FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać captchasafe.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by captchasafe.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest captchasafe[.]top?

Nasz zespół odkrył witrynę captchasafe[.]top podczas badania stron korzystających z podejrzanych sieci reklamowych. Captchasafe[.]top ma na celu nakłonienie użytkowników do wyrażenia zgody na wyświetlanie powiadomień. Ponadto captchasafe[.]top może przekierowywać odwiedzających na podobne strony. Użytkownicy rzadko celowo odwiedzają tego typu strony.

Reklamy captchasafe[.]top

Szczegółowe informacje o captchasafe[.]top

Captchasafe[.]top wykorzystuje zwodniczą technikę, aby nakłonić odwiedzających do zaakceptowania powiadomień, zachęcając ich do rozwiązania fałszywego CAPTCHA poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól". Te powiadomienia mogą prowadzić do szkodliwych witryn i aplikacji.

Po przeanalizowaniu powiadomień wysyłanych przez captchasafe[.]top nasz zespół odkrył, że wiele z nich fałszywie twierdzi, że komputer jest zainfekowany wirusami. Jeśli użytkownicy klikną takie powiadomienia, mogą zostać przekierowani do oszustw związanych z pomocą techniczną, stron phishingowych, witryn hostujących podejrzane aplikacje i innych potencjalnie szkodliwych treści.

Ufanie powiadomieniom z captchasafe[.]top może prowadzić do strat finansowych, kradzieży danych osobowych i instalacji malware na komputerach. W niektórych przypadkach całe systemy mogą zostać naruszone, a użytkownicy mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości lub innych cyberprzestępstw.

Zaleca się, aby odwiedzający nie wyrażali zgody na otrzymywanie powiadomień z captchasafe[.]top. Odwiedzający nie powinni również ufać stronom podobnym do captchasafe[.]top, ponieważ mogą przekierować ich do innych podejrzanych witryn.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by captchasafe.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Combo Cleaner (malware), G-Data (malware), Kaspersky (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 104.21.72.181
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Witryny takie jak captchasafe[.]top zwykle nie są odwiedzane celowo, ale za pośrednictwem podejrzanych reklam i witryn wykorzystujących oszukańcze sieci reklamowe. Nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów i strony z torrentami należą do platform promujących takie strony. Te strony mogą być również promowane za pośrednictwem aplikacji wspieranych reklamami.

Inne witryny podobne do captchasafe[.]top to realbeyondcook[.]com, topfieldnow[.]com i dispatchfeed[.]com.

Jak captchasafe[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Aby wysyłać powiadomienia, strony internetowe wymagają od odwiedzających wyrażenia zgody poprzez kliknięcie przycisków takich jak „Zezwól" lub „Zezwól na powiadomienia" (w zależności od przeglądarki). Dlatego jeśli otrzymujesz powiadomienia z captchasafe[.]top, prawdopodobnie odwiedziłeś tę witrynę i kliknąłeś jeden z tych przycisków.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Kliknij przycisk „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" lub podobny przycisk podczas odwiedzania podejrzanych witryn, które chcą wyświetlać powiadomienia lub je zamykać. Innymi słowy, unikaj klikania przycisku „Zezwalaj", gdy podejrzane strony proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny captchasafe[.]top (GIF):

Wygląd witryny captchasafe[.]top (GIF)

Powiadomienie z captchasafe[.]top:

Powiadomienie captchasafe.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez captchasafe[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Jeśli widzisz powiadomienia przeglądarki wyświetlane przez captchasafe[.]top, prawdopodobnie wcześniej odwiedziłeś tę witrynę i pozwoliłeś jej na wyświetlanie ci powiadomień.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Samo kliknięcie powiadomienia nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla komputera. Jednak, jak wspomnieliśmy w naszym artykule, strony internetowe, do których prowadzą te reklamy, mogą być złośliwe i narażać komputer na różne zagrożenia.

Czy captchasafe[.]top to wirus?

Witryny takie jak captchasafe[.]top nie są wirusami w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Są one zwykle używane jako środek do promowania oszustw lub złośliwych aplikacji i witryn, często za pomocą oszukańczych lub wymuszonych taktyk.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy captchasafe[.]top, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Po uruchomieniu skanowania Combo Cleaner może usunąć wszystkie uprawnienia przyznane złośliwym witrynom i zablokować dalszy dostęp do nich, usuwając potrzebę wykonywania dodatkowych czynności.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by captchasafe.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by captchasafe.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.