FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć Streaming Downloader z przeglądarki

Znany również jako: Ads by Streaming Downloader
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Streaming Downloader?

Po przetestowaniu aplikacji Streaming Downloader nasz zespół stwierdził, że działa ona jako aplikacja wspierana reklamami - wyświetla irytujące (natrętne) reklamy. Odkryliśmy Streaming Downloader podczas sprawdzania wielu oszukańczych stron internetowych. Nie należy ufać aplikacjom, które wyświetlają reklamy i są promowane za pośrednictwem podejrzanych witryn.

Adware Streaming Downloader

Szczegółowe informacje o Streaming Downloader

Streaming Downloader jest opisany jako aplikacja, która prezentuje źródła streamingu na bieżącej stronie. Jednak pokazuje również reklamy, które mogą otwierać podejrzane strony oraz powodować niechciane pobrania i instalacje. Ponadto Streaming Downloader może odczytywać i zmieniać dane na wszystkich stronach internetowych.

Kliknięcie reklam wyświetlanych przez Streaming Downloader może otwierać oszukańcze strony pomocy technicznej, strony phishingowe, witryny promujące podejrzane aplikacje itp. Strony te mogą być zaprojektowane w celu wyciągania pieniędzy lub danych osobowych od użytkowników, a nawet nakłaniania ich do pobrania malware.

Dane odczytywane przez Streaming Downloader mogą być wykorzystywane do celów marketingowych lub zarabiania na inne sposoby. Dlatego dodanie tego rozszerzenia przeglądarki do przeglądarki internetowej może powodować problemy związane z prywatnością w internecie.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Streaming Downloader
Typ zagrożenia Adware
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych stron internetowych, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o adware

Oprócz generowania niechcianych reklam, aplikacje obsługiwane przez reklamy mogą przejmować kontrolę nad przeglądarkami internetowymi. Aplikacja porywającej przeglądarki zmieniają domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i (lub) stronę nowej karty, aby promować fałszywe wyszukiwarki. Co więcej, nie pozwalają użytkownikom na cofnięcie tych zmian podczas ich dodawania/instalowania.

Korzystanie z fałszywych wyszukiwarek może skutkować odwiedzaniem podejrzanych witryn. Te wyszukiwarki mogą generować zwodnicze wyniki i wyświetlać podejrzane reklamy.

Przykładami aplikacji obsługujących reklamy są Ads Tracker, Audio Finder i Find My Song.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Streaming Downloader jest promowana na kilku podejrzanych stronach internetowych. Strony te wyświetlają komunikat informujący, że pobieranie jest gotowe lub zachęcający do rozważenia zainstalowania rozszerzenia przed przejściem na stronę. Streaming Downloader zostanie dodana po wykonaniu instrukcji na tych stronach (zrzuty ekranu tych stron znajdują się poniżej).

Ponadto reklamy wspierane przez reklamy często można znaleźć jako opcjonalne instalacje w instalatorach bezpłatnego oprogramowania. Użytkownicy instalują adware po zakończeniu instalacji oprogramowania bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub podobnych ustawień lub odznaczenia pól wyboru. Czasami niechciane instalacje są spowodowane klikaniem zwodniczych reklam.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje wyłącznie z oficjalnych stron i legalnych sklepów. Unikaj pobierania z zewnętrznych programów do pobierania i sklepów, sieci P2P, witryn z bezpłatnym hostingiem plików itp. Nie zgadzaj się na otrzymywanie powiadomień z podejrzanych stron ani też nie ufaj znajdującym się na nich reklamom. Zawsze sprawdzaj programy pobierania i instalatory pod kątem niechcianych aplikacji i odznacz je.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Strony internetowe (cztery oszukańcze i jedna oficjalna) promujące Streaming Downloader:

1 zwodniczy promotor adware streaming downloader 2 zwodniczy promotor adware streaming downloader 3 zwodniczy promotor adware streaming downloader 4 zwodniczy promotor adware streaming downloader oficjalna strona pobierania dware streaming downloader

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Streaming Downloader za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie adware Streaming Downloader z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź „Streaming Downloader" i ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Streaming Downloader z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by streaming downloader, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie zwodniczych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware Streaming Downloader z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Streaming Downloader z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by streaming downloader, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by streaming downloader ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by streaming downloader lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25598-streaming-downloader-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Większość użytkowników napotyka problemy, takie jak zmniejszone doświadczenie w przeglądaniu stron internetowych i wolniejsze działanie komputera. Czasami adware może powodować problemy związane z prywatnością online.

Co robi adware?

Aplikacje tego typu wyświetlają natrętne reklamy. Dodatkowo mogą promować podejrzane (lub fałszywe) wyszukiwarki i zbierać różne dane.

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Adware służy do promowania różnych produktów, stron internetowych, usług itp. Większość twórców adware zarabia pieniądze za pośrednictwem programów partnerskich.

Czy Combo Cleaner usunie adware Streaming Downloader?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje system operacyjny i usunie wszystkie aplikacje typu adware. W niektórych przypadkach ręczne usunięcie adware jest trudne. Pliki lub inne komponenty pozostają w systemie po usunięciu. Combo Cleaner usuwa adware bez pozostawiania jakichkolwiek danych w systemie operacyjnym.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Streaming Downloader kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Streaming Downloader na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.