FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak We are closing all mailbox users

Znany również jako: E-mail phishingowy We are closing all mailbox users
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo „We are closing all mailbox users"?

Sprawdziliśmy ten e-mail i doszliśmy do wniosku, że jest to wiadomość phishingowa służąca do kradzieży danych logowania do konta e-mail. Jest zamaskowana jako wiadomość od dostawcy usług e-mail. Zawiera link do witryny, który służy do otwierania strony phishingowej z prośbą o podanie hasła.

Oszustwo e-mailowe We are closing all mailbox users

Szczegółowe informacje o oszustwie e-mailowym „We are closing all mailbox users"

Ta wiadomość twierdzi, że dostawca usług poczty e-mail zamknie konta, które nadal korzystają ze starej wersji skrzynki pocztowej. Zachęca odbiorców do uaktualniania swoich skrzynek pocztowych, aby zachować aktywne konta. Twierdzi, że wersję skrzynki pocztowej można zaktualizować za pośrednictwem podanej strony internetowej (przycisk „Aktualizuj wersję skrzynki odbiorczej").

Kliknięcie tego przycisku otwiera fałszywą witrynę logowania (podobno obsługiwaną przez ZOHO, legalną firmę technologiczną). Ta witryna służy do kradzieży haseł do kont e-mail. Ważne jest, aby wiedzieć, że skradzione hasła mogą być używane do uzyskiwania dostępu do innych kont (jeśli te konta mogą być dostęp za pomocą tego samego hasła i adresu e-mail).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa We are closing all mailbox users Email Scam
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Starsze wersje skrzynek pocztowych zostaną zamknięte
Powiązana domena fleek.co
Nazwy wykrycia Abusix (Spam, Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 185.93.1.242
Przebranie List od dostawcy usług e-mail
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, nieuczciwe reklamy pop-up online, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędami pisowni.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o e-mailach phishingowych

E-maile phishingowe są zamaskowane jako ważne/oficjalne/pilne wiadomości od legalnych firm (lub innych podmiotów). Zwykle oszuści kryjący się za takimi wiadomościami próbują uzyskać poufne informacje, takie jak dane kart kredytowych, dane logowania, dane dowodu osobistego itp. Cyberprzestępcy mogą również wykorzystywać pocztę e-mail jako narzędzie do dystrybucji złośliwego oprogramowania.

Przykładami wiadomości phishingowych są "oszustwo e-mailowe Due To Recent Upgrade Or Error", "oszustwo e-mailowe Raiffeisen Bank", "oszustwo e-mailowe New Policy Notice".

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Cyberprzestępcy, którzy wykorzystują e-maile do rozsyłania malware, dołączają złośliwy plik lub umieszczają złośliwy link w swoich wiadomościach. Ich celem jest nakłonienie odbiorców do pobrania i otwarcia złośliwego pliku. Większość cyberprzestępców używa dokumentów MS Office lub PDF, plików wykonywalnych, plików JavaScript lub archiwów do rozsyłania złośliwego oprogramowania.

Jak uniknąć instalacji malware?

Sprawdzaj e-maile przed otwarciem obecnych w nich linków lub załączników. Nie ufaj nieistotnym e-mailom wysyłanym z nieznanych lub podejrzanych adresów. Unikaj również otwierania plików do pobrania z podejrzanych źródeł. Korzystaj z oficjalnych stron i bezpośrednich linków do pobierania plików/programów.

Aktywuj i aktualizuj poprawnie zainstalowane oprogramowanie. Używaj do tego narzędzi zapewnionych przez oficjalnych programistów. Nie pozwalaj podejrzanym witrynom na wyświetlanie powiadomień, ani nie klikaj reklam wyświetlanych przez podejrzane strony. Jeśli już otworzyłeś złośliwe załączniki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć obecne malware.

Tekst prezentowany w wiadomości e-mail „We are closing all mailbox users":

Subject: ******** Deactivation Request


Dear ********,

We are closing all mailbox users that are still using the old version of  the  ******** mailbox.

Your email   (******** )  is still using this old version. Please tap the blue button below to upgrade to the latest version and get 105GB Free Space.

NOTE :  Failure to do this would lead to account termination.

  1. below to upgrade and keep account active

Upgrade inbox Version


Connected to Mail-Portal    
© 2022  Corporation. All rights reserved.

Zrzut ekranu strony phishingowej wykorzystywanej do kradzieży haseł:

Zwodnicza strona oszustwa e-mailowego we are closing all mailbox users

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem ten e-mail?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymałeś ten e-mail, ponieważ twój adres e-mail został naruszony. Oszuści wysyłają tę samą wiadomość na wszystkie adresy w swojej bazie danych. Innymi słowy, ich e-maile nie są osobiste.

Podałem moje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez ten e-mail. Co mam zrobić?

Jeśli otworzyłeś prezentowany link do strony i podałeś swoje hasło, radzimy jak najszybciej zmienić wszystkie hasła.

Pobrałem i otworzyłem szkodliwy plik załączony do e-maila. Czy mój komputer jest zainfekowany?

To zależy od typu pliku. Jeśli otworzyłeś plik wykonywalny, prawdopodobnie twój komputer jest już zainfekowany. Jeśli jednak otworzyłeś złośliwy dokument Microsoft Office, komputer nie jest zainfekowany, chyba że włączyłeś również polecenia makr.

Przeczytałem e-mail, ale nie otworzyłem załącznika. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, samo otwarcie e-maila jest całkowicie nieszkodliwe.

Czy Combo Cleaner usunie infekcje malware, które były obecne w załączniku do wiadomości e-mail?

Tak, Combo Cleaner może wykryć i usunąć prawie wszystkie znane złośliwe oprogramowanie. Komputery zainfekowane malware wysokiego ryzyka muszą zostać przeskanowane przy użyciu opcji pełnego skanowania. W przeciwnym razie oprogramowanie antywirusowe nie będzie w stanie wykryć złośliwego oprogramowania, które ukrywa się głęboko w systemie operacyjnym.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
E-mail phishingowy We are closing all mailbox users kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania E-mail phishingowy We are closing all mailbox users na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.