FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware Travel

Znany również jako: Ads by Travel
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim programem jest Travel?

Travel to nazwa adware – niewiarygodnej aplikacji obsługiwanej przez reklamy, która wyświetla natrętne reklamy. Odkryliśmy to po zbadaniu pliku ISO pobranego z podejrzanej witryny. Odkryliśmy również, że działa jako „Travel tech Copyright © all rights reserved" w Menedżerze zadań.

Pliki adware Travel

Więcej informacji o adware Travel

Kliknięcie reklam wyświetlanych przez Travel może otwierać podejrzane (potencjalnie złośliwe) witryny. Reklamy te mogą otwierać podejrzane witryny z prośbą o podanie danych osobowych, zachęcać użytkowników do pobrania niewiarygodnych aplikacji, nakłaniać ich do zadzwonienia pod fałszywy numer pomocy technicznej itp. Reklamy te mogą również pobierać lub instalować niechciane aplikacje (jeśli są przeznaczone do uruchamiania określonych skryptów).

Ponadto Travel może zbierać dane osobowe (np. dane karty kredytowej), informacje związane z przeglądaniem sieci i (lub) inne szczegóły. Jego obecność może powodować straty finansowe, kradzież tożsamości, problemy związane z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania itp.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Travel
Typ zagrożenia Adware
Nazwy wykrycia (Travel) Alibaba (AdWare:Script/AdSearch.61bb2719), ESET-NOD32 (JS/Chromex.Agent.BM), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.gen), ZoneAlarm by Check Point (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.gen), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (pliku ISO) ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.gen), Lionic (Adware.Script.AdSearch.2!c), Zillya (Trojan.Agent.Script.1721515), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o adware

Adware to rodzaj oprogramowania wyświetlającego natrętne reklamy. Oprócz wyświetlania irytujących reklam, adware może być zaprojektowane do porywania przeglądarek internetowych i zbierania danych o użytkownikach. Tak czy inaczej, adware nie powinno być instalowane w żadnej przeglądarce ani systemie operacyjnym. Więcej przykładów adware to Some-Light, NonLight i Gallery.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Travel instaluje się po uruchomieniu instalatora w pliku ISO pobranym z podejrzanej witryny i wykonaniu kroków instalacyjnych. Poniżej znajduje się zrzut ekranu zwodniczej witryny i pliku ISO używanego do dystrybucji Travel.

Ponadto adware jest często dystrybuowane za pośrednictwem podejrzanych reklam, fałszywych instalatorów, pakietów oprogramowania i innych podobnych sposobów. We wszystkich przypadkach większość użytkowników nieumyślnie pobiera i instaluje adware.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Nie klikaj reklam pojawiających się na podejrzanych witrynach. Nigdy nie wyrażaj zgody na otrzymywanie powiadomień z podejrzanych witryn. Pobieraj aplikacje (i pliki) z legalnych źródeł, takich jak oficjalne strony i sklepy. Unikaj korzystania z nieoficjalnych stron, zewnętrznych programów do pobierania, sieci P2P itp.

Ponadto, przed pobraniem/zainstalowaniem oprogramowania usuń zaznaczenie niechcianych aplikacji zawartych w programach do pobierania/instalacji. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zwodnicza witryna promująca adware Travel:

Promoter adware travel

Plik ISO i jego zawartość:

Zawartość pliku iso adware travel

Travel uruchomione w Menedżerze zadań jako "Travel tech Copyright © all rights reserved":

Proces adware travel adware travel tech copyright w Menedżerze zadań

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Travel za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie adware Travel z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Travel z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by travel, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe wtyczki z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware Travel z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Travel z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by travel, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by travel ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by travel lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/24819-travel-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Może wpływać na wydajność komputera (komputer może działać wolniej z zainstalowanym adware), zmniejszać komfort przeglądania sieci i powodować problemy związane z prywatnością w internecie.

Co robi adware?

Adware generuje irytujące/natrętne reklamy. Może być również zaprojektowane do promowania fałszywych wyszukiwarek i zbierania danych.

Jak twórcy adware generują przychody?

Adware zarabia głównie za pośrednictwem programów partnerskich. Jego programiści uczestniczą w programach partnerskich w celu promowania produktów, stron, usług itp.

Czy Combo Cleaner usunie adware Travel?

Tak, Combo Cleaner całkowicie usunie adware z systemu operacyjnego. Zaleca się automatyczne usuwanie adware, ponieważ manualne usuwanie może być trudnym zadaniem. Dość często pliki należące do adware pozostają w systemie nawet po (ręcznym) usunięciu.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Travel kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Travel na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.