowej karty. Jak podkreślono wcześniej, dragonboss.solutions jest fałszywą wyszukiwarką.

Kiedy użytkownicy wpisują zapytanie za pomocą przeglądarki porwanej przez Dragon Angel, są przekierowywani do search.yahoo.com zamiast otrzymywać wyniki z dragonboss.solutions. Oznacza to, że sam dragonboss.solutions nie generuje żadnych wyników wyszukiwania, a raczej przekierowuje użytkowników do Yahoo, legalnej wyszukiwarki.

Ponieważ dragonboss.solutions jest fałszywą wyszukiwarką promowaną poprzez przejmowanie kontroli nad przeglądarką, zaleca się jej unikać. Wyszukiwarki te są znane z wyświetlania wprowadzających w błąd lub nieistotnych wyników wyszukiwania. Może to prowadzić użytkowników do szkodliwych witryn lub narażać ich na złośliwe treści.

Co więcej, fałszywe wyszukiwarki mogą zbierać i niewłaściwie wykorzystywać dane użytkowników, stwarzając zagrożenie dla ich prywatności i bezpieczeństwa. Oprócz promowania dragonboss.solutions, Dragon Angel może odczytywać dane związane z przeglądaniem sieci. Oznacza to, że podczas interakcji użytkowników z porwaną przeglądarką Dragon Angel może uzyskać dostęp do informacji o ich działaniach związanych z przeglądaniem i zbierać je.

Dane te mogą obejmować odwiedzane strony internetowe, wprowadzone zapytania, kliknięte linki i inne zachowania związane z przeglądaniem. Takie zbieranie danych budzi obawy o prywatność i bezpieczeństwo użytkowników, ponieważ mogą być wykorzystywane do różnych celów, w tym do ukierunkowanych reklam, profilowania użytkowników, a nawet do bardziej złośliwych działań.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Dragon Angel
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Dragon Angel
Rzekoma funkcjonalność Lepsze wrażenia z przeglądania
Promowany adres URL dragonboss.solutions
Nazwy wykrycia (dragonboss.solutions) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (dragonboss.solutions) 104.21.55.216
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wniosek

Podsumowując, Dragon Angel przedstawia niepokojący scenariusz dla użytkowników, polegający na porywaniu przeglądarek internetowych i promowaniu oszukańczej wyszukiwarki dragonboss.solutions. Ta aplikacja nie tylko przekierowuje użytkowników do fałszywej wyszukiwarki, ale może również naruszyć ich prywatność, uzyskując dostęp do danych związanych z przeglądaniem sieci.

Ze względu na to, że może wprowadzić użytkowników w błąd i zagrozić ich bezpieczeństwu w internecie, należy zachować ostrożność podczas napotykania tej aplikacji, a użytkownicy powinni priorytetowo traktować ochronę swojego przeglądania i danych osobowych przed takimi zagrożeniami. Przykłady podobnych aplikacji to Dragon Search Solutions, Dragon Baby i Dragon Honey.

Jak zainstalowano Dragon Angel na moim komputerze?

Użytkownicy, którzy w pośpiechu wykonują poszczególne etapy instalacji bez kontroli, mogą nieświadomie zgodzić się na zainstalowanie dodatkowego oprogramowania, takiego jak porywacze przeglądarki. Zwodnicze reklamy i okienka pop-p na podejrzanych stronach internetowych mogą również prowadzić do pobrania i instalacji porywaczy przeglądarki.

Co więcej, niewiarygodne strony internetowe często stosują oszukańcze taktyki, wyświetlając fałszywe alerty systemowe lub reklamy pop-up informujące, że komputer użytkownika jest zainfekowany. Monity te zmuszają użytkowników do pobrania tego, co uważają za narzędzia zabezpieczające lub inne, ale zamiast tego prowadzą do instalowania lub dodawania programów porywających przeglądarkę.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zachowaj ostrożność podczas pobierania i instalowania programów. Korzystaj z renomowanych źródeł, takich jak oficjalne strony internetowe i autoryzowane sklepy z aplikacjami, i dokładnie sprawdzaj każdy etap instalacji. Używaj dostępnych opcji/ustawień, aby odznaczyć dodatkowo dołączone i niechciane oprogramowanie.

Unikaj podejrzanych reklam, alertów pop-up i podobnych treści na podejrzanych stronach internetowych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, rozważ użycie niezawodnego oprogramowania antywirusowego i chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem oraz upewnij się, że jest ono regularnie aktualizowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Dragon Angel, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Dragonboss.solutions przekierowuje do search.yahoo.com (GIF):

Porywacz przeglądarki Dragon Angel dragonboss.solutions przekierowuje do search.yahoo.com

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Dragon Angel:

Porywacz przeglądarki Dragon Angel proszący o pozwolenia

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Dragon Angel:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki dragonboss.solutions poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę dragonboss.solutions), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Dragon Angel z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z dragonboss.solutions z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Rozszerzenia" i kliknij „Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj „Dragon Angel" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie dragonboss.solutions ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Przy uruchomieniu" wyłącz „Dragon Angel" i poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.dragonboss.solutions) poniżej opcji „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie dragonboss.solutions z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj „dragonboss.solutions". Po jego zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie dragonboss.solutions, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z dragonboss.solutions z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Dragon Angel", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia. Kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie dragonboss.solutions ze strony domowej Mozilla Firefox

Abyb przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wyłącz „Dragon Angel", usuń hxxp://dragonboss.solutions i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie dragonboss.solutions z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie dragonboss.solutions, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie dragonboss.solutions, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie dragonboss.solutions ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie dragonboss.solutions lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/29426-dragon-angel-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony dragonboss.solutions?

Przekierowując użytkowników na tę stronę, twórcy porywacza przeglądarki próbują zwiększyć ruch w fałszywej wyszukiwarce. Może to mieć na celu generowanie przychodów z reklam lub zbieranie danych użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc, celem jest wykorzystywanie użytkowników w celu uzyskania korzyści finansowych.

Czy odwiedzanie dragonboss.solutions stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Odwiedzanie dragonboss.solutions może stanowić potencjalne zagrożenie dla twojej prywatności. Ponieważ dragonboss.solutions to fałszywa wyszukiwarka promowana poprzez taktykę przejmowania przeglądarki, może zbierać i niewłaściwie wykorzystywać twoje dane związane z przeglądaniem i inne.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Jest prawdopodobne, że porywacz dostał się do twojej przeglądarki za pośrednictwem dołączonego oprogramowania, wprowadzających w błąd okienek pop-up lub reklam, zewnętrznych sklepów z aplikacjami, sieci peer-to-peer, zwodniczych witryn lub zewnętrznych programów do pobierania. Są to najczęstsze sposoby wykorzystywane przez porywaczy przeglądarki.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Dragon Angel?

Combo Cleaner wykonuje kompleksowe skanowanie komputerów, aby skutecznie identyfikować i usuwać aplikacje porywające przeglądarkę. W przeciwieństwie do ręcznych metod usuwania, które mogą być trudne, zwłaszcza w przypadku wielu porywaczy zdolnych do wzajemnej ponownej instalacji, Combo Cleaner zapewnia kompleksowe rozwiązanie poprzez jednoczesne usunięcie niechcianych aplikacji.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie dragonboss.solutions kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie dragonboss.solutions na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.