FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć pozwolenia udzielone mywowspot.com

Znany również jako: Ads by mywowspot.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką witryną jest mywowspot[.]com?

Przeanalizowaliśmy mywowspot[.]com i dowiedzieliśmy się, że celem tej strony jest nakłonienie odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie z niej powiadomień. Ponadto mywowspot[.]com może przekierowywać użytkowników do innych podejrzanych witryn. Bardzo rzadko zdarza się, aby strony takie jak mywowspot[.]com były celowo odwiedzane.

Reklamy mywowspot[.]com

Szczegółowe informacje o mywowspot[.]com

Mywowspot[.]com wyświetla pasek ładowania i komunikat, że odwiedzający muszą kliknąć przycisk „Zezwól", aby „kontynuować oglądanie" (rzekomo wczytując zawartość strony). Ta strona wykorzystuje jedną z technik przynęty do kliknięcia, aby zwabić odwiedzających do zezwolenia na wyświetlanie powiadomień (kliknięcie przycisku „Zezwalaj" umożliwia stronom wyświetlanie powiadomień).

Mywowspot[.]com wysyła „oferty specjalne", fałszywe ostrzeżenia bezpieczeństwa i inne powiadomienia. Kliknięcie ich może otwierać zwodnicze strony zaprojektowane do wydobywania poufnych informacji i pieniędzy, dystrybucji podejrzanych aplikacji (np. adware, porywacze przeglądarki), promowania fałszywych (lub niepotrzebnych) usług lub produktów itp.

Niektóre z tych stron mogą być złośliwe. Dlatego mywowspot[.]com nie powinna mieć możliwości wyświetlania powiadomień.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by mywowspot.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia malwares.com URL checker (złośliwe), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 172.67.189.245
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Użytkownicy otwierają witryny takie jak mywowspot[.]com za pośrednictwem niewiarygodnych reklam lub stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych. Zwykle sami ich nie odwiedzają (celowo). Czasami witryny takie jak mywowspot[.]com mogą być promowane za pomocą aplikacji obsługujących reklamy.

Przykładami podobnych stron internetowych są marootrack[.]co, nedilarepron[.]com i toftheca[.]buzz.

Jak strona mywowspot[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Mywowspot[.]com ma pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. To uprawnienie zostało przyznane poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól" (wyświetlanego przez przeglądarkę) podczas odwiedzania mywowspot[.]com. Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień bez zgody odwiedzającego.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień?

Kliknij przycisk „Zablokuj" lub „Zablokuj powiadomienia" (w zależności od przeglądarki), gdy podejrzana witryna prosi o zgodę na wyświetlanie powiadomień lub zamknij tę witrynę. Nigdy nie ufaj stronom, które twierdzą, że kliknięcie przycisku „Zezwól" jest wymagane, aby udowodnić, że nie jesteś robotem, pobrać plik, odtworzyć wideo, przekazać CAPTCHA itp.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny mywowspot[.]com (GIF):

Wygląd witryny mywowspot[.]com (GIF)

Powiadomienia z mywowspot[.]com:

Powiadomienie mywowspot.com 2 powiadomienie mywowspot.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez mywowspot[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryna mywowspot[.]com otrzymała zgodę na wyświetlanie powiadomień. Została odwiedzona i podczas jej odwiedzania kliknięto przycisk „Zezwól". Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień bez zgody odwiedzającego.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia nie mogą infekować komputerów. Mogą jednak otwierać podejrzane i złośliwe strony internetowe.

Czy mywowspot[.]com to wirus?

Mywowspot[.]com nie jest wirusem. Ma na celu nakłonienie odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień promujących różne oszustwa, podejrzane witryny i aplikacje.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy mywowspot[.]com, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje system operacyjny i usunie wszystkie uprawnienia przyznane mywowspot[.]com. Ponadto to oprogramowanie zablokuje dalszy dostęp do mywowspot[.]com. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by mywowspot.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by mywowspot.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.