FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować aplikację typu adware Drinker

Znany również jako: Ads by Drinker
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Drinker?

Drinker to nazwa nieuczciwej aplikacji, którą nasi badacze odkryli podczas inspekcji podejrzanych stron pobierania. Jest ona promowana jako narzędzie umożliwiające użytkownikom ustawianie powiadomień (przypomnień) o tym, kiedy pić wodę. Jednak nasza analiza Drinker wykazała, że działa on jako oprogramowanie wspierane przez reklamy (adware).

Folder instalacyjny adware Drinker

Przegląd adware Drinker

Adware umożliwia umieszczanie treści graficznych stron trzecich (różnych reklam) na odwiedzanych witrynach i innych interfejsach.

Wyświetlane reklamy promują podejrzane/niebezpieczne witryny i oprogramowanie, oszustwa internetowe, a nawet malware. Ponadto niektóre natrętne reklamy mogą być uruchamiane (po kliknięciu), aby pobierać/instalować pliki bez zgody użytkownika.

Należy wspomnieć, że wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam prawdopodobnie nie będą promowane przez ich twórców. Ta promocja jest zwykle prowadzona przez oszustów, którzy nadużywają programów partnerskich produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Należy wspomnieć, że adware może wymagać określonych warunków do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych (np. kompatybilnej przeglądarki/systemu lub geolokalizacji użytkownika, wizyt na określonych stronach internetowych itp.). Jednak niezależnie od tego, czy Drinker (lub inne adware) generuje reklamy – jego obecność w systemie zagraża urządzeniu i bezpieczeństwu użytkownika.

Co więcej, Drinker prawdopodobnie ma możliwość śledzenia danych. Adware zwykle zbiera odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wyszukiwane zapytania, nazwy użytkowników/hasła, dane osobowe, numery kart kredytowych itd. Zebrane dane mogą być następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom).

Podsumowując, obecność na urządzeniach takiego oprogramowania wspieranego przez reklamy, jak Drinker, może skutkować infekcjami systemu, poważnymi problemami z prywatnością, stratami finansowymi, a nawet kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Drinker
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Rzekoma funkcjonalność Ustawianie przypomnień o piciu wody (powiadomienia)
Nazwy wykrycia (instalatora) Zillya (Adware.Alien.Win32.23), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Zillya (Adware.Alien.Win32.23), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Przeanalizowaliśmy tysiące próbek adware, a Pop Out Player, Fine Video Tuning, Best Files Downloader i Filmatory to tylko niektóre ich przykłady. To oprogramowanie zwykle wydaje się zwyczajne i nieszkodliwe. Użytkownicy są zachęcani do jego pobrania/instalacji obietnicami „przydatnych" funkcji, które rzadko działają.

Jak zainstalowano Drinker na moim komputerze?

Pobraliśmy Drinker z jego „oficjalnej" strony promocyjnej. Adware jest również rozpowszechniane za pośrednictwem fałszywych witryn. Większość użytkowników zwykle uzyskuje dostęp do tych witryn za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, strony internetowe korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z funkcjami wymuszania otwierania przeglądarki).

Ponadto oprogramowanie obsługiwane przez reklamy jest dystrybuowane przez natrętne reklamy. Niektóre z tych reklam mogą po kliknięciu uruchamiać skrypty do wykonywania potajemnych pobierania/instalacji.

„Sprzedaż wiązana" – dołączanie niechcianych/złośliwych dodatków do zwykłych programów – jest również używana do rozsyłania adware. Pobieranie produktów z podejrzanych kanałów (np. witryn z bezpłatnym oprogramowaniem i stron trzecich, sieci udostępniania P2P itp.) oraz pośpieszanie instalacji (np. używanie „Łatwych"/„Ekspresowych" itp. ustawień) zwiększa ryzyko dopuszczenia dołączonych produktów na urządzenia.

Jak uniknąć instalcji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania oraz pobieranie go z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Należy ostrożnie podchodzić do procesów instalacji. Dlatego zalecamy zapoznanie się z warunkami, sprawdzenie możliwych opcji, korzystanie z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i rezygnację ze wszystkich dodatków.

Innym zaleceniem jest zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe materiały zwykle wydają się uzasadnione. Przykładowo, natrętne reklamy wyglądają nieszkodliwie, ale przekierowują na bardzo podejrzane strony (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.).

Jeśli napotkasz takie reklamy i/lub przekierowania, sprawdź urządzenie i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Drinkerem, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu konfiguratora instalacji adware Drinker:

Instalator adware Drinker

Zrzut ekranu aplikacji typu adware Drinker:

Wygląd aplikacji adware Drinker

Zrzuty ekranu witryn używanych do promowania adware Drinker:

Witryna promująca adware Drinker Witryna promująca adware Drinker (2022-08-03)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Drinker:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstaluj adware Drinker za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Drinker", wybierz ten wpis i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Drinker), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Drinker z przeglądarek internetowych:

W czasie badań, Drinker nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innym oprogramowaniem reklamowym. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie reklam Drinker z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam Drinker z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by drinker, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe wtyczki z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Drinker z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia". W otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam Drinker z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by drinker, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by drinker ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by drinker lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/24110-drinker-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Oprogramowanie reklamowe może zmniejszyć komfort przeglądania sieci i wydajność systemu. Uważa się, że stanowi ono zagrożenie dla prywatności użytkownika, ponieważ zwykle ma możliwości śledzenia danych. Reklamy wyświetlane przez oprogramowanie typu adware promują szkodliwe treści, które mogą powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.).

Co robi adware?

Adware oznacza oprogramowanie wspierane przez reklamy. Jest przeznaczone do wyświetlania reklam na odwiedzanych witrynach i/lub innych interfejsach. Dodatkowo to oprogramowanie może powodować przekierowania do różnych witryn i zbierać prywatne dane.

Jak twórcy adware generują przychody?

Większość zysków pochodzi z programów partnerskich, które promują różne witryny, produkty, usługi itp. Twórcy adware mogą zarabiać prowizje z kliknięć reklam, wizyt na stronach internetowych, pobrania plików, zakupów produktów, subskrypcji usług lub podobnych.

Czy Combo Cleaner usunie adware Drinker?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać zainstalowane aplikacje typu adware. Należy wspomnieć, że ręczne usuwanie (bez pomocy programów bezpieczeństwa) może nie być skuteczne. W niektórych przypadkach, nawet po usunięciu samego adware (ręcznie) – różne pozostałości (pliki) mogą pozostać ukryte w systemie. Co więcej, te komponenty mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego ważne jest, aby dokładnie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Drinker kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Drinker na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.