FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki WRTenets

Znany również jako: Przekierowanie WRTenets
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest WRTenets?

WRTenets to fałszywe oprogramowanie i porywacz przeglądarki, który promuje searchnets.xyz (fałszywą wyszukiwarkę). Zwykle porywacze przeglądarki powodują przekierowania do fałszywych wyszukiwarek, zmieniając ustawienia przeglądarki, jednak WRTenets nie zawsze działa w ten sposób.

Dodatkowo, ten porywacz przeglądarki ma możliwości śledzenia danych, które są wykorzystywane do śledzenia aktywności przeglądania użytkowników. Ze względu na podejrzane techniki stosowane do rozsyłania WRTenets, jest on również sklasyfikowany jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

Porywacz przeglądarki WRTenets promujący searchnets.xyz, która przekierowuje do Yahoo (GIF)

Przegląd WRTenets

Porywacze przeglądarki atakują głównie popularne przeglądarki z dużą bazą użytkowników. Zwykle ponownie przypisują adresy URL strony głównej, domyślnej wyszukiwarki i nowej karty/okna do adresów fałszywych wyszukiwarek. W niektórych przypadkach WRTenets wprowadza te modyfikacje, aby promować searchnets.xyz.

Aby wyjaśnić, w jaki sposób takie zmiany wpływają na doświadczenie przeglądania, każda otwarta nowa karta/okno przeglądarki i zapytanie wpisane w pasku adresu URL przekierowuje na adres promowanej wyszukiwarki.

Co więcej, fałszywe wyszukiwarki rzadko są w stanie zapewnić wyniki wyszukiwania, dlatego mają tendencję do przekierowywania (lub powodują, że łańcuchy przekierowań kończą się na) do Google, Bing, Yahoo i innych legalnych wyszukiwarek. Wyszukiwarka internetowa searchnets.xyz również nie jest w stanie generować unikalnych wyników, jednak jej przekierowania zależą od geolokalizacji użytkowników.

W czasie badań searchnets.xyz przekierowywała bezpośrednio do wyszukiwarki Yahoo (search.yahoo.com) lub powodowała łańcuch przekierowań składający się z searchmes.xyz i kończący się na s3arch.page. Porywacze przeglądarki mogą również ograniczać/odmawiać dostępu do ustawień przeglądarki i cofać wszelkie wprowadzone zmiany.

Dlatego odzyskanie porwanej przeglądarki jest niemożliwe bez usunięcia wpływającego na nią oprogramowania. Jak wspomniano, WRTenets może śledzić dane. Może rejestrować aktywność przeglądania sieci (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane zapytania itp.) i zbierać wydobyte z niej dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły).

Podsumowując, obecność oprogramowania do śledzenia danych na urządzeniach może prowadzić do poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości. Aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia i użytkownika, zdecydowanie zaleca się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki natychmiast po wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa WRTenets
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta.
Rozszerzenie(a) przeglądarki WRTenets
Promowany URL searchnets.xyz
Obsługiwany adres IP (searchnets.xyz) 104.18.37.59
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka.
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty).
Metody dystrybucji Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą swoich wyszukiwarek. Zwodnicze reklamy wyskakujące, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Playera.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady porywaczy przeglądarki

FreeStreamSearch, FindConverterSearch i GetVideoSearch to kilka przykładów innych porywaczy przeglądarki. Mogą wydawać się uzasadnione i nieszkodliwe oraz oferować „użyteczne" funkcje. Jednak reklamowane funkcje rzadko działają. W rzeczywistości informacje te dotyczą większości PUA.

Jedynym celem tego niechcianego oprogramowania jest generowanie zysku dla programistów. Zwykli użytkownicy nie otrzymują żadnej realnej wartości i zamiast tego mogą doświadczyć poważnych problemów.

Zamiast przynosić jakąkolwiek realną wartość, PUA porywają przeglądarki, wymuszają otwieranie podejrzanych i złośliwych witryn, prowadzą natrętne kampanie reklamowe (adware), oraz zbierają wrażliwe dane osobowe.

Jak zainstalowano WRTenets na moim komputerze?

PUA są często pobierane/instalowane razem z innymi produktami. Ta zwodnicza technika marketingowa polegająca na wstępnym dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania nazywa się „sprzedażą wiązaną".

Spiesząc się z pobieraniem/instalacją oprogramowania (np. ignorując warunki, pomijając kroki i sekcje, korzystając z „Szybkich"/„Ekspresowych" itp. ustawień) wielu użytkowników ryzykuje niezamierzone dopuszczenie dołączonych produktów na swoje urządzenia. Natrętne reklamy również dystrybuują PUA.

Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/zainstalowania tych aplikacji bez zgody użytkownika. Niektóre PUA (w tym WRTenets) mają „oficjalne" strony internetowe do pobrania, z których można je pobrać.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzenie każdego oprogramowania przed jego pobraniem/instalacją. Korzystaj wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Nieoficjalne witryny i strony z bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer (BitTorrent, Gnutella, eMule) i inne zewnętrzne programy do pobierania często oferują szkodliwe i dołączone treści, dlatego nie można im ufać i należy ich unikać.

Podczas pobierania/instalowania przeczytaj warunki, przestudiuj wszystkie możliwe opcje, skorzystaj z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnuj z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itd. Natrętne reklamy wydają się zwykle uzasadnione, jednak mogą przekierowywać do podejrzanych i złośliwych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i wieloma innymi).

Jeśli napotkasz tego rodzaju reklamy lub przekierowania, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany WRTenets, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Porywacz przeglądarki WRTenets proszący o pozwolenia na śledzenie aktywności przeglądania:

Porywacz przeglądarki WRTenets proszący o pozwolenia

Wygląd alternatywnego łańcucha przekierowań (searchnets.xyz, searchmes.xyz i s3arch.page) spowodowanego przez porywacza przeglądarki WRTenets (GIF):

Alternatywny łańcuch przekierowania porywacza przeglądarki WRTenets GIF

Witryny promujące porywacza przeglądarki WRTenets.

WAŻNA UWAGA! Niektóre z tych zwodniczych witryn proszą o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki WRTenets 1 Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki WRTenets 2 Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki WRTenets (przykład nr 3)

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Ustawienia", przewiń w dół i kliknij „Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz „Ustawienia treści", a następnie „Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Google Chrome

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij „Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz „Powiadomienia" w sekcji „Uprawnienia" i ustaw przycisk przełączający w pozycji „WYŁ."

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Google Chrome na Android

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kreski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz „Opcje" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu
 • Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i kliknij przycisk „Ustawienia" obok „Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu rozwijane i wybierz „Zablokuj"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Mozilla Firefox

Internet Explorer:

 • Kliknij przycisk Gear w prawym górnym rogu okna IE
 • Wybierz „Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę „Prywatność" i kliknij „Ustawienia" w sekcji „Blokowanie wyskakujących okienek"
 • Wybierz podejrzane adresy URL i usuń je jeden po drugim, klikając przycisk „Usuń"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Internet Explorer

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij „Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij „Wyświetl ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij „Zarządzaj" w sekcji „Uprawnienia witryny"
 • Kliknij przełącznik pod każdą podejrzaną witryną

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Microsoft Edge

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę „Strony internetowe", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję „Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i zastosuj dla każdego opcję „Odmów"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Safari

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki WRTenets:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki searchnets.xyz poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji (na przykład „WRTenets"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują przekierowania przeglądarki na stronę searchnets.xyz, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niechcianych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki WRTenets z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z searchnets.xyz z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź „WRTenets" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki do przeglądarki oraz usuń je.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie searchnets.xyz ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Przy uruchomieniu" wyłącz „WRTenets" i poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.searchnets.xyz) poniżej opcji „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie searchnets.xyz z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj „searchnets.xyz", a po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz opcję „Usuń z listy".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie wrtenets, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z searchnets.xyz z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i usuń „WRTenets", a także wszystkie inne ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie searchnets.xyz ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz „Opcje". W otwartym oknie wyłącz „WRTenets", usuń hxxp://searchnets.xyz i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie searchnets.xyz z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz about:config i naciśnij Enter.
Kliknij „Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled"
Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie wrtenets, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie wrtenets, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z searchnets.xyz z Internet Explorer

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz „Dostawców wyszukiwania" oraz ustaw „Google", „Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń „WRTenets".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie searchnets.xyz ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz „Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://searchnets.xyz i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer. Możesz także wpisać about: blank, aby otworzyć pustą stronę po uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie searchnets.xyz z domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz „Dostawców wyszukiwania" oraz ustaw „Google", „Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń „WRTenets".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem przekierowanie wrtenets, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie wrtenets ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie wrtenets lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/19460-wrtenets-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania witryny searchnets.xyz lub innych fałszywych stron wyszukiwarek?

Cyberprzestępcy (tj. twórcy fałszywych wyszukiwarek i porywaczy przeglądarek) generują przychody poprzez przekierowania do witryn takich jak searchnets.xyz.

Czy odwiedzanie searchnets.xyz i podobnych witryn stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Prawdopodobnie tak. Witryny takie jak searchnets.xyz zwykle gromadzą dane odwiedzających w celu sprzedaży ich stronom trzecim.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Oprogramowanie porywające przeglądarkę rozsyła się głównie za pośrednictwem dołączonych instalatorów, zwodniczych stron promocyjnych, witryn z freeware i bezpłatnym hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer, spamowe powiadomienia przeglądarki i natrętnych reklam.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki WRTenets?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać zainstalowane porywacze przeglądarki. Pamiętaj, że ręczne usunięcie (bez pomocy programów zabezpieczających) może być nieskuteczne. W przypadku obecności wielu porywaczy przeglądarki, po usunięciu jednego, pozostałe mogą po prostu zainstalować go ponownie. Co więcej, ustawień związanych z usuwaniem może nie być modyfikowalne, jeśli zainstalowane jest oprogramowanie porywające przeglądarkę. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne i jednoczesne usunięcie porywaczy przeglądarki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie WRTenets kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie WRTenets na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.