FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać stronę allhypefeed.com przed wyświetlaniem powiadomień (reklam)

Znany również jako: Ads by allhypefeed.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest allhypefeed[.]com?

Znaleźliśmy nieuczciwą stronę allhypefeed[.]com podczas przeglądania podejrzanych witryn. Działa poprzez promowanie spamowych powiadomień przeglądarki i przekierowywanie użytkowników do innych (prawdopodobnie podejrzanych/złośliwych) witryn. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do stron internetowych, takich jak allhypefeed[.]com, za pośrednictwem przekierowań generowanych przez witryny wykorzystujące nieuczciwe sieci reklamowe.

Przekierowania pop-up allhypefeed[.]com

Przegląd allhypefeed[.]com

Należy wspomnieć, że treści promowane na nieuczciwych witrynach i za ich pośrednictwem mogą się różnić w zależności od adresu IP/geolokalizacji odwiedzającego.

W czasie badania allhypefeed[.]com wyświetlała nam stale ładujący się pasek, poniżej którego znajdowały się instrukcje: „Click the Allow button to subscribe to the push notifications and continue watching". Te oszukańcze instrukcje sugerują, że aby wznowić przeglądanie treści online, odwiedzający musi włączyć tę stronę, aby wyświetlała powiadomienia przeglądarki (reklamy).

Jeśli zgoda zostanie udzielona, allhypefeed[.]com będzie wyświetlać reklamy, które przede wszystkim rozpowszechniają różne oszustwa, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie i malware. Dlatego za pośrednictwem witryn takich jak allhypefeed[.]com użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by allhypefeed.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia ADMINUSLabs (złośliwy), CRDF (złośliwy), CyRadar (złośliwy), Fortinet (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 172.64.163.11
Obserwowane domeny t.allhypefeed[.]com; p.allhypefeed[.]com; a.allhypefeed[.]com; c.allhypefeed[.]com; f.allhypefeed[.]com; i.allhypefeed[.]com; j.allhypefeed[.]com; h.allhypefeed[.]com; d.allhypefeed[.]com; m.allhypefeed[.]com; y.allhypefeed[.]com; e.allhypefeed[.]com; r.allhypefeed[.]com; k.allhypefeed[.]com; etc.
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Sprawdziliśmy tysiące nieuczciwych stron internetowych, a trunapol[.]xyz, ughtsustacheds[.]com, reliablepcmatter[.]com i finishedwarmth[.]com to tylko kilka przykładów naszych najnowszych odkryć. Witryny te wyświetlają powiadomienia przeglądarki, które promują oszukańcze i złośliwe treści.

Chociaż za pośrednictwem tych reklam można napotkać oryginalne produkty/usługi, jest bardzo mało prawdopodobne, aby były one promowane w ten sposób przez ich twórców. Jest bardzo prawdopodobne, że te promocje są prowadzone przez oszustów, którzy nadużywają programów partnerskich treści w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak strona allhypefeed[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie spamowych powiadomień?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego jeśli widzisz te reklamy z allhypefeed[.]com – oznacza to, że prawdopodobnie odwiedziłeś tę stronę internetową i zezwoliłeś na ich wyświetlanie (tj. kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" itp.).

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Jeśli wejdziesz na podejrzaną stronę – nie pozwalaj jej na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Innymi słowy, nie wybieraj „Zezwól", „Zezwalaj na powiadomienia" ani żadnych analogicznych opcji. Zamiast tego zalecamy ignorowanie próśb o powiadomienia z takich witryn lub odrzucanie ich, naciskając „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" itp.

Jeśli twoja przeglądarka stale generuje nieproszone przekierowania do podejrzanych witryn, może to być spowodowane obecnością oprogramowania reklamowego (adware) na urządzeniu. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu powiadomienia/ogłoszenia wyświetlonego przez witrynę allhypefeed[.]com:

Reklama wyświetlona przez allhypefeed[.]com

Wygląd witryny allhypefeed[.]com (GIF):

Wygląd witryny allhypefeed[.]com (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez allhypefeed[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny wymagają zgody użytkownika na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Dlatego prawdopodobnie w pewnym momencie odwiedziłeś witrynę i kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobną prezentowaną na niej opcję.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych łańcuchów infekcji systemu. Jednak reklamy te mogą promować szkodliwe treści, które mogą powodować poważne problemy (w tym infekcje malware).

Czy allhypefeed[.]com jest wirusem?

Nie, witryny takie jak allhypefeed[.]com nie są uważane za wirusy, ale mogą rozpowszechniać zakaźne treści. Witryny tego rodzaju zwykle promują oszustwa internetowe, niewiarygodne/niebezpieczne oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy allhypefeed[.]com, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner może skanować komputery i cofać uprawnienia przyznane tej stronie. Ponadto jest w stanie zablokować wszelki dalszy dostęp do allhypefeed[.]com i innych nieuczciwych, zwodniczych/oszukańczych i złośliwych stron internetowych. Dlatego żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by allhypefeed.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by allhypefeed.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.