FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware o nazwie Settings z systemu operacyjnego

Znany również jako: Adware Ads by Settings
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oprogramowaniem jest Settings?

Settings to nazwa aplikacji, którą wykryliśmy po pobraniu oprogramowania z podejrzanej witryny i strony dystrybucji pirackiego oprogramowania. Podczas analizy stwierdziliśmy, że działa ona w Menedżerze zadań jako "Settings software Copyright © 2021" (nazwa procesu może się różnić). Celem tej aplikacji jest wyświetlanie natrętnych reklam (działa jako adware).

Folder instalacyjny adware Settings

Szczegółowe informacje o adware Settings

Adware Settings bombarduje użytkowników niechcianymi reklamami i prawdopodobnie zbiera różne dane. Klikanie reklam wyświetlanych przez Settings może spowodować otwieranie podejrzanych stron (np. różnych oszustw, witryn pobierania innych podejrzanych aplikacji). Należy wspomnieć, że adware może wyświetlać reklamy zaprojektowane do pobierania/instalowania niechcianych aplikacji.

Adware Settings może zbierać dane przeglądania, a nawet dane osobowe. W takim przypadku jego twórcy mogą nadużywać zebranych danych do kradzieży tożsamości, przejmowania kont osobistych i do innych celów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Adware Ads by Settings
Typ zagrożenia Adware
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Win32:DropperX-gen [Drp]), Combo Cleaner (Gen:Variant.Jaik.49613), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (Backdoor.Win32.Manuscrypt.h), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (Settings.exe) CrowdStrike Falcon (Win/grayware_confidence_60% (W)), Gridinsoft (Adware.Win64.Gen.ca), Zillya (Adware.Alien.Win32.23), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwa procesu Settings software Copyright © 2021
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze strony i reklamy pop-up, strony dystrybucji pirackiego oprogramowania, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej ogólnych informacji o adware Settings

Adware Settings jest rozpowszechniane przy użyciu zwodniczych metod. Jednocześnie może być promowane jako przydatna i legalna aplikacja. Działa jako „Settings software Copyright © 2021" w Menedżerze zadań i instaluje się w folderze „User/AppData/Roaming/Settings". Jeśli ta aplikacja jest zainstalowana w systemie operacyjnym, należy ją natychmiast usunąć.

Więcej przykładów adware to Files Download Now, Text Info i Frame Order.

Jak adware Settings zostało zainstalowane w moim komputerze?

Adware Settings instaluje się po wykonaniu instrukcji na oszukańczej stronie i użyciu instalatora pobranego z witryny dystrybucji pirackiego oprogramowania. Zrzuty ekranu tych stron znajdują się poniżej. To adware jest rozpowszechniane przy użyciu zwodniczych metod.

Ponadto adware jest często dystrybuowane za pośrednictwem zwodniczych reklam i programów do pobierania/instalacji innego oprogramowania. Oprogramowanie dołączone do adware ma „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub inne ustawienia w swoim instalatorze. Adware instaluje się po zainstalowaniu tego oprogramowania bez zmiany tych ustawień.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje z oficjalnych witryn i platform. Nie ufaj plikom i aplikacjom pobranym z podejrzanych stron, za pomocą zewnętrznych programów pobierania, sieci P2P i podobnych źródeł. Nie klikaj również reklam i powiadomień wyświetlanych przez podejrzane witryny. Przed zainstalowaniem oprogramowania usuń zaznaczenie opcjonalnych (niechcianych) instalacji.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Adware Settings uruchomione w Menedżerze zadań jako "Settings software Copyright © 2021":

Adware settings uruchomione w menedżerze zadań jako Settings software Copyright © 2021

Zwodnicze witryny używane do dystrybucji adware Settings:

Witryna pirackiego oprogramowania settings dystrybuująca adware.jpg Podejrzana witryna promująca adware settings

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Settings za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie adware Settings z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu ikona (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "Settings" lub wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie adware Settings z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem adware ads by settings, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware Settings z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu ikona (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie adware Settings z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem adware ads by settings, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware adware ads by settings ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat adware ads by settings lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23956-settings-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Może pogorszyć przeglądanie stron internetowych, zasłaniając zawartość witryny reklamami. Może również spowolnić komputer, naruszyć prywatność, przejąć kontrolę nad przeglądarką internetową poprzez zmianę jej ustawień i (lub) spowodować inne problemy.

Co robi adware?

Celem adware jest karmienie użytkowników niechcianymi reklamami (banerowymi, kuponowymi, pop-up i innymi).

Jak twórcy adware generują przychody?

Zwykle zarabiają na adware, uczestnicząc w różnych programach partnerskich w celu promowania produktów, witryn lub usług.

Czy Combo Cleaner usunie adware Settings?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie adware. Korzystanie z takiego oprogramowania, jak Combo Cleaner pomoże usunąć wszystkie pliki i inne komponenty należące do adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Adware Ads by Settings kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Adware Ads by Settings na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.