FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki bestsearch.ai z twojej przeglądarki

Znany również jako: Porywacz przeglądarki bestsearch.ai
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest bestsearch.ai?

Podczas przeprowadzania testów bestsearch.ai odkryliśmy, że wyszukiwarka jest zawodna i generuje podejrzane wyniki, często zawierające reklamy. Takie wyszukiwarki są często kojarzone z porywaczami przeglądarki, które je promują, modyfikując ustawienia przeglądarki internetowej.

Porywacz przeglądarki bestsearch.ai

Przegląd bestsearch.ai

Bestsearch.ai jest uważana za podejrzaną wyszukiwarkę, która może wyświetlać wprowadzające w błąd wyniki wyszukiwania i podejrzane reklamy. Bestsearch.ai może promować różne strony i aplikacje w zależności od swojej konfiguracji i intencji tych, którzy za nią stoją.

Bestsearch.ai może wyświetlać sponsorowane linki i reklamy, które prowadzą do stron internetowych osób trzecich, w tym potencjalnie złośliwych lub niskiej jakości. Ponadto może promować niektóre aplikacje, potencjalnie zawierające adware lub inne niechciane programy, co może negatywnie wpłynąć na wrażenia użytkownika i zagrozić bezpieczeństwu systemu, którego dotyczy problem.

Ponadto bestsearch.ai może zbierać różne rodzaje danych, gdy użytkownicy wchodzą z nim w interakcje. Może to obejmować wyszukiwane hasła, adresy IP, informacje o przeglądarce, informacje o urządzeniu i inne dane związane z preferencjami lub zachowaniem użytkowników. Dlatego zawsze zaleca się korzystanie z renomowanych i zaufanych wyszukiwarek, które traktują priorytetowo prywatność użytkowników i zapewniają przejrzyste praktyki obsługi danych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki bestsearch.ai
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rzekoma funkcjonalność Dokładne wyniki wyszukiwania
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 104.21.62.242
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania strony porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), podejrzane witryny i podobne kanały.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o porywaczach przeglądarki

Zwykle porywacze przeglądarki zmieniają ustawienia przeglądarki internetowej bez zgody użytkownika. Często zmieniają domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i stronę nowej karty, aby przekierować użytkownika do niechcianych witryn lub wyświetlić natrętne reklamy. Porywacze przeglądarki mogą zagrozić prywatności, bezpieczeństwu i wygodzie użytkownika w internecie, dlatego ważne jest ich usunięcie w celu przywrócenia kontroli nad ustawieniami przeglądarki.

Przykładami porywaczy przeglądarki są Personalized Background, Shapes Tab i Car Tab.

Jak oprogramowanie promujące bestsearch.ai zostało zainstalowane na moim komputerze?

Użytkownicy mogą w końcu przejąć kontrolę nad przeglądarkami za pomocą różnych metod. Jednym z powszechnych sposobów są instalacje oprogramowania w pakiecie, w których porywacz przeglądarki jest dołączany jako dodatkowy składnik do legalnego oprogramowania. Użytkownicy mogą nieumyślnie zgodzić się na zainstalowanie (lub dodanie) porywacza, szybko przechodząc przez proces instalacji bez uważnego przeglądania dołączonych komponentów.

Kliknięcie wprowadzających w błąd reklam lub pobieranie oprogramowania z niezaufanych źródeł może również prowadzić do przejęcia kontroli nad przeglądarką. Ponadto odwiedzanie złośliwych stron internetowych lub klikanie zwodniczych linków może powodować automatyczne pobieranie porywaczy przeglądarki.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Aby uniknąć porywaczy przeglądarki, należy zachować ostrożność podczas instalowania oprogramowania. Pobieraj aplikacje z oficjalnych i zaufanych źródeł oraz uważnie przeglądaj proces instalacji, zwracając uwagę na wszelkie dodatkowe komponenty lub dołączone oprogramowanie.

Unikaj klikania podejrzanych reklam lub wprowadzających w błąd linków i bądź ostrożny podczas instalowania rozszerzeń lub wtyczek przeglądarki, upewniając się, że pochodzą one z renomowanych źródeł. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Aktualizacja 31. maja 2023: ostatnio zaobserwowano, że ten porywacz przeglądarki jest dystrybuowany przez nieuczciwe „rozszerzenie Apps Chrome". Więcej o tej kampanii można przeczytać tutaj.

Bestsearch.ai pokazuje wyniki (GIF):

bestsearch.ai pokazuje wyniki

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania bestsearch.ai:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki bestsearch.ai za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę bestsearch.ai), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie przekierowania bestsearch.ai z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z bestsearch.ai z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie bestsearch.ai ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Na starcie" wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.bestsearch.ai) poniżej opcji „Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie bestsearch.ai z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „bestsearch.ai", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki bestsearch.ai, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

usuwanie rozszerzeń powiązanych z bestsearch.ai z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie bestsearch.ai ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), usuń hxxp://bestsearch.ai i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie bestsearch.ai z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki jako „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki bestsearch.ai, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki bestsearch.ai, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki bestsearch.ai ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki bestsearch.ai lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/26821-bestsearch-ai-redirect

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzenia strony bestsearch.ai?

Przekierowując przeglądarki użytkowników do bestsearch.ai, twórcy strony mają na celu zwiększenie jej widoczności, przyciągnięcie większej liczby użytkowników i potencjalnie generowanie przychodów poprzez reklamy lub sponsorowane wyniki wyszukiwania wyświetlane w wyszukiwarce.

Czy odwiedzanie bestsearch.ai stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Odwiedzanie bestsearch.ai może potencjalnie stanowić zagrożenie dla twojej prywatności. Jako podejrzana wyszukiwarka, bestsearch.ai może zbierać i śledzić twoje działania związane z przeglądaniem sieci, wyszukiwane hasła i inne informacje w celu zbierania danych użytkownika.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Porywacze przeglądarki mogą przeniknąć do twojego komputera za pomocą takich metod, jak sprzedaż wiązana oprogramowania, oszukańcze reklamy i linki oraz odwiedzanie złośliwych stron internetowych. Mogą również zostać wprowadzone za pośrednictwem e-maili phishingowych i pobrań typu drive-by.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki?

Ręczne usunięcie może nie być wystarczające, jeśli obecnych jest wielu porywaczy, którzy mogą się ponownie zainstalować. Niektóre ustawienia mogą również pozostać niedostępne, dopóki wszystkie porywacze nie zostaną usunięte jednocześnie. Combo Cleaner może przeskanować komputer i jednocześnie usunąć wszystkie aplikacje porywające przeglądarkę.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki bestsearch.ai kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki bestsearch.ai na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.