FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez strony pokazujące informację iPhone has been hacked

Znany również jako: Pop-up „Your Device Apple iPhone Has Been Hacked"
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „Your Device Apple iPhone Has Been Hacked"?

„Your Device Apple iPhone Has Been Hacked" to oszustwo, które nasi badacze odkryli podczas inspekcji podejrzanych witryn. Jak sama nazwa wskazuje, twierdzi, że iPhone odwiedzającego został zainfekowany i zhakowany.

Należy podkreślić, że żadna witryna nie jest w stanie wykryć takich (lub innych) problemów na urządzeniach użytkowników. Dlatego wszelkie witryny, które twierdzą, że takie twierdzenia są oszustwami. Dodatkowo należy podkreślić, że ta zwodnicza treść nie jest w żaden sposób powiązana z rzeczywistą firmą Apple Inc., mimo że jest przedstawiana jako ostrzeżenie od „AppleCare Plus/Protection System".

Oszustwo Your Device Apple iPhone Has Been Hacked

Przegląd Your Device Apple iPhone Has Been Hacked

Kiedy weszliśmy na witrynę promującą to oszustwo, wyświetliło się okienko pop-up z informacją, że Apple iPhone odwiedzającego został zhakowany, a hakerzy obecnie śledzą wszystkie działania.

Po zamknięciu tego okna strona zaprezentowała nam kolejne. Informowało ono, że urządzenie wymaga natychmiastowej naprawy – w przeciwnym razie użytkownik ryzykuje, że jego dane z Facebooka, WhatsAppa i Instagrama zostaną naruszone.

Strona w tle była zamaskowana jako lista ustawień „AppleCare Plus/Protection System", która zawierała cały szereg kategorii danych wrażliwych i oznaczyła „iCloud", „Media i zakupy" oraz „Znajdź moje" aplikacje/usługi jako „Zhakowane". Kiedy nacisnęliśmy przycisk „Napraw teraz" na dole strony, spowodowało to przekierowanie do aplikacji promowanej przez to oszustwo.

Jak wspomniano na początku, wszystkie twierdzenia „Your Device Apple iPhone Has Been Hacked" są fałszywe. W większości przypadków tego rodzaju oszustwa są wykorzystywane do rozsyłania podejrzanego i szkodliwego oprogramowania, np. adware, porywaczy przeglądarki, fałszywych antywirusów i różnych PUA.

Zaobserwowaliśmy nawet przypadki wykorzystywania tego modelu oszustwa do dystrybucji trojanów, ransomware, górników kryptowaluty i innego malware. Niektóre fałszywe alerty o wirusach działają również jako oszustwa phishingowe.

Należy wspomnieć, że oszuści mogą wykorzystywać te zwodnicze treści do promowania oryginalnych produktów/usług w nadziei na otrzymanie nielegalnych prowizji. Nie ma jednak gwarancji, że oszustwo będzie nadal promowało takie treści. Dlatego zdecydowanie zalecamy pobieranie produktów wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł.

Podsumowując, ufając oszustwom, takim jak „Twoje urządzenie Apple iPhone został zhakowany" – użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up „Your Device Apple iPhone Has Been Hacked"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Fałszywe twierdzenie iPhone has been hacked and sensitive data is at risk.
Powiązane domeny linkthetrafficmedia[.]com
Nazwy wykrycia (linkthetrafficmedia[.]com) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (linkthetrafficmedia[.]com) 104.21.94.70
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady podobnych oszustw

Przeanalizowaliśmy tysiące oszustw internetowych, a „You May Have Viruses On After Visiting An Adult Website", „Apple Security Center scam" i „McAfee - Your iPhone is infected with 5 viruses!" to tylko kilka przykładów tematycznie podobnych do „Your Device Apple iPhone Has Been Hacked".

Internet jest pełen zwodniczych i złośliwych materiałów. Oprócz ostrzeżeń o wirusach/hakerach, inne modele oszustw obejmują alerty o nieaktualnym oprogramowaniu, programy z nagrodami, loterie, prezenty, powiadomienia o niedostarczonych przesyłkach itp. Ze względu na rozpowszechnienie oszustw zalecamy zachowanie czujności podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Oszukańcze witryny są często odwiedzane za pośrednictwem innych, które korzystają z nieuczciwych sieci reklamowych. Można wymusić otworzenie tych pierwszych natychmiast po uzyskaniu dostępu lub po kliknięciu hostowanej treści (tj. reklam, przycisków, linków, pól wprowadzania tekstu itp.). Ponadto błędne wpisanie adresu URL witryny może spowodować przekierowanie (lub łańcuch przekierowań prowadzący) do zwodniczej witryny.

Spamowe powiadomienia przeglądarki i natrętne reklamy również promują oszustwa. Adware może również wyświetlać reklamy promujące te treści i/lub wymuszać otwieranie witryn, które je hostują.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Zwodnicze witryny są najczęściej odwiedzane przez przekierowania spowodowane przez strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy i zainstalowane adware.

Dlatego odradzamy korzystanie z witryn oferujących pirackie oprogramowanie/media lub inne podejrzane usługi (np. torrenty, nielegalne przesyłanie strumieniowe lub pobieranie itp.), ponieważ zwykle zarabiają one na nieuczciwych sieciach reklamowych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na adresy URL witryn i zachować ostrożność podczas ich wprowadzania.

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie zezwalaj podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie (tj. nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zalecamy ignorowanie lub odrzucanie próśb o wyświetlanie powiadomień (np. naciśnięcie „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Aby uniknąć przypadkowego dopuszczenia dołączonego/szkodliwego oprogramowania do systemu, zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Ponadto, podczas instalacji konieczne jest przeczytanie warunków, zapoznanie się z dostępnymi opcjami, skorzystanie z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnacja ze wszystkich dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, narzędzi itp.

Jeśli twoje urządzenie jest już zainfekowane, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Wygląd początkowego okna pop-up, wyświetlanego przez oszustwo „Your Device Apple iPhone Has Been Hacked":

Początkowe okno pop-up oszustwa Your Device Apple iPhone Has Been Hacked

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up oszustwa:

Początkowe okno pop-up:

 

Your Apple iPhone has been hacked. All operations on your device are being tracked by the hacker. Immediate action is required!

 

---------------

 

Drugie okno pop-up:

 

Your device Apple iPhone has been hacked


Your device needs to be repair immediately. Otherwise your Facebook, WhatsApp, Instagram data will be compromised

Wygląd strony tła oszustwa:

Strona w tle oszustwa Your Device Apple iPhone Has Been Hacked

Tekst prezentowany na tej stronie:

AppleCare Plus
Protection System


Name, Phone Numbers, Email
Password & Security
Payment & Shipping Mastercard
Subscriptions


iCloud Compromised
Media & Purchases Compromised
Find My Compromised


iPhone
This iPhone


Repair now

Wygląd aplikacji promowanej przez oszustwo „Your Device Apple iPhone Has Been Hacked":

Aplikacja promująca oszustwo Your Device Apple iPhone Has Been Hacked

Aby włączyć blokowanie okienek pop-up, ostrzeżenia o fałszywych witrynach i usunąć dane przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj następujące kroki:

Najpierw przejdź do „Ustawienia", a następnie przewiń w dół, aby znaleźć i stuknij „Safari".

usuń okienka pop-up i wyczyść pamięć podręczną krok 1

Sprawdź, czy włączone są przełączniki „Blokuj wyskakujące okienka" i „Ostrzeżenie o fałszywej witrynie". Jeśli nie, włącz je natychmiast. Następnie przewiń w dół i wybierz „Zaawansowane".

usuń okienka pop-up i wyczyść pamięć podręczną krok 2

Stuknij „Dane witryny", a następnie „Usuń wszystkie dane witryny".

usuń okienka pop-up i wyczyść pamięć podręczną krok 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywacze przeglądarki z komputera Mac:

Usuń potencjalnie niechciane aplikacje:

Usuń potencjalnie niechciane aplikacje z folderu „Aplikacje":

Ręczne usuwanie złośliwych aplikacji Mac

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz „Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przeciągnij je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy online, przeskanuj komputer Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up „your device apple iphone has been hacked":

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up „your device apple iphone has been hacked" z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up „your device apple iphone has been hacked" z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up „your device apple iphone has been hacked" z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up „your device apple iphone has been hacked" z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwa pop-up to zwodnicze wiadomości mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych czynności. Przykładowo, ofiary mogą zostać zwabione/przestraszone do dokonania transakcji pieniężnych, pobrania/zainstalowania oprogramowania, zakupu produktów/usług, ujawnienia wrażliwych informacji itd.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Celem oszustw pop-up jest generowanie przychodów. Oszuści mogą czerpać zyski, promując oprogramowanie, pozyskując fundusze w drodze oszustwa, nadużywając lub sprzedając prywatne dane, rozsyłając malware itd.

Podałem moje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez oszustwo. Co mam zrobić?

Jeśli ujawniłeś dane uwierzytelniające konta – zmień hasła do wszystkich potencjalnie narażonych kont i natychmiast poinformuj ich oficjalne wsparcie. A jeśli ujawniłeś oszustom inne prywatne dane (np. dane dowodu osobistego, numery kart kredytowych itp.), natychmiast skontaktuj się z odpowiednimi władzami.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa pop-up są promowane na nieuczciwych witrynach. Użytkownicy zwykle wchodzą na te strony poprzez przekierowania spowodowane przez błędnie wpisane adresy URL, witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner może skanować odwiedzane witryny i wykrywać te nieuczciwe/złośliwe (w tym te, które promują oszustwa). Dlatego też jeśli wejdziesz na taką stronę, zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp zostanie zablokowany.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up „Your Device Apple iPhone Has Been Hacked kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up „Your Device Apple iPhone Has Been Hacked" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.