FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć zostania ofiara takich oszustw, jak „AVG Security”

Znany również jako: Oszustwo AVG Security
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo „AVG Security"?

Sprawdzając tę stronę, odkryliśmy, że wyświetla ona zwodnicze komunikaty, mające na celu oszukanie odwiedzających, aby uwierzyli, że ich komputery są zainfekowane. Ważne jest, aby trzymać się z daleka od takich witryn, ponieważ służą one do kradzieży pieniędzy, informacji lub do innych złośliwych celów. Zwykle użytkownicy trafiają na te witryny przez przypadek.

Oszustwo AVG Security

Szczegółowe informacje o oszustwie „AVG Security"

Po wejściu na tę stronę wyświetla się komunikat zalecający użytkownikowi wykonanie szybkiego skanowania online i przycisk „Rozpocznij skanowanie". Po kliknięciu tego przycisku rozpocznie się symulowane skanowanie AVG (AVG to legalne narzędzie bezpieczeństwa, które nie jest oficjalnie powiązane z tą wprowadzającą w błąd stroną).

Po uruchomieniu fałszywego skanowania strona wskazuje poważne naruszenia prywatności i potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, w tym przejętą przeglądarkę Chrome, liczne naruszenia prywatności, niebezpieczne połączenie internetowe oraz obecność konia trojańskiego, malware i oprogramowania szpiegującego. Zdecydowanie zaleca użytkownikom niezwłoczne skorzystanie z ochrony antywirusowej AVG w cenie 2,08 $ miesięcznie.

Ta zwodnicza strona wydaje się służyć podmiotom stowarzyszonym jako platforma promująca legalne oprogramowanie, takie jak program antywirusowy AVG. Jednak powiązanie między zwodniczą stroną a systemem AVG może nie być prawdziwe, a użytkownicy mogą nieświadomie wpaść w pułapkę, w wyniku której zapłacą za usługę, która może nie zapewniać oczekiwanego poziomu ochrony.

Tak czy inaczej, zdecydowanie nie zaleca się ufania witrynom twierdzącym, że twój komputer jest zainfekowany, i zamykanie ich. Czasami witryny te mogą być wykorzystywane do dystrybucji malware lub innego niechcianego oprogramowania (np. adware) albo do kradzieży pieniędzy lub poufnych informacji (np. danych karty kredytowej lub haseł).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo AVG Security
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Na komputerze wykryto zagrożenia
Przebranie Legalna witryna AVG
Powiązana domena aymobi[.]online
Nazwy wykrycia (aymobi[.]online) Avira (malware), Combo Cleaner (malware), CRDF (złośliwy), Kaspersky (phishing), Sophos (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Zwodnicze strony zawierające oszustwa pop-up mają na celu zmanipulowanie użytkowników tak, aby uwierzyli w fałszywe informacje lub zaangażowali się w działania, które nie leżą w ich najlepszym interesie. Strony te często naśladują legalne witryny lub usługi, zawierają przekonujące komunikaty, pilne wezwania do działania, a czasem nawet imitują zaufane marki lub produkty.

Ich celem jest wykorzystanie zaufania użytkowników i nakłonienie ich do podejmowania pochopnych decyzji, takich jak zakup produktów, udostępnianie danych osobowych lub pobieranie oprogramowania, co może prowadzić do strat finansowych, naruszenia prywatności lub infekcji złośliwym oprogramowaniem.

Przykładami oszustw pop-up są "Clop Ransomware.dll POP-UP Scam", "YOUR DEVICE MAY BE COMPROMISED POP-UP Scam" i "Total AV Security - Your Smartphone Is Infected POP-UP Scam".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę

Użytkownicy mogą przypadkowo uzyskać dostęp do fałszywych witryn internetowych, wchodząc w interakcję ze złośliwymi reklamami lub okienkami pop-up prowadzącymi do tych witryn, w tym powiadomieniami z niezaufanych źródeł. E-maile phishingowe mogą również zawierać linki do tych oszukańczych witryn, nakłaniając użytkowników do kliknięcia ich. Ponadto oprogramowanie reklamowe może służyć jako kanał promujący oszustwa.

W innych scenariuszach użytkownicy mogą natknąć się na oszukańcze witryny, odwiedzając strony połączone z nieuczciwymi sieciami reklamowymi. Sieci te są często kojarzone z nieautoryzowanymi witrynami do strumieniowego przesyłania filmów, platformami torrentowymi, witrynami z treściami dla dorosłych i podobnymi stronami.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Powstrzymaj się od otwierania linków w podejrzanych e-mailach lub reklamach na podejrzanych stronach internetowych. Nie zezwalaj podejrzanym stronom na wyświetlanie powiadomień. Regularnie skanuj swój komputer w poszukiwaniu adware i niechcianego oprogramowania. Unikaj witryn, które mogą być powiązane z nieuczciwymi sieciami reklamowymi. Pobierając aplikacje, polegaj na oficjalnych źródłach i sklepach.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „AVG Security" (GIF):

Wygląd oszustwa AVG Security

Tekst na tej stronie:

AVG Security

PRODUCTS AND SERVICES SUPPORT

Your AVG virus protection
Potential threats possible

Safety Privacy Performance

It is highly recommended to do a quick online scan with one click

[Start Scan]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo typu pop-up?

Oszustwa typu pop-up obejmują wprowadzające w błąd wiadomości stworzone w celu nakłonienia użytkowników do wykonania określonych działań. Zwykle oszustwa w postaci okienek pop-up wykorzystują alarmujące wiadomości (np. fałszywe ostrzeżenia).

Jaki jest cel oszustwa typu pop-up?

Oszustwa typu pop-up są wykorzystywane głównie w celu uzyskania korzyści pieniężnych, a oszuści szukają zysków poprzez taktyki, takie jak oszukańcze zdobywanie funduszy, nielegalna sprzedaż lub niewłaściwe wykorzystanie poufnych informacji, promowanie treści i rozpowszechnianie malware.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Odwiedzający często uzyskują dostęp do stron zawierających okienka pop-up poprzez przekierowania wywoływane przez witryny wykorzystujące fałszywe sieci reklamowe, błędnie wpisane adresy URL, natrętne reklamy, niechciane powiadomienia przeglądarki lub zainstalowane adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Tak, Combo Cleaner został stworzony, aby identyfikować i usuwać różne zagrożenia, skanować strony internetowe w poszukiwaniu złośliwej zawartości i blokować dostęp do zwodniczych lub niebezpiecznych stron.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo AVG Security kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo AVG Security na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.