FacebookTwitterLinkedIn

Instrukcje usuwania adware Unharmonious.app

Znany również jako: Ads by Unharmonious.app
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Unharmonious.app?

Badając nowe zgłoszenia na platformę VirusTotal, nasz zespół badawczy odkrył Unharmonious.app. Po sprawdzeniu tej aplikacji ustaliliśmy, że jest to oprogramowanie reklamowe (adware) należące do rodziny malware Pirrit. Unharmonious.app jest przeznaczone do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych.

Wykrycia adware Unharmonious.app na VirusTotal

Przegląd adware Unharmonious.app

Adware działa poprzez wyświetlanie reklam na różnych interfejsach, takich jak odwiedzane witryny, komputery stacjonarne i inne. Reklamy promują przede wszystkim oszustwa internetowe, niewiarygodne/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware. Po kliknięciu niektóre reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu wykonywania potajemnych pobrań/instalacji.

Należy pamiętać, że chociaż w reklamach można napotkać oryginalne produkty/usługi, jest mało prawdopodobne, że będą one promowane w ten sposób przez jakiekolwiek oficjalne strony. Najbardziej prawdopodobnymi promotorami są oszuści, którzy wykorzystują programy partnerskie treści w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Oprogramowanie obsługujące reklamy może wymagać spełnienia określonych warunków w celu generowania natrętnych kampanii reklamowych (np. zgodnej przeglądarki/systemu lub geolokalizacji użytkownika, wizyt na określonych stronach internetowych itp.). Jednak nawet jeśli Unharmonious.app nie wyświetla reklam – pozostaje zagrożeniem dla bezpieczeństwa urządzenia i użytkownika.

Znaleźliśmy przypadki adware Pirrit wykazującego zdolności porywania przeglądarki, jednak nie zaobserwowaliśmy tych funkcji podczas testowania Unharmonious.app.

Ta aplikacja typu adware prawdopodobnie zbiera poufne informacje, ponieważ śledzenie danych jest standardem w przypadku oprogramowania objętego tą klasyfikacją. Interesujące dane mogą obejmować: historię przeglądania i wyszukiwania, internetowe pliki cookie, nazwy użytkowników/hasła, dane osobowe, numery kart kredytowych itp. Zebrane informacje można następnie udostępniać i/lub sprzedawać stronom trzecim.

Podsumowując, obecność na urządzeniach takiego adware, jak Unharmonious.app, może skutkować infekcjami systemu, poważnymi problemami prywatności, stratami finansowymi, a nawet kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Unharmonious.app
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Pirrit-CH [Adw]), Combo Cleaner (Adware.MAC.Pirrit.KF), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Pirrit.BP), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Pirrit.ac), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny adware Pirrit.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż zwykle, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Zbadaliśmy niezliczone próbki adware, a StandartSkill, EngageInput, ExtendedOperation, TypicalSource i SystemDesignMarket to tylko niektóre z naszych najnowszych odkryć.

Adware zwykle wydaje się uzasadnione/nieszkodliwe i może oferować szeroką gamę przydatnych funkcji. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają. Należy wspomnieć, że nawet jeśli oprogramowanie działa zgodnie z reklamą – nie gwarantuje to jego legalności ani bezpieczeństwa.

Jak zainstalowano Unharmonious.app na moim komputerze?

Adware jest dystrybuowane przy użyciu techniki sprzedaży wiązanej – pakowania niechcianych/złośliwych dodatków do zwykłych konfiguracji instalacji.

Zagrożenie przypadkowym dopuszczeniem dołączonych produktów do systemu zwiększa się w przypadku pobierania produktów z podejrzanych kanałów, takich jak witryny z freeware i bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer i innych źródeł zewnętrznych. Ryzyko zwiększa się również, gdy instalacje są traktowane z zaniedbaniem, poprzez ignorowanie warunków, pomijanie kroków/sekcji, używanie „Łatwych"/„Szybkich" itp. ustawień.

Ponadto adware jest promowane na legalnie wyglądających stronach promocyjnych i witrynach z oszustwami. Większość użytkowników wchodzi na te strony poprzez przekierowania spowodowane przez witryny wykorzystujące fałszywe sieci reklamowe, błędnie wpisane adresy URL, natrętne reklamy, spamowe powiadomienia przeglądarki lub zainstalowane adware (z możliwością wymuszenia otwierania przeglądarki).

Natrętne reklamy również rozsyłają oprogramowanie obsługiwane przez reklamy. Po kliknięciu niektóre reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/instalacji bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Należy podchodzić ostrożnie do procesów instalacji, np. czytając warunki, sprawdzając możliwe opcje, korzystając z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i rezygnując ze wszystkich dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, narzędzi itd.

Kolejnym zaleceniem jest zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści online zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy mogą wyglądać nieszkodliwie, ale przekierowywać do niewiarygodnych/podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych, promującymi oszustwa itp.).

W przypadku ciągłego napotykania takich reklam/przekierowań sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Unharmonious.app, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Podczas usuwania Unharmonious.app ważne jest, aby sprawdzić te foldery pod kątem składników (nazwy plików mogą się różnić w każdym folderze, ale każdy powinien zawierać „Unharmonious.app"):

  • ~/Library/LaunchAgents
  • /Library/LaunchDaemons
  • /Library/LaunchAgents
  • /Library/StartupItems

Okno pop-up wyświetlane, gdy adware Unharmonious.app jest obecne w systemie:

Okno pop-up wyświetlane, gdy adware Unharmonious.app jest wykryte w systemie

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up:

"Unharmonious.app" will damage your computer.

This file was downloaded on a unknown date.

OK
Show in Finder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware Unharmonious.app:

Usuń potencjalnie niechciane aplikacje powiązane z Unharmonious.app z twojego folderu „Aplikacje":

Ręczne usuwanie złośliwych aplikacji Mac

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz „Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj „MPlayerX", „NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przeciągnij je do Kosza.

Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji powodujących reklamy w internecie przeskanuj komputer Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z ads by unharmonious.app:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki ads by unharmonious.app z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z ads by unharmonious.app z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by unharmonious.app z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z ads by unharmonious.app z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Oprogramowanie reklamowe może obniżyć jakość przeglądania i wydajność systemu. To oprogramowanie wyświetla reklamy promujące treści, które mogą powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.). Oprogramowanie wspierane reklamami posiada zwykle funkcje śledzenia danych – dlatego uważa się je za zagrożenie dla prywatności użytkowników.

Co robi oprogramowanie reklamowe?

Adware zostało zaprojektowane w celu generowania natrętnych kampanii reklamowych. Działa poprzez wyświetlanie reklam na różnych interfejsach, a niektóre typy mogą również wymuszać otwieranie stron internetowych i zbierać prywatne informacje.

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Twórcy adware generują przychody głównie za pośrednictwem programów partnerskich, promując różne strony internetowe, oprogramowanie, produkty, usługi itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware Unharmonious.app?

Tak, Combo Cleaner może skanować systemy i usuwać zainstalowane aplikacje typu adware. Należy pamiętać, że ręczne usunięcie (wykonane bez programów zabezpieczających) może być nieskuteczne. W niektórych przypadkach, po ręcznym usunięciu adware, różne komponenty (pliki) pozostają ukryte w systemie. Co więcej, pozostałości te mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne usunięcie oprogramowania zawierającego reklamy.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Ads by Unharmonious.app kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Unharmonious.app na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.