FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć LinkDownloader z przeglądarki

Znany również jako: Ads by LinkDownloader
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest LinkDownloader?

Podczas sprawdzania aplikacji LinkDownloader odkryliśmy, że jest to rozszerzenie przeglądarki, które działa jako adware. Po dodaniu do przeglądarki internetowej LinkDownloader wyświetla natrętne reklamy. Większość użytkowników nieumyślnie instaluje/dodaje adware. Odkryliśmy wiele zwodniczych stron promujących LinkDownloader.

Adware LinkDownloader

Szczegółowe informacje o LinkDownloader

LinkDownloader jest promowane jako aplikacja, która wyszukuje linki na stronach internetowych i grupuje je według rozszerzenia. Jednak jego opis nie wspomina, że wyświetla reklamy. Ogłoszenia wyświetlane przez aplikacje obsługujące reklamy mogą otwierać podejrzane strony i powodować nieoczekiwane pobrania i (lub) instalacje (jeśli są zaprojektowane do uruchamiania określonych skryptów).

Klikanie reklam wyświetlanych przez aplikacje takie jak LinkDownloader może prowadzić do stron internetowych zaprojektowanych w celu nakłonienia odwiedzających do podania danych osobowych, zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, pobrania podejrzanych aplikacji itp. Dlatego zaleca się unikanie dodawania adware (w tym LinkDownloader) do przeglądarek internetowych lub instalowania go na komputerze.

Oprócz wyświetlania reklam, LinkDownloader może odczytywać i zmieniać dane na odwiedzanych witrynach. Dane uzyskane przez takie aplikacje mogą być niewłaściwie wykorzystywane do celów marketingowych, sprzedawane stronom trzecim lub zarabiane w inny sposób. Może to powodować problemy związane z prywatnością w internecie i inne problemy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by LinkDownloader
Typ zagrożenia Adware
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych stron internetowych, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Aplikacje obsługujące reklamy często nie tylko wyświetlają reklamy, ale także przejmują kontrolę nad przeglądarkami internetowymi. Większość aplikacji porywających przeglądarki promuje podejrzane (lub fałszywe) wyszukiwarki. Podejrzane wyszukiwarki mogą generować zwodnicze wyniki i zawierać podejrzane reklamy w swoich wynikach. Zaleca się korzystanie wyłącznie z legalnych wyszukiwarek (np. Google, Yahoo lub Bing).

Przykładami aplikacji sklasyfikowanych jako adware są Streaming Downloader, Ads Tracker i Audio Finder.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Odkryliśmy LinkDownloader na podejrzanych stronach internetowych, mówiących, że może być wymagane bezpłatne rozszerzenie i (lub) pobieranie jest gotowe. Ta aplikacja została dodana do przeglądarki internetowej po wykonaniu kroków/instrukcji na tych stronach. Odkryliśmy również, że LinkDownloader ma swoją oficjalną stronę internetową, z której można ją pobrać.

Często zdarza się, że adware i inne podejrzane aplikacje są dołączane do instalatorów jako opcjonalne instalacje. Użytkownicy instalują adware wraz z innym oprogramowaniem po zakończeniu instalacji bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub podobnych ustawień dostępnych w instalatorach.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje z oficjalnych stron i zweryfikowanych sklepów. Czytaj recenzje przed pobraniem aplikacji. Unikaj pobierania z podejrzanych stron, programów do pobierania stron trzecich, sieci P2P, witryn z bezpłatnym hostingiem plików itp. Przed zakończeniem pobierania i instalacji sprawdź programy pobierania i instalatory pod kątem niechcianych aplikacji.

Nie ufaj aplikacjom i stronom promowanym za pośrednictwem powiadomień z podejrzanych witryn. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzuty ekranu witryn promujących LinkDownloader:

Zwodniczy promoter adware LinkDownloader 2 zwodniczy promoter adware LinkDownloader 3 zwodniczy promoter adware LinkDownloader Oficjalna strona adware LinkDownloader

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware LinkDownloader za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie niechciane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niechcianych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie adware LinkDownloader z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź „LinkDownloader" i inne podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie adware LinkDownloader z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by linkdownloader, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware LinkDownloader z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie adware LinkDownloader z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by linkdownloader, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by linkdownloader ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by linkdownloader lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25610-linkdownloader-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Adware może spowalniać komputer, utrudniać przeglądanie stron internetowych (bombardując użytkowników natrętnymi reklamami) i powodować problemy związane z prywatnością w internecie.

Co robi adware?

Adware wyświetla różne reklamy. Może również promować fałszywe wyszukiwarki i zbierać informacje (np. dane związane z przeglądaniem).

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Jednym z najpopularniejszych sposobów zarabiania na adware jest uczestnictwo w programach partnerskich. Partnerzy używają adware do promowania stron internetowych, produktów, usług itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware LinkDownloader?

Tak, Combo Cleaner usunie adware bez pozostawiania jakichkolwiek danych w systemie operacyjnym. Warto wspomnieć, że ręczne usunięcie adware może być trudne – dane należące do adware mogą pozostać nawet po usunięciu. Dlatego zalecamy korzystanie ze specjalistycznych aplikacji, jeśli chcesz usunąć adware i inne niechciane oprogramowanie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by LinkDownloader kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by LinkDownloader na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.