FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć Duplicatefinder z systemu operacyjnego

Znany również jako: Ads by Duplicatefinder
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Duplicatefinder?

Analizując aplikację Duplicatefinder, nasz zespół odkrył, że wyświetla ona natrętne reklamy. Aplikacje bombardujące użytkowników reklamami są klasyfikowane jako adware. Odkryliśmy Duplicatefinder podczas sprawdzania asystenta pobierania pobranego z podejrzanej strony internetowej.

Folder instalacyjny adware Duplicatefinder

Szczegółowe informacje o Duplicatefinder

Jak sama nazwa wskazuje, Duplicatefinder ma znaleźć duplikaty plików przechowywanych na komputerach. Ten program działa w Menedżerze zadań jako „duplicatefinder". Podczas działania ta wspierana przez reklamy aplikacja wyświetla natrętne reklamy, które mogą otwierać podejrzane reklamy.

Reklamy wyświetlane przez Duplicatefinder mogą otwierać witryny zaprojektowane w celu nakłaniania odwiedzających do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, pobrania (i zainstalowania) niewiarygodnych aplikacji, podania poufnych informacji, zapłacenia za fałszywe lub niepotrzebne oprogramowanie itp.

Duplicatefinder jest dystrybuowana za pośrednictwem asystenta pobierania, który może być używany do dystrybucji innego niechcianego oprogramowania, takiego jak porywacze przeglądarki a nawet malware, takiego jak ransomware.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Duplicatefinder
Typ zagrożenia Adware
Nazwy wykrycia (Duplicatefinder) Avast (Win32:AdwareX-gen [Adw]), Cyren (W32/Kryptik.ILN.gen!Eldorado), ESET-NOD32 (wariant Win32/Kryptik.HLMN), Kaspersky (UDS:Trojan.Win32.Ekstak.gen), Microsoft (Trojan:Win32/Sabsik.FL.B!ml), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Other:Malware-gen [Trj]), AVG (Other:Malware-gen [Trj]), ESET-NOD32 (wariant Win32/TrojanDropper.Agent.SLC), Kaspersky (UDS:Trojan.Win32.Ekstak.angxa), Microsoft (Trojan:Win32/Sabsik.FL.B!ml), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Czasami aplikacje obsługiwane przez reklamy nie tylko wyświetlają reklamy, ale także przejmują kontrolę nad przeglądarkami internetowymi. Zmieniają ustawienia przeglądarek internetowych, aby promować fałszywe (lub podejrzane) wyszukiwarki. Zwykle aplikacje porywające przeglądarkę zmieniają domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i stronę nowej karty.

Więcej przykładów aplikacji wyświetlających reklamy to OneBlock, LinkDownloader i Streaming Downloader.

Jak zainstalowano Duplicatefinder na moim komputerze?

Duplicatefinder instaluje się za pomocą pliku wykonywalnego dystrybuowanego za pośrednictwem podejrzanego asystenta pobierania. Ten asystent pobierania jest dystrybuowany za pośrednictwem podejrzanej witryny (zrzut ekranu tej strony znajduje się poniżej).

Często zdarza się, że oprogramowanie reklamowe jest dołączane do bezpłatnego oprogramowania. Użytkownicy instalują adware wraz z innym oprogramowaniem po zakończeniu instalacji bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub podobnych ustawień (bez odznaczania adware).

Fałszywe instalatory, powiadomienia z podejrzanych witryn i podejrzane reklamy są również wykorzystywane do promowania lub dystrybucji adware.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj programy z wiarygodnych źródeł, takich jak oficjalne strony internetowe i zweryfikowane sklepy. Unikaj pobierania oprogramowania (i plików) z nieoficjalnych stron, za pomocą zewnętrznych programów do pobierania, sieci P2P itp. Nie ufaj reklamom na podejrzanych witrynach i nigdy nie zgadzaj się na otrzymywanie powiadomień z witryn tego rodzaju.

Sprawdzaj narzędzia pobierania i instalatory (pod kątem niechcianych aplikacji) przed zakończeniem pobierania i instalacji. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zwodnicza witryna dystrybuująca Duplicatefinder:

Zwodniczy promoter adware Duplicatefinder

Asystent pobierania używany do dystrybucji Duplicatefinder:

Narzędzie pobierania adware Duplicatefinder

Duplicatefinder uruchomiony jako "duplicatefinder" w Menedżerze zadań:

Adware Duplicatefinder uruchomione w menedżerze zadań jako duplicatefinder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adwareDuplicatefinder za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie niechciane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niechcianych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie adware Duplicatefinder z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Duplicatefinder z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by duplicatefinder, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware Duplicatefinder z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", a w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia. Kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Duplicatefinder z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by duplicatefinder, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by duplicatefinder ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by duplicatefinder lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25645-duplicatefinder-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Najczęstszym problemem związanym z adware jest wyświetlanie natrętnych reklam, które zmniejszają komfort przeglądania sieci. Ponadto oprogramowanie tego typu może spowolnić komputer i powodować problemy związane z prywatnością w internecie.

Co robi adware?

Celem adware jest wyświetlanie różnych reklam. Może również działać jako porywacz przeglądarki. Czasami adware zbiera różne dane.

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Adware zarabia głównie za pośrednictwem programów partnerskich. Jej programiści uczestniczą w programach partnerskich w celu promowania różnych stron internetowych, produktów, usług itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware Duplicatefinder?

Combo Cleaner przeskanuje system operacyjny i usunie wszystkie aplikacje typu adware. Zaleca się korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania do usuwania adware (usuwaj je automatycznie zamiast ręcznie), aby uniknąć pozostawiania resztek plików w systemie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Duplicatefinder kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Duplicatefinder na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.